9.kolo - Muži A /Cholupice/

30. 10. 2013

SK Modřany – Sokol Cholupice 0 : 4 (0:1)

Na toto velké derby si fanoušci i hráči museli počkat několik let, v sobotu 19. 10. 2013 se všichni konečně dočkali. Na náš trávník nastoupil celek lídra tabulky, tým z Cholupic. V jeho dresu se představilo několik hráčů, jejichž minulost je spjata s našimi barvami. Hosté nastupovali do zápasu v pozici jasného favorita a naší touhou bylo příjemně překvapit. Realita však byla úplně jiná a soupeř nám po celé utkání ukazoval, že se máme ještě hodně co učit. Cholupičtí se prezentovali aktivní hrou, která dělala většině našich hráčů velké problémy. Hosté se gólově prosadili již v 8. minutě, kdy odražený míč napálil za vápnem jejich obránce. Střela prošla přes několik hráčů, před brankářem nepříjemně skočila, ten nestačil včas zareagovat a srazil si míč za svá záda – 0:1. Tato branka výrazně poznamenala naše sebevědomí a nedokázali jsme být hostům vyrovnaným soupeřem. Ti měli sice více ze hry, ale brankových příležitostí v prvním poločase bylo jako šafránu. Za zmínku stojí tři šance hostujícího celku. V 11. minutě propadl na zadní tyč centrovaný míč, který tvrdě vystřelil nabíhající hráč, leč branku přestřelil. Ve 20. minutě se po rohovém kopu a zakončení hlavou vyznamenal reflexivním zákrokem Honza Hnízdil a konečky prstů vyrazil balón do bezpečí. Třetí šance přišla ve 42. minutě, kdy hosté podnikli rychlou akci středem hřiště. První pokus o střelu z hranice vápna se podařilo našim bekům zablokovat, s opakovanou střelou si poradil brankář. O minutu později jsme se poprvé v zápase osmělili konečně i my, ale zakončení „Nandiho“ Pásztó chyběla nejen razance, ale i přesnost. Do kabin jsme tak odcházeli s jednogólovým mankem. Druhá půle začala naší aktivitou, která však tížené ovoce nepřinesla. V 50. minutě jsme si vypracovali asi jedinou vážnou šanci a o to víc mrzí její neproměnění, protože byla z kategorie stoprocentních. Podařilo se nám přenést míč rychle z levé strany na pravou, po přistrčení od „Nandiho“ Pásztó se v souboji jeden na jednoho prosadil Leo Marku a najednou byl sám před brankářem. Bohužel přišlo velice slabé zakončení a střela projela kolem pravé tyče. Dál jsme se snažili něco z výsledkem udělat, ale hosté nás do ničeho nepouštěli. V 61. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. David Kolařík předvedl obrovskou minelu, když se pokusil o kličku ve vlastním vápně. Míč však ztratil a daroval tak hostům druhý gól. Jejich hráč se totiž objevil zcela osamocen před naším brankářem a bez sebemenšího problému poslal Cholupice do dvoubrankového vedení – 0:2. Po tomto gólu jsme ztratili veškeré naděje a to i díky tomu, že někteří hráči zápas doslova zabalili a zbytek zápasu odchodili. Naopak hosté se hrou bavili a dokazovali přihlížejícím divákům, že jsou právem v čele soutěže. Zápas sledovala více jak stovka fanoušků, kteří do konce derby viděli už jen hru kočky s myší. Naši příznivci museli naším výkonem trpět a nejen oni. V 70. minutě se objevil po opakovaném centru sám před naším brankářem cholupický hráč, ale tentokrát byl v souboji úspěšnější Honza Hnízdil. To už neplatilo v minutě 78. Míče za naší děravou obranou využil nabíhající soupeř a samostatný únik s přehledem proměnil – 0:3. V 86. minutě jsme naposledy zahrozili my, když jsme se dokázali prosadit po rohovém kopu v hlavičkovém souboji, ale branku jsme opět netrefili. Poslední slovo tak měly o minutu později Cholupice. Další přímočará akce a chytré prostrčení na střídající hráče znamenalo znovu samostatný nájezd na brankáře. Zakončení hostujícího hráče sice nebylo nijak důrazné, ale slabší chvilku si vybral Honza Hnízdil a pomalou střelu nezastavil – 0:4. Naštěstí pro nás měl s námi slitování rozhodčí a ukončil zápas pár vteřin před vypršením normální hrací doby. Dnešní výkon byl z naší strany snad nejhorším v celé sezóně, kdy někteří jedinci předvedli naprosto bezkrevný výkon a vůbec si neváží toho, že se nám podařilo po loňské úspěšné sezóně postoupit o třídu výš. O nápravu se pokusíme v neděli 27. 10. 2013 od 14:30 hod., kdy zajíždíme na hřiště Sokola Stodůlky.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka (65. Przyczko), Vošta, Kolařík, Šídlo (83. Babica) – Marku (76. Hoskovec), Bogár, Pojkar (70. Šobotník), Matějka – Kukla – Pásztó
Nenastoupil: Kadeřábek