Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k zápasům - Muži A 2014/2015

Příspěvky

12.kolo - Muži A / Aritma B /

10. 11. 2014

SK Modřany – SK Aritma Praha „B“ 2 : 1.K poslednímu podzimnímu domácímu zápasu jsme nastoupili v sobotu 8. 11. 2014, kdy na naše hřiště zavítal poslední tým tabulky, celek Aritmy B. Soupeř nastoupil s hodně mladým týmem, jehož budoucnost určitě přijde. V tabulce se sice nachází na samém dně, s předvedeným výkonem rozhodně nezklamal. Fotbalově předčil mnoho našich předchozích soupeřů, největší překážkou však byla jejich nezkušenost. Na těžkém terénu se hrál fotbal v celkem slušném tempu, což byl z naší strany, oproti poslednímu utkání, velký rozdíl. Moc dobře jsme věděli, že když se nám nedaří herně, musíme víc spoléhat na bojovnost. Hrálo se o šest bodů a případné vítězství mohlo přinést do naší kabiny větší klid do blížící se zimní přestávky. Utkání jsme začali aktivně a již ve 3. minutě jsme poprvé vystrčili růžky. Karel Kukla se za vápnem dostal k odraženému míči, navedl si jej na pravou nohu, ale následná střela zamířila nad branku. V 10. minutě si míč před vápnem našel Petra Pecinovského, ale ani jeho střela se nevešla mezi tři tyče. Překvapivě tak udeřilo na druhé straně. Hosté v 21. minutě podnikli první vážnější útok, který hned skončil vedoucí brankou./ více v příspěvku/

          img_9159.jpg             img_9181.jpg

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg. Díky Ivane. 

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

 

 

 

11.kolo - Muži A / ČAFC Praha B /

5. 11. 2014

ČAFC Praha B – SK Modřany 3 : 1. Za husté mlhy a pod umělým osvětlením jsme odehráli na dušičkovou neděli další kolo letošního ročníku. Tentokrát jsme zajížděli na hřiště rezervního týmu Čafky. Přestože nebylo přes bílý opar vidět na druhý konec hřiště, uznal hlavní rozhodčí podmínky za regulérní a tak se muselo hrát. Jako první jsme zahrozili ve 4. minutě my. Domácí hráči slabě odvrátili rohový kop a míč se dostal za vápnem k nohám Honzy Przyczka. Ten poprvé vyzkoušel pozornost brankáře, ale ten s jeho pokusem doprostřed branky neměl problém. I první šance domácích přišla po rohovém kopu, a to ve 12. minutě. První centr se nám podařilo odvrátit směrem k rozehrávajícímu hráči. Ten poslal do vápna přetažený míč, který našel na zadní tyči jeho spoluhráče. Ríša Kořínek se v naší brance dokázal včas přesunout a se štěstím zasáhl na brankové čáře. Ve 27. minutě dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop. Ovšem jediný, kdo v husté mlze viděl faul na domácího hráče, byl pan rozhodčí. Honza Przyczko, který byl označen za faulujícího hráče, si nejprve myslel, že se píská nedovolený zákrok na něj. Nedá se nic dělat, domácí bezpečně proměňují a my prohráváme – 1:0. Naše hráče to zdravě naštvalo a snažili se o vyrovnání. Ve 34. minutě napřáhl zhruba ze dvaceti metrů Jarda Babica, ale i tentokrát trefil pouze střed branky. Vyrovnávajícího gólu jsme se dočkali ve 41. minutě. Karel Kukla poslal z pravé strany přímý kop na hlavu Luboše Martináka. / více v příspěvku /

 

10.kolo - Muži /JM Chodov/

3. 11. 2014

SK Modřany – JM Chodov 6 : 1. V sobotu 25. 10. 2014 jsme na našem hřišti přivítali nováčka z Jižního města. Týmu Chodova se v probíhající soutěži příliš nedaří a nachází se na předposledním místě tabulky. My na tom nejsme o moc lépe, přesto jsme do duelu nastupovali v pozici mírného favorita. Tu jsme začali potvrzovat v 6. minutě. Leo Marku vysunul do šance Honzu Machačného. S jeho střelou si dokázal poradit hostující brankář, ale na dorážku Michaela Škvora byl již krátký – 1:0. Včasné vedení mohlo přinést klid do našich řad, ale opak byl pravdou. Nebyli bychom to my, kdybychom ihned po vstřelené brance ztratili koncentraci. Hned po rozehrávce se hosté dostali do našeho vápna, kde si faulem pomohl Jarda Babica. Nařízený pokutový kop však tygřím skokem k pravé tyči dokázal Ríša Kořínek zneškodnit a míč vyrazit na roh. Marně jsme doufali, že tento okamžik naše hráče probere...../  více v příspěvku /

                              img_9053.jpg   img_9102.jpg

 

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg. Díky Ivane. 

