10.kolo - Muži /JM Chodov/

3. 11. 2014

SK Modřany – JM Chodov 6 : 1 (1:1)

V sobotu 25. 10. 2014 jsme na našem hřišti přivítali nováčka z Jižního města. Týmu Chodova se v probíhající soutěži příliš nedaří a nachází se na předposledním místě tabulky. My na tom nejsme o moc lépe, přesto jsme do duelu nastupovali v pozici mírného favorita. Tu jsme začali potvrzovat v 6. minutě. Leo Marku vysunul do šance Honzu Machačného. S jeho střelou si dokázal poradit hostující brankář, ale na dorážku Michaela Škvora byl již krátký – 1:0. Včasné vedení mohlo přinést klid do našich řad, ale opak byl pravdou. Nebyli bychom to my, kdybychom ihned po vstřelené brance ztratili koncentraci. Hned po rozehrávce se hosté dostali do našeho vápna, kde si faulem pomohl Jarda Babica. Nařízený pokutový kop však tygřím skokem k pravé tyči dokázal Ríša Kořínek zneškodnit a míč vyrazit na roh. Marně jsme doufali, že tento okamžik naše hráče probere. V naší hře bylo k vidění spousty nepřesností, a když se k tomu přidal i nevýrazný výkon hostí, byl z toho příliš nepohledný fotbal. Naštěstí pro přihlížející diváky se alespoň rodily na obou stranách šance. Ve 13. minutě si na centr od Tomáše Pravence naskočil Luboš Martinák, ale míč z jeho hlavy skončil těsně nad horní tyčí. Na druhé straně jsme měli štěstí při šanci v 17. minutě, kdy míč proskákal přes několik našich hráčů, až k volnému soupeři. Tomu zmenšil střelecký úhel náš brankář a i následnou střelu se mu podařilo zneškodnit. Na další šanci jsme si museli počkat do 29. minuty. Leo Marku se postavil k exekuci přímého kopu z levé strany vápna. Mířil až příliš přesně a jeho střelu zastavila tyč. Míč se odrazil od brankové konstrukce přímo do dobíhajícího Martina Vošty, který v těžké pozici podruhé během chvilky rozezvučel pravou tyč branky. Platilo tak klasické, nedáš – dostaneš. Běžela 32. minuta a hosté rozehrávali z půlky hřišti jen zdánlivě nebezpečnou standardku. Dlouhý míč do vápna nedůrazně boxoval Ríša Kořínek, a ten skákal směrem do naší branky. Na brankové čáře si hned čtyři naši hráči dávali přednost a s pomocí jediného hráče Chodova dokázali dostat poskakující míč do vlastní branky – 1:1. Tentokrát jsme se snažili hned kontrovat a během 36. minuty jsme měli dvě šance. Při první se snažil z pravé strany zaskočit brankáře Honza Machačný. Jeho střelu dokázal s vypětím však sil vyrazit. Z následného rohu zakončoval hlavou Luboš Martinák, ale jeho pokus dokázal zastavit na brankové čáře hráč Chodova. První poločas tak skončil zaslouženou remízou. Přestože se nehrál oku lahodící fotbal, tak hosté vůbec nevypadali jako tým, který se má nacházet na dně tabulky. Druhý poločas však ukázal, že umístění Chodova není náhodné. Soupeř zcela odpadl a zápas se stal jednoznačnou záležitostí. Hodně tomu pomohl i brzký gól, který v 50. minutě připravil milimetrovou přihrávkou přes celé vápno Honza Machačný, kde byl již připraven zakončovat do prázdné branky Michael Škvor – 2:1. Chodov v druhém poločase jen jednou ohrozil naší branku, a to 54. minutě. Odražený míč po standartní situaci napálil hostující hráč z první nad a tím vlastně ukončil útočnou snahu svého týmu. V 60. minutě převzal míč po autovém vhazování zády k brance Luboš Martinák. Lehce se zbavil dotírajícího obránce a křižnou střelou na zadní tyč navýšil náš náskok – 3:1. Ani na další branku v soupeřově síti se nemuselo dlouho čekat. Podnikli jsme v 66. minutě do nefungující obrany Chodova rychlý protiútok. Petr Hoskovec ve velkém čtverci položil na zem obránce a přihrál na nabíhajícího Michaela Škvora, který střelou do protipohybu nedal brankáři šanci – 4:1. Tím střelec dovršil hattricku a pokladník mužstva mohl říci „kasa….cink“. Kdo však mohl čekat, že náš kanonýr ještě neřekl poslední slovo. Příznivý stav dal možnost se dostat na hřiště střídajícím hráčům. Přesto naše hra neupadala a dál jsme se tlačili do zakončení. Oblíbeného „bůra“ jsme se dočkali v 84. minutě. Podařilo se nám přelstít ofsajdovou past a Michael Škvor mohl postupovat sám na branku. Podél vybíhajícího gólmana na výšil naše vedení již na 5:1. V 87. minutě zatáhl po pravé straně míč Roman Srp a přesnou přihrávkou našel ve vápně Michala Moravce. Ten lehce obešel obránce a naservíroval míč před opuštěnou branku na svého spoluhráče. Tím nemohl být nikdo jiný, než dnešní hrdina dne Michael Škvor, který popáté v zápase zavěsil a uzavřel skóre na 6:1. Tento výsledek začíná být naším oblíbeným, neboť za posledních sedm měsíců se nám podařilo tímto rozdílem zvítězit již potřetí. Další zápas odehrajeme v neděli 2. listopadu na hřišti ČAFC B. Zápas bude mít pro nás jednu zvláštnost, protože výkop utkání je stanoven na 17:00 hod. Utkání tak bude odehráno pod umělým osvětlením.

Sestava: Kořínek – Przyczko, Vošta, Babica, Pravenec (63. Zahradník) – Machačný (79. Srp), Kukla (81. Moravec), Marku, Hoskovec (69. Hoang) – Martinák, Škvor
Nenastoupil: Hnízdil

Branky: 6., 50., 66., 84., 87. Škvor, 60. Martinák