7.kolo - Muži A / Lipence /

10. 10. 2013

SK Modřany – Sokol Lipence 1 : 3 (0:3)

V sobotu 5. 10. 2013 jsme přivítali na našem hřišti tradičního soupeře, celek Sokola Lipence. Proti tomuto soupeři se nám dlouhodobě nedaří a bohužel ani tento duel nebyl výjimkou. Před zápasem jsme museli řešit, kdo nahradí naše útočná esa, Igora Bogára a „Nandi“ Pásztó. Ani jeden z nich nemohl nastoupit z důvodu zranění a naši hru to výrazně ovlivnilo. Po dobu celého prvního poločasu jsme se vůbec nedokázali dostat do hry, soupeř nás jednoznačně přehrával a na hřišti dominoval. Nám se naopak nedařilo skoro nic a kupili jsme chybu za chybou. Byl to jeden z našich nejhorších výkonů za posledních pár let. Lipenečtí nás od úvodu zaskočili svou aktivitou a stále se tlačili před naši branku. Ve 14. minutě se mohli poprvé radovat, když přišla milimetrová kolmice ze středu hřiště na pravého záložníka, pro kterého již nebyl problém překonat střelou na zadní tyč našeho brankáře – 0:1. Další šance hostí přišla v minutě osmnácté a byla z kategorie 100%. Rychlá akce po pravé straně a přesný centr na samotného útočníka v malém vápně zkazilo jen lajdácké zakončení. To, co se nepovedlo z této šance, se hostům vydařilo ve 21. minutě. Brance předcházel náš mizerně rozehraný roh, kdy došlo ke ztrátě míče a rychlému protiútoku. Ten vyřešil Lipenecký hráč na jedničku, když z velkého vápna chytře přehodil Honzu Hnízdila – 0:2. Teprve ve 31. minutě přišlo naše první ohrožení branky hostí, když se k zakončení dostal Leo Marku. S jeho slabým zakončením neměl gólman skoro žádnou práci. Tentýž hráč se ve 37. minutě, po vysunutí od Martina Vošty, dostal do obdobné pozice, ale zakončení opět chyběla razance. Třetí branka přistála v naší síti ve 43. minutě. Tu jsme hostům doslova darovali na zlatém podnose. Gólu předcházela naše špatná rozehrávka a osamocený hráč na velkém vápně, který, nikým neohrožován, si zastavil míč a chytrým dloubákem svou trefu vyšperkoval – 0:3. Těsně před odchodem do kabin se pokusil o snížení Petr Majer, ale jeho střele chyběla přesnost. Po bouřce v kabině jsme nastoupili do druhé půle se dvěma změnami a riskantní hrou na tři obránce. Hned po prvních třech minutách druhého poločasu mohlo být definitivně rozhodnuto, ale reflexivním zákrokem se vyznamenal Honza Hnízdil, který zneškodnil střelu z malého vápna. Po hodině hry podnikl akci po pravé straně Pavel Vodrážka. Od rohového praporku poslal centr do vápna a dobíhající obránce Lipenců si mohl oddechnout, že míč z jeho kopačky skončil těsně nad brankou. Ve druhém poločase jsme působili aktivnějším dojmem, ale předváděná hra připomínala velké trápení. V 67. minutě jsme předvedli konečně první fotbalovou akci. Igor Bogár potáhl míč po levé straně a přihrávkou našel ve vápně „Nandiho“ Pásztó. Jeho střela však mířila do míst, kde se nacházel hostující brankář. Dál jsme se snažili s nepříznivým skóre něco udělat, ale byla to spíš křeč. Vrcholem našeho trápení byla situace ze 77. minuty, kdy po druhé žluté kartě musel jít ze hřiště Venca Šobotník. Nutno však dodat, že vyloučení bylo více než přísné. I tak jsme se v deseti dočkali v 82. minutě čestného úspěchu. Martin Vošta podnikl na pravé straně vítězný souboj a poslal míč do vápna, kde hlavičkující „Nandi“ Pásztó vykřesal jiskřičku naděje. Do závěrečného hvizdu jsme se už do vážnější šance nedostali. Velmi nepřesný hlavní rozhodčí nastavil hru o pouhé dvě minuty, přestože došlo k několika střídáním a více jak čtyři minuty se nehrálo kvůli zranění útočníka Lipenců. Bohužel se již pomalu stává tradicí, že v souboji s Lipencemi jsou rozhodčí jejich dvanáctým hráčem. Sportovně je však nutno dodat, že dnešní zápas má zaslouženého vítěze a je třeba mu pogratulovat. Totéž se však nedá říct o některých fanoušcích soupeře a zejména o jednom členovi realizačního týmu. Rádoby fandové častovali příznivce našich barev i samotné hráče neustálými urážkami. Vrcholem jejich chování bylo, že i přes prosby přítomných dam vykonávali svou potřebu, kdekoliv se jim zachtělo, a místo použití toalet, kam byli posíláni, přicházel jen výsměch a urážky. Lipenečtí by se měli stydět hlavně za chování člověka sedícího na lavičce, který se pyšní právnickým titulem. Jeho urážlivá a zlomyslná gesta provází každý náš zápas s Lipencemi a výrazně tak přispívají ke zbytečné nevraživosti obou táborů. Další zápas nás čeká v sobotu 12. 10. 2013, kdy se od 10:15 hod představíme na horké půdě týmu SK Střešovice 1911.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Kolařík (46. Bogár), Šídlo (46. Pásztó), Machačný – Marku, Majer, Vošta, Matějka (74. Hoskovec) – Kukla, Šobotník
Nenastoupili: Kadeřábek, Pojkar, Srp

Branka: 82. Pásztó

ČK: Šobotník