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

 

9.kolo - Muži A / SK Újezd P4 /

23. 10. 2014

SK Újezd Praha 4 – SK Modřany 2 : 1. V neděli 19. října nás čekal souboj na hřišti nováčka soutěže, týmu SK Újezd P4. Pro nás to byl naprosto neznámý soupeř, se kterým jsme neměli žádnou zkušenost. Čerpali jsme tak pouze z informací od jiných soupeřů, prý nás čeká velice tvrdě hrající tým. Realita nám ukázala, že zdroje vůbec nelhaly. Na malé umělé trávě se od úvodního hvizdu hrál zápas plný osobních soubojů, který většinu aktérů musel bolet. Ačkoliv byli hráči na vše upozorněni, trvalo nám nějakých dvacet minut, než jsme si na styl soupeře zvykli. Během této doby byli domácí aktivnější, a jak čas ukázal, připravili si i rozhodující náskok. Už ve 4. minutě poprvé ohrozili naší branku a výrazně jim k tomu po centru z naší levé strany pomohl Martin Vošta. Nešťastně trefil letící balón a vyzkoušel nepřesným odkopem pozornost Ríši Kořínka v naší brance.... /více v příspěvku/

 

8.kolo - Muži A /1999 Praha /

19. 10. 2014

SK Modřany – 1999 Praha 3 : 1. Až do soboty 11. 10. 2014, kdy jsme v osmém kole přivítali celek 1999 Praha, jsme museli čekat na první domácí výhru v letošním ročníku. Úvod zápasu sliboval, že bychom mohli potěšit domácí příznivce i předvedenou hrou. Bohužel po dvaceti minutách šel náš výkon výrazně dolů a konec zápasu, to už byla klasická holomajzna. Vše začalo již ve 3. minutě, kdy hosté nedokázali zareagovat na nacvičený signál při rohovém kopu. Tomáš Pravenec si vyměnil míč s Kubou Šídlem, a pak jej posadil na hlavu Jardy Babici. Ten hlavičkoval centr na vzdálenější tyč a poslal nás do brzkého vedení – 1:0. V 6. minutě mohlo být ještě veseleji. Po rychlém přenesení hry z našeho vápna se míč dostal k nohám Kuby Šídla...../ více v příspěvku/

3.jpg       img_8338.jpg

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg. Díky Ivane. 

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

 

7.kolo - Muži A /Zbraslav /

7. 10. 2014

SK Zbraslav – SK Modřany 0 : 0 . Los 7. kola nás poslal na půdu dosavadní suveréna soutěže, který neztratil do dnešního duelu jediný bod. V živé paměti jsme měli i nedávný vzájemný zápas v poháru, kdy nás Zbraslav vyprovodila debaklem 6:3. V neposlední řadě nás tížil fakt, že prozatím podáváme naprosto nevyrovnané výkony. Příkladem tomu mohl být náš poslední zápas, kdy jsme totálně nezvládli druhý poločas v domácím duelu s Kunraticemi. Jediné co nás mohlo těšit, byla věc, že jsme doposud na soupeřově hřišti nepoznali hořkost porážky..../ více v příspěvku /

 

6.kolo - Muži A /Kunratice/

7. 10. 2014

SK Modřany – Slovan Kunratice 1 : 2. Když jsme se v minulém kole dočkali konečně první letošní výhry, tak jsme doufali, že dokážeme ve zlepšeném výkonu pokračovat i v sobotu 27. září, kdy k nám zavítal celek z Kunratic. Bohužel na slibný výkon jsme navázali pouze v úvodních pětačtyřiceti minutách. Druhý poločas byl z naší strany opět mizerný, za který se můžeme leda tak stydět! Ale od začátku…. Úvodní minuty byly ve znamení velkého boje o střed hřiště. Na obou týmech byla evidentně vidět snaha dostat se co nejblíž k soupeřově pokutovému území. Na začátku zápasu však vítězily obrany nad útokem. Jako první se dostali k nebezpečnému zakončení v 18. minutě hosté./ více v příspěvku /

                                         img_3509.jpg

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg. Díky Ivane. 

