8.kolo - Muži A / SK Střešovice /

17. 10. 2013

SK Střešovice 1911 – SK Modřany 4 : 1 (3:0)

Za tónů melodie Ligy mistrů, jež zněla na počest poháru, který získává každoročně nejlepší klubové mužstvo Evropy, jsme nastoupili v sobotu 12. 10. 2013 na hřiště Střešovic. Domácí tým, který vyhrál facebookovou soutěž televize Prima COOL, měl možnost mít tuto slavnou trofej po celé sobotní dopoledne na svém území. I samotný duel měl slavnostní začátek, o který se čestným výkopem postaral František Straka. Výjimečnému dni odpovídala i výjimečná návštěva, když souboji přihlíželo na tři stovky fanoušků. Ti viděli od úvodních minut i náš tlak, kdy se nám podařilo na dlouhé minuty přišpendlit domácí na svou polovinu. Již ve 3. minutě jsme pomalu zvedali ruce nad hlavu, když jsme zahrávali rohový kop a po skrumáži se dostali i k zakončení, ale proti byl střešovický hráč, který zastavil míč na brankové čáře. V 6. minutě natáhl ke střele zpoza šestnáctky Igor Bogár, tentokrát v klidu zasahoval domácí brankář. V 9. minutě se poprvé ke slovu dostali domácí, když nás zatlačili do našeho velkého čtverce, díky sérii rohových kopů. Ani jednou se však k vážnějšímu zakončení nedostali. Po úvodních patnácti minutách, kdy jsme byli lepším týmem, začali střešovičtí hru pomalu vyrovnávat a postupem času i diktovat její tempo. Největší problém nám dělal jejich zvýšený pohyb a napadání našich akcí hned v jejich zárodku. Tomu předcházela i šance domácích z 16. minuty, kdy jsme udělali pod tlakem chybu ve středu pole a hráč Střešovic se objevil z čista jasna v gólové příležitosti, naštěstí však zamířil těsně vedle. Ve 20. minutě jsme naopak zahrozili my. Po dalším rohovém kopu jsme však nebyli opět dosti důrazní v malém vápně a soupeř se štěstím odvrátil míč do bezpečí. Běžela 25. minuta a Karel Kukla chyboval v rozehrávce, čehož využil domácí tým k další rychlé koncovce. S první střelou z hranice vápna si dokázal Honza Hnízdil ještě poradit, na dorážku však byl již krátký. Jenom chybný verdikt rozhodčího zachoval bezbrankový stav. Ve 29. minutě předvedli Střešovičtí akci jako přes kopírák a tentokrát již byla jejich branka uznána – 1:0. Tento okamžik jakoby nahlodal naše sebevědomí a dělali jsme jednu chybu za druhou. Další trest přišel v 33. minutě. Tentokrát chyboval v rozehrávce Pavel Vodrážka a domácí hráč poslal dlouhý balón za naši obranu. Ten se i díky šťastné teči dostal až k jejich útočníkovi, který poslal mezi nohama vybíhajícího brankáře podruhé míč do naší sítě. Ve 38. minutě poslal naopak míč za obranu soupeře Petr Majer a střela z první zakončujícího „Nandiho“ Pásztó skončila pouze na konstrukci branky překvapeného gólmana. Stejný hráč se dostal díky důrazu, kdy přetlačil dva obránce, do velké šance ve 41. minutě. Své sólo na brankáře však zakončil nepřesnou střelou a míč jen těsně minul levou tyč střešovické svatyně. Platilo tak klasické nedáš - dostaneš. O dvě minuty později měli domácí možnost rozehrávat rohový kop. Na ten si nejvýše vyskočil střešovický útočník a hlavou zakončoval. Jeho první pokus zastavil reflexivním zákrokem náš brankář, na dorážku však byl již krátký – 3:0. Co však v tu chvíli dělala naše obrana je záhadou. Ani čtyři hráči totiž nedokázali dorážce zabránit. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a přicházely příležitosti na obou stranách. Tu první měl v 54. minutě „Nandi“ Pásztó, trestný kop z hodně nebezpečné pozice však poslal vedle brány. Pak se dvakrát o změnu skóre pokusil soupeř. Střela ze dvaceti metrů v 58. minutě skončila vedle a při šanci z 60. minuty se dalším dobrým zákrokem mohl pochlubit Honza Hnízdil, když si poradil se zakončením z bezprostřední blízkosti. Snížení jsme se dočkali v 65. minutě. Karel Kukla vysunul Igora Bogára, který tentokrát v koncovce nezklamal – 3:1. Vstřelený gól vlil našim hráčům novou krev do žil a snažili jsme se s nepříznivým výsledkem něco udělat. Blízko gólu byl v 67. minutě Karel Kukla, když natáhl ke střele z 25 metrů. Ta bohužel minula o vlásek branku. V 73. minutě Igor Bogár ztratil míč a domácí hráč se bleskurychle objevil sám před brankou. S přehledem poslal míč za záda bezmocného brankáře a definitivně tak uťal naše naděje – 4:1. Střešovičtí si zbytek zápasu už zkušeně pohlídali a po závěrečném hvizdu se mohli zaslouženě radovat z vítězství. Po skončení duelu předvedli domácí pořadatelé a hráči sportovní gesto a umožnili našim borcům udělat společné foto s vystavovanou trofejí. Je třeba jim za to poděkovat, tak blízko se k poháru pro vítěze Ligy mistrů se už asi nikdo nikdy nedostaneme. V sobotu 19. 10. 2013 od 11 hodin nás čeká dlouho očekávané derby, kdy na našem trávníku přivítáme odvěkého rivala, celek Sokola Cholupice. Doufejme, že nás přijde podpořit spousta fanoušků a vytvoří tu pravou fotbalovou kulisu.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Vošta (78. Babica), Kolařík, Šídlo – Pojkar (46. Marku), Majer – Kukla, Bogár, Matějka (70. Hoskovec) – Pásztó
Nenastoupil: Šimončík

Branka: 65. Bogár