Komentáře k zápasům - Muži A 2014/2015

Příspěvky

23.kolo - Muži A / Jižní Město Chodov /

28. 5. 2015

Jižní Město Chodov – SK Modřany 2 : 3. K zápasu 23. kola jsme zajížděli v sobotu 23. 5. 2015 na hřiště Chodova. Těsně před zápasem jsme museli řešit obrovské problémy se sestavou. Díky zraněním a disciplinárnímu trestu jsme přišli o další hráče, pár jedinců se omluvilo až v den zápasu a Michael Škvor se k zápasu nedostavil bez jakékoliv omluvy. V kabině se tak sešlo pouze deset borců a tak jsme narychlo museli povolat tři hráče z B-týmu, který právě hrál svůj zápas v dalekých Stodůlkách. Úvodní minuty jsme tak odehráli o jednoho muže míň. V šesté minutě, kdy vstoupil na hřiště Martin Holub, se podařilo srovnat počet hráčů na hrací ploše. Domácí sice nedokázali využít krátkou přesilovku, přesto ale v 8. minutě šli do vedení. Na kolmici do velkého vápna za naší obranu sice včas vyběhl Sergej Palchyk, ale v souboji s domácím hráčem si počínal nedůrazně a neudržel míč ve svých rukách. U odraženého balónu byl první hráč Chodova, který chytrým obloučkem poslal domácí do vedení – 1:0. Naštěstí se nám po obdržené brance podařilo zastavit úvodní tlak domácích a hru jsme vyrovnali. Ve 21. minutě jsme se mohli dočkat i vyrovnání. Brankář domácích podběhl rohový kop a na malém vápně se ocitl zcela sám Petr Pecinovský. Nečekanou příležitostí byl však zaskočen a z vyložené pozice hlavou přestřelil. Petr Pecinovský se objevil i v další naší šanci. Běžela 35. minuta a Martin Vošta přihrávkou mezi stopery vyslal na zteč našeho útočníka. Ten bohužel nevyužil dalšího mírného zaváhání brankáře při výběhu a unáhleně se pokusil zakončit. Jeho pokus doskákal vedle levé tyče. Ve 39. minutě dali o sobě vědět zase domácí. Po přesném pasu se objevil za naší obranou na zadní tyči osamocený hráč Chodova, naštěstí pro nás koncovku nezvládl a branku netrefil. Minutu před poločasem přihrával Petr Pecinovský na nabíhajícího Jakuba Šindeláře. Ten vyhrál běžecký souboj s domácím stoperem a objevil se sám před brankou. Místo jednoduchého zakončení levačkou zvolil střelu přes nohu a pouze rozezvučel břevno domácí branky. Těsně před odchodem do kabin spálil Petr Pecinovský další šanci. Při dlouhém výkopu našeho gólmana chybovala středová obranná dvojice, ale náš poločasový vrchní spalovač opět netrefil v nadějné pozici branku. O poločase dostali hráči instrukce do druhého dějství, kdy jsme chtěli dostat pod tlak chybující domácí obranu. Místo našeho tlaku přišel v 50. minutě šok..../více v příspěvku/

