6.kolo - Muži A /ČAFC Praha "B"/

2. 10. 2013

ČAFC Praha „B“ – SK Modřany 1 : 2  (1:1)

Los šestého kola nám přidělil rezervní tým pražských ČAFC, se kterým jsme se utkali v neděli 29. 9. 2013. Dobrou zprávou před samotným zápasem bylo, že nás správce místního stadiónu pustil na přírodní trávník a vyhnuli jsme se tak zdejší malé umělce. Do utkání jsme vstoupili ve velkém stylu a dlouhé minuty jsme domácí k ničemu nepouštěli. Již v úvodní minutě přišla po centru Petra Majera a prodloužení hlavou „Nandim“ Pásztó na nabíhajícího Lea Marku naše první šance. Se střelou z úrovně šestnáctky si však dokázal domácí brankář poradit a vyrazil míč na rohový kop. Dál jsme drželi míč na svých kopačkách častěji my, ale na vážnější šanci jsme si museli počkat do 17. minuty. A ta hned skončila našim prvním gólem v zápase. Lukáš Matějka poslal z rohového kopu míč před branku, ale domácí obrana první centr odvrátila. Balón se dostal opět k nohám Lukáše, který jej vypálil zpět do ohně. Tam si našel Pavla Vodrážku, který hlavou poslal naše barvy do vedení – 0:1. O minutu později poprvé zahrozili domácí, když dostali příležitost zahrávat přímý kop z hranice šestnáctky. S nabídnutou šancí si však domácí hráč nedokázal poradit a poslal balón z nadějné pozice metr nad břevno. Ve 22. minutě dostal soupeř další šanci zahrávat přímý kop, tentokrát z pravé strany našeho vápna. Předcházel tomu faul-nefaul, když si domácí hráč šlápl na míč a přes něj upadl. Následný centr do vápna nešťastně trefil Jirka Šídlo hlavou a i když se Honza Hnízdil snažil seč mohl, zapadl míč k naší pravé tyči – 1:1. Vlastní gól jakoby nahlodal naše sebevědomí a hra se nám přestala dařit. A jelikož ani domácí svou hrou nijak nepřesvědčovali, hrál se fotbal, který spíše nudil. Z fotbalové šedi se ve 41. minutě pokusili vystoupit hráči Čafky. Na rohový kop si nejvýše vyskočil domácí hráč, ale hlavou míč netrefil dobře. Ten se však dostal na zadní tyči k jeho spoluhráči, který se tvrdou střelou pokusil překonat našeho brankáře. Honza Hnízdil byl však na místě a vyrazil míč do bezpečí. Ve 43. minutě jsme měli možnost zahrávat přímý kop v blízkosti vápna my. K míči se u lajnové čáry postavil Petr Majer a přízemní střelou na první tyč se pokusil překvapit domácího brankáře. Ten sice jeho pokus neudržel, ale s dorážkou dobíhajícího Pavla Vodrážky si poradil. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu. Ve druhém poločase se kvalita hry příliš nezlepšila, alespoň však přicházely na obou stranách šance. Tu první připravil svým průnikem po levé straně a přihrávkou do vápna Venca Šobotník. Nabíhajícímu Karlovi Kuklovi však chyběl krok a k ohrožení branky nedošlo. V 60. minutě se pokusil o chytré zakončení Igor Bogár, jeho technické střele z hranice vápna však chyběl jen kousek. Ještě blíž gólu byl o čtyři minuty později Leo Marku, který využil přihrávku Igora Bogára, ale jeho střelu z první zastavila pravá tyč domácí brány. Dvakrát pak zahrozili domácí a obě šance přišly po zahrání rohového kopu. Nejprve v 74. minutě propadl centr na velké vápno, kde se do něj opřel domácí borec. Jeho tvrdá střela jen těsně minula levou tyč. O dvě minuty později se dostal míč k nikým nehlídanému hráči na zadní tyči, který ze tří metrů vysoko přestřelil. Trest za neproměněnou šanci přišel takřka vzápětí. Běžela 76. minuta a dlouhý aut do vápna se dostal po několika odrazech k Igorovi Bogárovi, pro kterého už nebyl problém propálit brankáře a strhnout vedení na naši stranu – 1:2. Poučeni z minulého zápasu jsme se stáhli do defenzivy a začali jsme bránit nadějný výsledek. Přesto si domácí dokázali vytvořit ještě dvě větší šance. V 88. minutě přišel centr do našeho vápna, který našel na penaltě nepokrytého hráče. Ten naštěstí trefil hlavičkou prostředek branky. Minutu před koncem normální hrací doby přišla poslední šance Čafky na vyrovnání. Přímý kop ze dvaceti metrů našel uprostřed branky připraveného Honzu Hnízdila, který s přehledem kryl. Tím zhasla poslední naděje domácích a my si tak odvážíme důležité tři body. Dnešní předvedená hra byla asi zatím nejslabší v dosavadní sezóně. Hráči však vše nahradili bojovností a tři body doslova vybojovali. V dalším kole v sobotu 5. 10. 2013 v 11 hodin přivítáme na našem hřišti starého známého, tým Sokola Lipence .

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Vošta, Kolařík, Šídlo (77. Machačný) – Marku, Majer, Bogár, Matějka (46. Kukla) – Šobotník (85. Pojkar), Pásztó (57. Srp)
Nenastoupil: Šimončík

Branky: 17. Vodrážka, 76. Bogár