4.kolo - Muži A /Sokol Bílá Hora /

17. 9. 2013

Sokol Bílá Hora – SK Modřany 0 : 6 (0:3)

V sobotu 14. 9. 2013 jsme v rámci čtvrtého kola zavítali na, ještě minulý rok, přeborové hřiště Bílé Hory. Domácí se po pádu z nejvyšší Pražské soutěže usadili po třech odehraných kolech letošního ročníku na úplném dně tabulky. A dalo by se říci, že i po zásluze. Jen těžko by se v soutěži hledal slabší soupeř. Nejen proto jsme šli do zápasu s jasným cílem plně bodovat. Přestože jsme od úvodních minut byli evidentně lepším týmem, dlouho se nám nedařila kombinace a hlavně přesné zakončení. Úvodní šance zápasu přišla hned v 1. minutě. Leo Marku zatáhl míč po pravé straně a poslal centr do vápna. Tam našel hlavu Vaška Šobotníka, ale ten zakončoval slabě. V 8. minutě se postavil k přímému kopu Petr Majer a poslal centr mířící na zadní tyč. Tam si nejvýše naskočil „Nandi“ Pásztó, ale ani s jeho hlavičkou neměl domácí brankář žádnou práci, neboť míč skončil na horní síti. Do třetice slabé zakončení hlavou přišlo ve 12. minutě po rohu Lukáše Matějky, kdy zakončoval opět „Nandi“ Pásztó. A aby se to nepletlo, tak i šance z 25. minuty byla zakončována hlavou. Leo Marku se opět prosadil na pravé straně a z hranice vápna poslal přesný centr na Vencu Šobotníka, který z jasné pozice netrefil branku. Domácí tým se do první šance dostal ve 27. minutě, kdy předvedl jednoduchou, přímočarou akci. Ta začala u brankáře, který dlouhým výhozem na půlící čáru našel přesně svého spoluhráče, jenž hlavou prodloužil do strany. Tam se míče ujal další hráč Bílé Hory a prchal s ním do našeho vápna, kde se pokusil i o zakončení, branku však netrefil. Poté už přišla naše první gólová radost. Běžela 29. minuta a tentokrát letěl centr do vápna z levé strany od nohy Lukáše Matějky. Na zadní tyči nikým nehlídaný „Nandi“ Pásztó konečně hlavou zavěsil – 0:1. Druhý gól přišel hned v zápětí. Domácí rozehrávku ze středu hřiště výborně napadl Venca Šobotník a svým důrazem vybojoval rohový kop. Jeho exekuce se ujal Lukáš Matějka a milimetrovým pasem našel Pavla Vodrážku, který, jak jinak než hlavou, poslal míč za záda bezmocného gólmana – 0:2. Ve 34. minutě přišla jediná vážnější šance domácích v první půli. Za naši obranu si na pravé straně zaběhl domácí záložník, potáhl balón k brankové čáře a poslal míč pod sebe. Na jeho přihrávku si naběhl jeho kolega a z první zakončoval ostrou střelou. Při ní se však vyznamenal Honza Hnízdil a reflexivním zákrokem uhájil čisté konto. Gól tak přišel na druhé straně. Vrchní nahrávač prvního poločasu Lukáš Matějka poslal ze své levé strany další centrovaný míč. „Nandi“ Pásztó ho chytře pustil na nabíhajícího Lea Marku, který střelou na zadní tyč uzavřel poločasové skóre na 0:3. Do druhého poločasu jsme nastoupili zřejmě s pocitem, že se nám nemůže nic stát, a nepochopitelně jsme přestali předvádět hru, která nás zdobila v poločase prvním. Byla k vidění spousta nepřesností, špatných přihrávek a ze všeho nejvíce nám chyběl pohyb. Toho se snažili využít domácí a několikrát se pokusili o ohrožení naší svatyně. První varování přišlo po necelé minutě. Centr z naší levé strany našel na malém vápně střídajícího hráče, který hlavou přiměl k zákroku Honzu Hnízdila. Domácí dál pokračovali v aktivní hře, ale jejich počínání k dalšímu ohrožení brány nevedlo. V úvodních dvaceti minutách druhé půle nebyla k vidění bůhvíjaká podívaná. Fotbal a přihlížející obecenstvo často trpěli nepřesnou hrou z obou stran. Naštěstí jsme po uplynutí této doby začali hrát zase fotbal a vytvářet si další šance. V 70. minutě se po svém krátkém pobytu na hřišti dostal do nadějné pozice na velkém vápně Karel Kukla, kde se ocitl po rychle zahraném autu a přesné přihrávce Romana Srpa. Zakončení však chyběl důraz a domácí brankář v klidu kryl. Čtvrtá gólová přihrávka Lukáše Matějky znamenala v 73. minutě i čtvrtý gól v soupeřově síti. Leo Marku se ocitl sám na pravé straně a přesnou tvrdou střelou z hranice vápna na zadní tyč podruhé v zápase skóroval – 0:4. Největší šance Bílé Hory ke vstřelení branky přišla v 76. minutě. Domácí zahrávali rohový kop a po několika odrazech se k míči dostal jejich hráč na malém vápně. Naštěstí pro nás se šance zalekl a zakončil slabě pouze do levé tyče. O dvě minuty později se poprvé od svého příchodu do Modřan zapsal mezi střelce Petr Majer. Přímý kop ze dvaceti metrů poslal přesnou střelou přes zeď k tyči a navýšil tak naše vedení – 0:5. Definitivní podoba výsledku přišla tři minuty před koncem. Ve vápně byl nedovoleně zastaven Karel Kukla. Sám faulovaný hráč si postavil míč na penaltový puntík, svým zakončením poslal pozdrav do Vršovic a provedením alá Tonda Panenka uzavřel skóre na konečných 0:6. Doufejme, že nám dnešní vysoké vítězství nevleze moc do hlavy, neboť soupeř zdaleka nedosahoval kvalit 1. A třídy. To v příštím kole v sobotu 21. 9. 2013 od 11 hodin přivítáme na našem hřišti soupeře úplně jiného kalibru, a to jednoho z favoritů na postup do přeboru ABC Braník. Ještě předtím, ve středu 18. 9. 2013 od 17:00, vstoupíme do poháru, kdy v Modřanech přivítáme celek z nejvyšší pražské soutěže, tým SC Radotín.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka (54. Machačný), Vošta, Kolařík, Šídlo – Marku, Majer, Bogár (67. Kukla), Matějka – Pásztó, Šobotník (62. Srp)
Nenastoupili: Šimončík, Przyczko

Branky: 37., 73. Marku, 29. Pásztó, 30. Vodrážka, 78. Majer, 87. Kukla z pen.