22.kolo - Muži A / SK Újezd Praha 4 /

27. 5. 2015

SK Modřany – SK Újezd Praha 4  0 : 5.  V dalším kole jsme v sobotu 16. 5. 2015 přivítali na našem hřišti tým Újezd P-4. Podzimní vzájemný duel přinesl řadu emocí, po kterém jsme cítili výraznou křivdu ze strany rozhodčích. Bohužel i tentokrát jsme byli s vedením zápasu hrubě nespokojeni. Naše prohra byla zcela zasloužená, ale nese  opět pachuť zářezu. Jako první jsme zahrozili v zápase ve 4. minutě my. Na přímý kop Martina Vošty si na malém vápně naskočil Sláva Prokopčuk, ale z nadějné pozice přestřelil. V 10. minutě se poprvé ke slovu dostali také hosté. Po centru od rohového praporku zakončoval hráč soupeře z vápna pod břevno. Tam ale situaci jistil Sergej Palchyk a vyškrábl míč nad břevno. Ve 33. minutě se poprvé měnilo skóre. Hosté vrátili do malého čtverce námi odvrácený roh. Naše obrana, jako již po několikáté v posledních zápasech, opět zaspala. Na zadní tyči tak nebyl pro soupeře problém poslat hlavou míč do sítě – 0:1. Po této brance přišlo první, velmi sporné, rozhodnutí hlavního rozhodčího. Martin Vošta se v 39. minutě nadechl k velkému sólu. S míčem u nohy prošel z vlastní poloviny hřiště přes několik hráčů až k velkému vápnu. Tam jej, buď na hranici, nebo ve vápně, skluzem sestřelil bek. Jasný faul, který mohl být oceněn i červenou kartou, však „pan rozhodčí“ neodpískal a tímto výrokem nastartoval nejen naše hráče, ale i diváky. Snad každý na hřišti musel vidět, že se jednalo o hrubou chybu. Než stačily utichnout emoce, přišel ve 43. minutě další moment, který byl odpískán opět ve prospěch hostujícího celku. V našem vápně došlo ke kontaktu Slávy Prokopčuka s útočníkem Újezda. Ten ukázal své herecké vlohy a propnutým pádem a za obrovského křiku se skácel k zemi..... /více v příspěvku/

21.kolo - Muži A / 1999 Praha /

18. 5. 2015

1999 Praha – SK Modřany 1 : 1. Ten, kdo nedorazil v sobotu 9. 5. 2015 na náš další mistrovský zápas, tak si může gratulovat. Hráli jsme na Nuslích proti celku 1999 Praha, a co oba týmy v zápase předvedly, to se rovnalo fotbalové tragédii. Úroveň hry byla tak zoufalá, že by se za ní nemuseli stydět ani v pralesní lize. Zápas naštěstí skončil spravedlivou remízou, neboť za předvedený výkon si ani jeden tým tři body nezasloužil. Už v první minutě zaspala naše levá strana. Honza Przyczko nedoskočil na následný centr a domácí hráč přehazoval chytře našeho brankáře. Na zadní tyči mohl doklepnout nepokrytý hráč, ale ten nepochopitelně branku přestřelil. To co se nepovedlo domácím, to vyšlo v 5. minutě nám. Hned naše první šance skončila brankou a mohli jsme se konečně radovat z gólu po třízápasové pauze. Martin Vošta uposlechl taktický povel a přesnou kolmicí mezi obránce vyslal na zteč Petra Hoskovce. Ten sice nadvakrát, ale přesto dokázal dostat míč za záda gólmana – 0:1. Ve 13. minutě si na prsa zpracoval dlouhý nákop od brankáře Jirka Šídlo. Pohotově, leč nepřesně vyslal pumelici směrem k domácí brance...../ více v příspěvku /

20.kolo - Muži A / Zbraslav/

7. 5. 2015

SK Modřany – SK Zbraslav 0 : 1. V sobotu 2. května jsme přivítali na našem hřišti vedoucí celek soutěže, tým ze Zbraslavi. Bohužel, jako se již stalo v jarní části tradicí, i tentokrát jsme se museli vyrovnat s velkou porcí absentujících hráčů. Z různých důvodů se omluvilo hned sedm hráčů, což je v našem kádru citelný zásah. Nejen proto jsme zvolili proti favoritovi defenzivní taktiku. Pravdou je, že jsme zejména v prvním poločase hráli velmi ustrašeně, s příliš velkým respektem k soupeři. Zbraslav nás od úvodních minut zatlačila před naše pokutové území. Velké problémy nám zejména činili krajní záložníci, kteří svým pohybem dělali naší defenzívě obrovské starosti. V 8. minutě se tak musela ukázat naše nová akvizice Sergii Palchyk, který se poprvé v našem dresu postavil mezi tři tyče. Včasným vyběhnutím musel napravit chybu naší levé strany, která byla v ten okamžik naprosto otevřená..../více v příspěvku/

