11.kolo - Muži A / ČAFC Praha B /

5. 11. 2014

ČAFC Praha B – SK Modřany 3 : 1 (1:1)

Za husté mlhy a pod umělým osvětlením jsme odehráli na dušičkovou neděli další kolo letošního ročníku. Tentokrát jsme zajížděli na hřiště rezervního týmu Čafky. Přestože nebylo přes bílý opar vidět na druhý konec hřiště, uznal hlavní rozhodčí podmínky za regulérní a tak se muselo hrát. Jako první jsme zahrozili ve 4. minutě my. Domácí hráči slabě odvrátili rohový kop a míč se dostal za vápnem k nohám Honzy Przyczka. Ten poprvé vyzkoušel pozornost brankáře, ale ten s jeho pokusem doprostřed branky neměl problém. I první šance domácích přišla po rohovém kopu, a to ve 12. minutě. První centr se nám podařilo odvrátit směrem k rozehrávajícímu hráči. Ten poslal do vápna přetažený míč, který našel na zadní tyči jeho spoluhráče. Ríša Kořínek se v naší brance dokázal včas přesunout a se štěstím zasáhl na brankové čáře. Ve 27. minutě dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop. Ovšem jediný, kdo v husté mlze viděl faul na domácího hráče, byl pan rozhodčí. Honza Przyczko, který byl označen za faulujícího hráče, si nejprve myslel, že se píská nedovolený zákrok na něj. Nedá se nic dělat, domácí bezpečně proměňují a my prohráváme – 1:0. Naše hráče to zdravě naštvalo a snažili se o vyrovnání. Ve 34. minutě napřáhl zhruba ze dvaceti metrů Jarda Babica, ale i tentokrát trefil pouze střed branky. Vyrovnávajícího gólu jsme se dočkali ve 41. minutě. Karel Kukla poslal z pravé strany přímý kop na hlavu Luboše Martináka. Jeho první pokus zastavilo břevno, ale pohotová dorážka už skončila v síti – 1:1. Do kabin se tak odcházelo za zaslouženého vyrovnaného stavu. Poločasová přestávka nám tentokrát moc nepomohla. I když jsme v závěru první půle byly mírně lepším týmem, tak druhý poločas byl jasně v režii domácích. My jsme najednou nevěděli co hrát, nedokázali jsme si přihrát, dopustili jsme se obrovského množství nevynucených chyb a vůbec jsme nepřistupovali k útočícím hráčům. Čafka poprvé zahrozila v 53. minutě, když rozebrala naší statickou obranu a podařilo se jí uvolnit svého hráče na pravé straně pokutového území. Naštěstí na svém místě byl Ríša Kořínek, který si s pohotovou střelou dokázal poradit. V 65. minutě naprosto zbytečně ztratil míč na útočné polovině hřiště Leo Marku. I přes několik možností jsme nedokázali protiútok přerušit a hráči, kteří byli za míčem, se proměnili ve stojící kompars. Výrazně jsme tak domácím akci ulehčili a zabránit druhé brance v naší síti nedokázal ani náš brankář. Ten sice první pokus kryl, ale spoluhráči jej nechali ve štychu, takže na dorážku byl krátký – 2:1. Tentokrát jsme na tento gól nedokázali vůbec zareagovat. Náš výkon šel s přibývajícím časem stále více dolů. S blížícím se koncem sezóny a množícími se absencemi máme problémy se sestavou. Bohužel někteří hráči zneužívají faktu, že budou hrát, protože je nás momentálně málo. Doslova se po hřišti plouží a škodí svým nezájmem nejen sobě, ale všem ostatním. Ve zbytku zápasu nám nepomohl ani fakt, že domácí dohrávali posledních patnáct minut o deseti. Dál totiž byli lepším týmem a šance se tak rodily pouze na jedné straně. Dlouho nad vodou nás držely pouze zákroky našeho brankáře, který dokázal zneškodnit i dva samostatné nájezdy. Jiskřička naděje na vyrovnání nám svitla minutu před koncem. Získali jsme možnost zahrávat rohový kop, na který se vysunuli všichni hráči z pole. Přízemní centr však naprosto nepochopitelně nechala kolem sebe proběhnout hned čtveřice hráčů. Domácí se tak lehce zmocnili míče a úspěšně zakončený rychlý protiútok definitivně rozhodl o vítězi – 3:1. Za druhý poločas bychom si však žádný bod nezasloužili. Náš výkon byl hodně špatný a v posledních dvou kolech budeme mít co dělat, abychom dokázali rozšířit náš bodový účet. V sobotu 8. 11. 2014 od 11 hodin se naposledy v letošním roce představíme před našimi diváky. Přivítáme poslední tým tabulky, celek Aritmy B a rozhodně bychom měli vyhrát, abychom měli klidnější zimu.

Sestava: Kořínek – Przyczko, Vošta, Babica, Zahradník (78. Šobotník) – Machačný, Kukla (70. Pecinovský), Marku L., Hoskovec (88. Marku R.) – Martinák, Škvor
Nenastoupil: Hnízdil

Branka: 41. Martinák