3.kolo - Muži A /1999 Praha /

12. 9. 2013

1999 Praha – SK Modřany 3 : 1 (3:1)

Ve třetím kole jsme se v sobotu 7. 9. 2013 utkali na Děkance s týmem 1999 Praha. Výsledky a předvedená hra z prvních dvou kol nám dávaly určitou naději, že bychom se mohli pokusit bodovat i v tomto duelu. Bohužel realita byla jiná a soupeř nám udělil tvrdou lekci. My si z toho, doufejme, vezmeme ponaučení a vrátíme se zpátky na zem. Od úvodních minut samotného zápasu byl náš výkon mdlý a ani zdaleka se neblížil tomu, čeho jsme schopni. Už ve druhé minutě se domácí útočník objevil, po nešťastném odrazu míče, sám před naším brankářem. Ten jeho střelu dokázal reflexivně nohou vyrazit na roh. V 11. minutě se však mohli domácí poprvé radovat. Ze středu hřiště přišla přihrávka za naši obranu, kde zaváhal Pavel Vodrážka, a domácí hráč se řítil sám na bránu. Přesnou střelou na zadní tyč otevřel skóre a poslal domácí tým do zaslouženého vedení – 1:0. Neuběhla ani minuta a soupeř si úspěšnou akci na vlas stejně zopakoval. Pavel Vodrážka si opět nepohlídal náběh soupeře a ten se znovu ocitl tváří v tvář Honzovi Hnízdilovi. Tentokrát zvolil zakončení tvrdou střelou na přední tyč a ještě než jsme vstřebali úvodní šok, skóre bylo rázem 2:0. Domácí byli lepším týmem, nám se naopak nedařilo zhola nic. Přesto jsme se v 16. minutě dostali do první šance i my. „Nandi“ Pásztó poslal z pravé strany centr do vápna, na nějž si naskočil Karel Kukla a hlavou orazítkoval horní tyč branky. S chutí hrající domácí nám zasadili třetí úder ve 23. minutě. David Kolařík ztratil uprostřed hřiště míč, jež se dostal na vápně k hráči devadesátdevítky. Ten úspěšně přešel přes našeho obránce a mezi nohama vybíhajícímu brankáři poslal balón potřetí do naší sítě – 3:0. Naštěstí se domácí s výrazným vedením uspokojili a dovolili nám hru pomalu vyrovnat. Vážnější šanci jsme si připravili ve 29. minutě. Bohužel Leo Marku, po přiťuknutí od „Nandiho“ Pásztó, z nadějné pozice vůbec netrefil branku. Ještě hůř mohlo být ve 36. minutě. Tentokrát chyboval Honza Przyczko, který nedokázal přesně zpracovat přihrávku. Toho využil domácí hráč, který potáhl míč až do našeho vápna, střelou však těsně minul naši branku. O minutu později jsme předvedli první opravdu fotbalovou akci v utkání, která hned skončila naším gólem. Akci středem hřiště začal Karel Kukla, který posunul míč na Igora Bogára. Ten na hranici velkého vápna našel volného „Nandiho“ Pásztó, který pěknou kombinaci úspěšně dokončil střelou k levé tyči – 3:1. Ve 43. minutě přišla naše další velká šance. „Nandi“ Pásztó utekl po levé straně a poslal centr do vápna. Zakončující Igor Bogár v nadějné pozici bohužel branku přestřelil. Do kabin jsme tak odcházeli zcela po zásluze s dvoubrankovým mankem. Domácí byli v první půli jasně lepší, zato náš výkon byl mizerný. Do druhé půle jsme nastoupili s jednou změnou, kdy zdravotně indisponovaného Petra Majera nahradil Roman Srp. S tímto střídáním přišla i změna v rozestavení a snaha udělat něco s nepříznivým výsledkem. Soupeř, vědom si svého vedení,  více zpevnil obranu a snažil se udržet svůj dvoubodový náskok. V 51. minutě našel zpětnou přihrávkou na malém vápně „Nandi“ Pásztó osamoceného Igora Bogára. Bohužel ten velkou šancí pohrdl a zakončil střelou vedle pravé tyče. S ubývajícím časem utkání zbytečně znervóznělo a přitvrdilo se. Výsledkem bylo několik žlutých karet na obou stranách a rozkouskovaná hra. To více vyhovovalo domácím, protože nám se, i díky tomu, nepodařilo dostat do tempa. Vyložené šance tak nepřicházely ani na jedné straně. Domácí podnikli několik rychlých akcí, v koncovce však naštěstí ztratili jistotu a klid. Buď zakončovali nepřesně, nebo zasáhl náš brankář. Naše velká šance přišla v 78. minutě. Leo Marku vyslal tvrdou střelu pod břevno, domácí brankář se bohužel vyznamenal a míč skvělým zákrokem vyrazil k lajnové čáře. Tam se ho zmocnil Igor Bogár a poslal balón zpět do vápna. K zakončení hlavou se dostal „Nandi“ Pásztó, ale z dvou metrů branku netrefil. Nezbývalo nám, než ještě více otevřít hru a zápas jsme dohrávali na čtyři útočníky. Domácím se tak naskytl na naší polovině velký volný prostor, ale ani jedno přečíslení nedokázali využít. V 84. minutě se řítil sám na brankáře střídající Venca Šobotník. Jeho pokus o přehození vybíhajícího brankáře skončil těsně vedle tyče a tím tak podtrhl naše trápení v koncovce. Stínem zápasu byl, pět minut před koncem, naprosto zbytečný zákrok domácího hráče na Romana Srpa. U postranní čáry vletěl oběma nohama napřed do našeho hráče, který jen zázrakem vyvázl bez zranění. Nic, než červená karta, tak nemohla přijít. V nastaveném čase mohl přidat pojistku domácí hráč, který šel sám na naši branku. Dobrým zákrokem Honza Hnízdil uchránil naše barvy od dalšího gólu. Zápas skončil naší první prohrou v sezóně. Tým 1999 Praha nám dal tvrdou lekci a radoval se z vítězství naprosto zaslouženě. Nám nezbyde, než si sednout na „zadek“ a opět předvádět hru a nasazení, které nás zdobilo v prvních dvou kolech. O nápravu se pokusíme v sobotu 14.9.2013, kdy se od 14:30 představíme na Bílé Hoře.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka (82. Šobotník), Vošta, Kolařík, Matějka – Marku (84. Šídlo), Majer (46. Srp), Bogár, Przyczko (60. Machačný) – Kukla – Pásztó
Nenastoupil: Šimončík