18.kolo - Muži A / Slivenec/

20. 4. 2015

SK Modřany – AFK Slivenec 0 : 0. Po nepříliš povedeném vstupu do jarní části soutěže nás v sobotu 18. 4. 2015 čekal na domácím hřišti další záchranářský duel. Za soupeře nám tentokrát byl tým ze Slivence, který je na tom v tabulce ještě o něco hůře než my. Pro obě družstva to proto byl velice důležitý zápas, který mohl jednomu, či druhému výrazně pomoci. My jsme, jako již tradičně na jaře, museli řešit problémy se sestavou. Z tradiční základní jedenáctky nám vypadli pro dnešní duel hned tři hráči – brankář Ríša Kořínek a hráči z ofenzívy Leo Marku a Michael Škvor. V bráně se tak poprvé představil po dlouhé nemoci Honza Hnízdil. Ještě větším překvapením bylo zařazení Tomáše Krejcara, který se vrátil do týmu po více než roční přestávce. Na to, že oba nastoupili bez jediného tréninku, odvedli vynikající práci. Honza Hnízdil měl největší zásluhu na čistém kontu a Tomáš Krejcar patřil, pokud mu stačily síly, k nejlepším hráčům v našem dresu. Samotnému zápasu chybělo jediné…. góly. .../více v příspěvku,  foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

17.kolo - Muži A / Slavoj Podolí /

17. 4. 2015

A. F. K. Slavoj Podolí – SK Modřany 5 : 1. V sobotu 11. 4. 2015 jsme sehráli další mistrovské utkání. Tentokrát jsme zajížděli na Kavčí hory, kde jsme se utkali s celkem Podolí. Po minulém týdnu jsme doufali, kdy se nám podařilo doma plně bodovat, že jsme získali částečně zpět ztracené sebevědomí. Jak nám však ukázal dnešní zápas, jsme k němu na hony vzdáleni. Bohužel jsme museli těsně před zápasem opět řešit problémy se sestavou. Přístup některých hráčů je opravdu alarmující, a nám nezbyde nic jiného, než se v létě rozhlédnout někde jinde. Se současným kádrem, v jakém je fyzickém stavu a v jaké je fotbalové kvalitě, nemůžeme ostatním konkurovat. Někteří hráči si myslí, že lze tuto soutěž hrát s minimálním, v horším případě žádným tréninkem. Jak nám však ukázaly úvodní jarní kola, tak výrazně zaostáváme za našimi soupeři. Výjimkou byl zápas s Nebušicemi, který se nám podařilo sice výsledkově zvládnout, i bojovnost nelze hráčům upřít. Avšak na horší tým jen stěží v soutěži ještě narazíme..../více v příspěvku/

16.kolo - Muži A / Sokol Stodůlky /

9. 4. 2015

SK Modřany - Sokol Nebušice 1 : 0 (0:0)

Poprvé v letošním kalendářním roce jsme se v sobotu 4. 4. 2015 představili před domácím publikem. Vstup do jarních bojů se nám vůbec nepovedl, neboť jsme neuhráli doposud ani jeden bod. Nebušice měly být pro nás ideální soupeř na chycení, protože i oni neprožívají nejrůžovější období a nacházejí se na samém dně tabulky. Dobrou zprávou bylo, že se v týdnu k týmu připojilo několik hráčů, kteří nám v úvodu jara citelně chyběli. V zápase jsme chtěli nejen plně bodovat, ale hlavně pokusit se získat ztracené sebevědomí. Jestli se nám to alespoň částečně podařilo, to ukáží až následující dny a týdny. Dnes to bylo spíš šťastné, přesto zasloužené vítězství. Od úvodního hvizdu jsme totiž byli jasně lepším týmem. Hosté přijeli hrát evidentně na bod, což se jim nakonec vymstilo. Ale popořádku..... /více v příspěvku/