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

 

5.kolo - Muži A /AFK Slivenec/

23. 9. 2014

AFK Slivenec – SK Modřany 0 : 1.  Konečně!!! Dlouho očekávané letošní první vítězství přišlo až v pátém kole, ve kterém jsme zajížděli na půdu Slivence. Ještě před tímto duelem jsme ve středu odehráli pohárové utkání proti Zbraslavi. Tento zápas skončil blamáží a po naprosto otřesném výkonu jsme prohráli vysoko 3:6. Neomlouvá nás ani fakt, že jsme utkání odehráli v silně kombinované sestavě. Nejhůře se totiž prezentovali hráči, kteří by měli býti oporami týmu. Proto netradičně před mistrovským zápasem přišel v kabině „silný kartáč“, který snad již konečně přinutí hráče bojovat za náš tým. Možná si hráči ostrá slova vzali k srdci, neboť zápas ve Slivenci měl zcela jiné parametry než předchozí duely. Sice byla stále na naší hře viditelná křeč, ale poprvé v sezóně se dá mluvit o tom, že hráči nechali na hřišti srdíčko. Na druhou stranu to byla teprve první vlaštovka. Až se budeme dlouhodoběji prezentovat tak jako dnes, pak se teprve potom budeme moci bavit o nějakém zlepšení.... /více v příspěvku/

 

4.kolo - Muži A /Slavoj Podolí/

16. 9. 2014

 SK Modřany - A. F. K. Slavoj Podolí 1 : 1. Ve čtvrtém podzimním kole jsme v sobotu 13. 9. přivítali na našem hřišti tým z Kavčích hor. Po zisku prvního bodu z minulého utkání, jsme šli i do duelu s favoritem potvrdit lepšící se formu. Po mizerném vstupu do soutěže jsme v týdnu přivítali možnost zahrát si přátelské utkání proti diviznímu Českému Brodu. Tento duel byl z části i velkým rizikem, neboť případný debakl by se mohl ještě více podepsat na už tak špatné psychice. Hráči však hráli s obrovskou chutí a prohra 0:4(0:1) byla proti tak kvalitnímu soupeři velice dobrým počinem. Ještě před samotným dnešním duelem jsme museli řešit absenci tří hráčů. Citelnou se zdála být hlavně nepřítomnost klasického útočníka. To jsme vyřešili vysunutím obvyklého stopera Jiřího Šídla na hrot. A ten si vedl velice dobře a na nestandartní pozici příjemně překvapil. Zápas se hrál na těžkém terénu, který byl po deštích podmáčený a co se v průběhu duelu potvrdilo, přispěl i k tvrdé hře.../.více v příspěvku/

  img_3458.jpg    img_8084.jpg

 

 

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg. Díky Ivane. 

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

 

3.kolo - Muži A /Nebušice/

9. 9. 2014

Sokol Nebušice – SK Modřany 1 : 1. V sobotu 6. 9. 2014 jsme poprvé v nové sezóně hráli na soupeřově hřišti a zajížděli jsme do vzdálených Nebušic. Vstup do soutěže se nám vůbec nepovedl a z dvou domácích duelů jsme nevybojovali ani jeden bod. Ještě hůř, než pohled na tabulku, vypadal náš herní projev. Proto došlo na očekávané změny v sestavě, ke kterým došlo ve všech řadách. Bylo nutné zareagovat na pomalou obranu a ještě více na mizernou koncovku a změnit i rozestavení. Do Nebušic jsme jeli s touhou konečně bodovat a pokusit se o jakýsi restart sezóny. Do samotného zápasu jsme vstoupili velice dobře a již v páté minutě jsme se ujali vedení. Tomáš Pravenec našel dlouhým centrem Petra Pecinovského, který poslal míč hlavou z hranice pokutového kopu přesně pod horní tyč – 0:1. Oproti minulým zápasům se nám začínala dařit kombinace a s tím i přicházely šance..../více v příspěvku/