1.kolo - Muži A /Lipence/

30. 8. 2014

SK Modřany – Sokol Lipence 0 : 4 (0:1)

Nový ročník 2014/2015 jsme zahájili domácím duelem proti Sokolu Lipence. Prvnímu zápasu předcházela letní příprava, kterou jsme zahájili s řadou změn. Z týmu odešli opory Pavel Vodrážka a Igor Bogár. Naopak jsme přivítali několik nových tváří. Z Dukly Praha přišel brankář Richard Kořínek, z Hájů Tomáš Pravenec a ze Sparty Krč Jakub Šídlo. Stále v jednání je příchod Jiřího Šimrala, který zatím nebyl dotažen kvůli vysokým nárokům mateřského oddílu. Během přípravy jsme odehráli čtyři přípravné zápasy proti velice kvalitním soupeřům. Výsledky nebyly vždy na prvním místě, neboť jsme se ani na jeden zápas nesešli v kompletním složení. Díky pracovním povinnostem se k týmu ještě nepřipojila brankařská opora z let minulých, Honza Hnízdil. Teprve po prvním mistrovském zápase se k týmu připojil Leo Marku, který se vrátil z dlouhé návštěvy své rodiny v rodné zemi. Těsně před úvodním zápase došlo ještě k jednomu odchodu. David Kolařík neunesl roli střídajícího hráče a odmítl se k duelu připravit. Přestože absolvoval díky svým studijním povinnostem naprosté minimum tréninků během přípravy, tak se naplno projevil jeho špatný charakter. Svým přístupem podtrhl své dlouhodobé problémy, které měl s drtivou částí kabiny. Nemohlo tak přijít nic jiného, než vyřazení z týmu a ukončení vzájemné spolupráce. Bohužel vše proběhlo těsně před úvodním hvizdem zahajovacího duelu nové sezóny a na klidu to hráčům nepřidalo. Ne že by to mělo nějaký zásadní vliv, ale už od první minuty jsme působili zbytečně nervózně a kupili jsme jednu chybu za druhou. Již po patnácti vteřinách namazal Honza Machačný soupeři a ten se ocitl sám před bránou. Naštěstí zakončil těsně vedle, ale nám toto první varování nestačilo. Neskutečné množství žákovských chyb nás provázelo po celý zápas. Dál jsme soupeři odevzdávali míče zcela zadarmo a nedokázali jsme si přesně přihrát a vůbec jsme se nepřiblížili hře, kterou bychom se chtěli prezentovat. Přesto jsme dokázali v 17. minutě poprvé zahrozit. Kuba Šídlo pláchl po pravé straně a poslal přízemní centr do malého vápna. Zakončujícího Luboše Martináka dokázal na poslední chvíli zablokovat hostující obránce a odvrátil střelu na roh. Ve 25. minutě si svou akci po pravé straně zopakoval Kuba Šídlo, ale tentokrát svou přihrávkou našel na zadní tyči Tomáše Pravence. Ten ve stoprocentní šanci zaváhal a slabou střelou nechal vyniknout brankáře. Hra se rychle přenesla na naší stranu, kde se díky selhání při odkopu Honzy Machačného a přihrávce od spoluhráče objevil sám ve vápně hráč Lipence. Toho poslal k zemi vybíhající Martin Kadeřábek a rozhodčí musel pískat pokutový kop. Penalta byla naprosto jasná, ale následná červená karta se nám zdála poněkud přísná. Do branky tak musel benjamínek v našem dresu Ríša Kořínek, který se ani nestačil rozkoukat a už musel lovit míč ze sítě – 0:1. Na nás jakoby lehla ještě větší deka a hned po rozehrání jsme předvedli další obrovskou hrubku. Tomáš Pravenec nepřesnou přihrávkou nabídl míč hostujícímu útočníkovi, který však se svou tutovkou naložil lehkovážně a lobem přehodil nejen brankáře, ale i branku. Těsně před přestávkou jsme dvakrát zahrozili po rohovém kopu. Avšak ani Jirka Šídlo, ani Martin Vošta nedokázali hlavou zamířit mezi tři tyče. O poločasové pauze jsme se snažili tým povzbudit, ale veškerá snaha byla marná. Náš výkon šel ještě víc dolu a druhý poločas byl doslova zlým snem. Soupeři jsme svým strašným výkonem vítězství doslova darovali! Druhý gól přišel v 54. minutě, když Jardovi Babicovi utekl do vápna hráč a přihrávkou na první tyč hledal svého spoluhráče. U míče byl sice první Petr Pecinovský, ale zasáhl tak nešťastně, že balón zastavil před odkrytou brankou. Pro soupeře tak byla lahůdka poslat míč do sítě – 0:2. Od tohoto okamžiku náš tým zcela rezignoval a do konce zápasu se doslova protrápil. Třetí trest přišel v 82. minutě po rohovém kopu. Obrana nechala na penaltě zcela volného hráče, který navýšil skóre na 0:3. O minutu později přišla další rána. Totální zmar a chaos v našem velkém vápně skončil střelou z hranice vápna a čtvrtou brankou v naší síti – 0:4. Závěrečný hvizd byl pro nás doslova vysvobozením a s ním i skončilo naše obrovské trápení. Tolik chyb a špatných individuálních výkonů nebylo v našem podání dlouho k vidění. Nezbývá, než rychle zapomenout, začít opět poctivě pracovat a doufat, že se již nebude podobný výkon opakovat. O reparát se pokusíme opět na domácím hřišti v sobotu 30. 8., kdy přivítáme od 11 hodin Sokol Stodůlky.

Sestava: Kadeřábek – Babica (74. Zahradník), Pecinovský, Šídlo Jiří (64. Šobotník), Przyczko (26. Kořínek) – Machačný, Kukla, Vošta, Pravenec – Martinák, Šídlo Jakub

ČK: 26. Kadeřábek