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

15.kolo - Muži A / Sokol Stodůlky /

3. 4. 2015

Sokol Stodůlky – SK Modřany 5 : 0. Deset!!! Jakoby tohle číslo mělo v neděli 29. 3. 2015 nějakou magickou sílu. Toho dne jsme zajížděli do Stodůlek k druhému jarnímu kolu. Oproti minulému zápasu nám vypadli další hráči a počet absencí tak vyšplhal na číslo deset. Samotný zápas pak orámovaly dvě desítky, i díky kterým se urodil nepříjemný debakl. Doufejme, že se již podobná situace již nebude opakovat a alespoň část chybějících hráčů se co nejdříve připojí zpět k týmu. / více v příspěvku/

14.kolo - Muži A / Sokol Lipence /

27. 3. 2015

Sokol Lipence – SK Modřany 3 : 1. Konečně jsme se dočkali a po dlouhé přestávce nás čekal první mistrovský zápas v letošním roce. Rok 2015 mnoho radosti modřanským barvám bohužel zatím nepřinesl. Vše začalo nevydařenou zimní přípravou a vyvrcholilo špatným výkonem v nedělním zápase v Lipencích. Ale popořadě…
Zimní příprava začala oproti jiným letům relativně pozdě, a to až 20. 1. 2015. Hlavním důvodem bylo to, že jsme se rozhodli vyzkoušet jiný model přípravy a po několika letech jsme se nezúčastnili žádného zimního turnaje. Zvolili jsme formu přátelských zápasů, které jsme v drtivé většině odehráli na UMT  Šeberov. Během zimy došlo v týmu k výrazné proměně. Mužstvo opustili Tomáš Pravenec a Lukáš Matějka. Novými tvářemi se stali – Michal Ardelt, Miroslav Dykas, Vu Nhat Anh, Robert Čížek a staronová posila Vjačeslav Prokopčuk. Bohužel nás postihla nevídaná marodka, která z velké části ovlivnila přístup ostatních k tréninkům. Většinu přípravy jsme absolvovali v minimálním počtu hráčů. Na tréninku se tradičně scházelo třeba jen pět lidí a ti jen těžko v sobě hledali motivaci poctivě se připravit na jarní boje. Problém byl nejen ve zraněných hráčích, ale i v naprostém nezájmu a neochotě části týmu se semknout a pracovat i za zraněné. Velkým problémem bylo sehnat třeba i jedenáct lidí k přípravným duelům. Vrcholem zmaru bylo účast, lépe řečeno neúčast na soustředění, které jsme, jak je již tradicí, strávili ve Staropacké sokolovně ve Staré Pace.... /více v příspěvku/

13.kolo - Muži A / Střešovice 1911 B /

6. 12. 2014

SK Střešovice 1911 „B“ – SK Modřany 0 : 3. K poslednímu podzimnímu duelu jsme zajížděli v sobotu 15. 11. 2014 na hřiště Střešovic. Na místní umělé trávě jsme odehráli za poslední dva roky několik zápasů, ať už mistrovských, tak hlavně turnajových. Výsledkově se nám nikdy zde příliš nedařilo, proto jsme měli před podzimní derniérou mírné obavy. Tento fakt si ovšem nepřipouštěli hráči v kabině a už před zápasem vládla uvolněná atmosféra. Z našich borců byla cítit dobrá nálada, tak nám nezbylo než doufat, že ji přenesou i na hřiště. Naše obavy se naštěstí ukázaly jako liché, neboť jsme se prezentovali koncentrovanou hrou. Již ve třetí minutě jsme se mohli dostat do vedení. Petr Pecinovský vysunul přihrávkou mezi beky do gólovky Luboše Martináka, který se ocitl sám před brankářem. Své šance se asi zalekl, protože zakončení bylo mizerné a míč skončil daleko za brankou. V 5. minutě se do šance dostali domácí. Martin Vošta nezvládl kousek za půlící čárou zkrotit dlouhý nákop. K míči se dostal hráč Střešovic a mířil sám na kasu..../ více v příspěvku /