5.kolo - Muži A /ABC Braník /

24. 9. 2013

SK Modřany – ABC Braník 2 : 3 (0:1)

V pátém kole jsme, v sobotu 21. 9. 2013, přivítali na našem hřišti mužstvo Braníka. Soupeř, který již několik let bojuje o postup do Pražského přeboru, nastupoval k dnešnímu duelu v pozici favorita. Za cíl jsme si dali být hostům co nejdůstojnějším soupeřem a pokusit se urvat nějaký ten bodík. Úvod zápasu nám ale nevyšel. Běžela 4. minuta a ze zdánlivě pohodové situace se zrodil první gól utkání. David Kolařík chtěl poslat malou domů brankáři, ale jeho slabou přihrávku vystihl soupeř, který nedal vybíhajícímu Honzovi Hnízdilovi šanci a s přehledem zakončil – 0:1. My jsme si první šanci připravili v minutě sedmé. Lukáš Matějka našel na hranici centrovaným míčem „Nandiho“ Pásztó, který z první sklepl na nabíhajícího Petra Majera. Jeho střela šla těsně vedle pravé tyče. V 15. minutě nám další velkou šanci připravila chybující hostující obrana. K míči se lehce dostal Igor Bogár, ale ani na dva pokusy nedokázal překonat brankáře. Hra se poté odvíjela hlavně ve středu pole a ani jeden tým si dlouho nedokázal vytvořit vážnější šanci. O změnu se pokusili ve 26. minutě při rozehrání přímého kopu Petr Majer a zakončující Pavel Vodrážka. Míč z jeho hlavy však z nadějné pozice skončil daleko od soupeřovy branky. O dvě minuty později při našem autu opět zaváhala hostující obrana, ale se slabou střelou Pavla Vodrážky si hostující gólman lehce poradil a vyrazil míč na roh. Po jeho zahrání se dostal k zakončení Igor Bogár, bohužel střelou z první trefil jen střed branky, kde stál strážce hostující svatyně. Ve 36. minutě pro změnu zahrozili hosté, když podnikli přímočarou akci po naší levé straně. Po centru na zadní tyč nás uchránilo jen nepřesné zakončení hráče Braníka, který hlavou netrefil branku. Poslední velká šance první půle přišla ve 40. minutě. Na svědomí jí měli, lobem přes obranu, nahrávající Igor Bogár a zakončující „Nandi“ Pásztó. Ten se také pokusil o přehození vybíhajícího brankáře, ale spolu s ním vysoko přestřelil i branku. Do kabin se tak odcházelo za pro nás mírně nepříznivého stavu, ale i s vědomím, že dokážeme hrát s favoritem vyrovnanou partii. V úvodu druhého poločasu nás drželi hosté zkušeně od branky a dlouho nám nedovolili vytvořit si nějakou šanci. Totéž se dařilo i našim borcům, takže si přihlížející diváci museli na vážnější šanci počkat až do 68. minuty. To jsme měli možnost zahrávat přímý kop, zhruba z pětadvaceti metrů. Střela z kopaček Petra Majera jen těsně proletěla vedle levé šibenice. O pět minut později poprvé vážněji v druhé půli zahrozili hosté. Naštěstí se po rohovém kopu soupeřův hráč gólově neprosadil a hlavou zamířil nad. Štěstí nás bohužel opustilo v 78. minutě. Hosté rozehrávali přímý kop ze zdánlivě bezpečné vzdálenosti. Naneštěstí centrovaný míč nikdo z nabíhajících hráčů netečoval a ten se od levé tyče dostal až za záda bezmocného Honzy Hnízdila – 0:2. Hosté se již asi cítili jasnými vítězi, ale nám se podařilo během dvou minut vyrovnat. Nejprve v 80. minutě zahrál v pokutovém území nešťastně rukou obránce Braníka a rozhodčí písknul nekompromisně penaltu v náš prospěch. K exekuci se postavil „Nandi“ Pásztó, poslal hostujícího brankáře na opačnou stranu a vykřesal naději – 1:2. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po přímém kopu se dostal na vápně k odraženému míči Pavel Vodrážka. Chytrou přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Karla Kuklu. Ten tvrdou přízemní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě, a my jsme se tak mohli radovat ze zaslouženého vyrovnání – 2:2. Najednou to byli hosté, kdo se začal bát o výsledek. Našim hráčům ještě více narostla křídla a chtěli strhnout vedení na svou stranu. Poslední minuta utkání nám však přichystala tvrdé K.O. Nepovedený odkop přistál u nohou hostujícího hráče, který prošel po levé straně přes několik hráčů až na malé vápno. Milimetrovou přihrávkou našel na zadní tyči nabíhajícího spoluhráče, pro něhož již nebyl problém poslat míč do opuštěné branky. Do závěrečného hvizdu jsme se již z tohoto direktu nedokázali probrat a utkání tak skončilo naší smolnou porážkou. Za předvedený výkon se však nemusíme vůbec stydět. Hosté, kteří budou patřit k hlavnímu aspirantovi na postup, se ukázali jako velice kvalitní celek. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, které muselo pobavit nejednoho diváka. Porážka je pro nás sice krutá, ale snad si z tohoto duelu odneseme ponaučení do dalších bojů. V příštím kole nastoupíme v neděli 29. 9. 2013 od 15:30 na hřišti celku ČAFC Praha B.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Vošta, Kolařík, Machačný – Marku (83. Przyczko), Majer, Kukla, Matějka (90. Srp) – Bogár (73. Šobotník) – Pásztó (88. Šídlo)
Nenastoupil: Kadeřábek

Branky: 80. Pásztó z pen., 82. Kukla