26.kolo - Muži A /AFK Slivenec /

18. 6. 2014

AFK Slivenec – SK Modřany 1 : 6 (1:2)

V sobotu 14. 6. 2014 jsme odehráli na půdě AFK Slivenec poslední utkání letošního ročníku. Už před začátkem utkání bylo jasné, že v konečné tabulce obsadíme 6. místo. Jako nováček jsme tak dokončili sezónu v horní polovičce tabulky. Zvláště jarní část soutěže byla výsledkově hodně povedená a mužstvo se až na pár výjimek dokázalo prezentovat i slušnou hrou. V několika zápasech jsme dokázali zvrátit nepříznivý vývoj, což o lecčems hovoří. Tým ukázal svůj charakter a také podařilo se úspěšně do týmu zapracovat několik nováčků. Samozřejmě jsme museli řešit mnoho problémů, ze kterých si, doufám, vezmeme do další společné práce ponaučení. Posledních pár týdnů jsme se potýkali s motivací a několik zápasů ke konci soutěže jsme odehráli hluboko pod své možnosti. Proto jsme k závěrečnému utkání nastupovali s mírnými obavami, zda se dokážeme rozloučit se sezónou dobrým výkonem. Samotný zápas předčil veškeré očekávání a hráči si derniéru doslova vychutnali. Od úvodních minut bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Míč chodil z nohy na nohu a všichni hýřili pohybem. Na všech byla vidět obrovská chuť si zahrát fotbal a po celých 90 minut jsme drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou. Jediné, co lze hráčům vytknout, bylo proměňování šancí. Dlouho nám trvalo, než jsme se dokázali gólově prosadit, ale bylo jen otázkou času, kdy dnešní prokletí zlomíme. Domácí dlouho se štěstím, a to i díky několika výborným zákrokům brankáře, odolávali. Dokonce to byli oni, kdo v 35. minutě otevřel gólový účet utkání. Dokázali jsme sice odvrátit do relativního bezpečí míč po standartní situaci, ale ve středu hřiště jsme prohráli souboj o balón. Ten se hned přesnou kolmicí dostal na naší levou stranu, kde jsme byli pouze v roli statistů. Na centr do vápna si naběhl domácí hráč a střelou podél brankáře poslal Slivenec do vedení – 1:0. Vyrovnání však přišlo záhy. Honza Machačný vybojoval v 39. minutě ve středu hřiště míč, slalomem přes tři hráče se dostal až do velkého vápna a střelou o levou tyč vyrovnal – 1:1. Do kabin se šlo už za našeho vedení. Minutu před koncem poločasu prošel z levé strany Leo Marku a na hranici velkého vápna předložil míč nabíhajícímu Martinu Voštovi. Jeho střela z první zapadla přesně k tyči a nám se povedlo rychle otočit vývoj skóre – 1:2. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny a zvláště jeden hráč zaslouží pozornost. Milan „Arči“ Šídlo i ve svých 47 letech dokázal, že fotbal zdaleka nezapomněl. Ze středu obrany dirigoval celý tým, který zbytek zápasu proměnil ve svou exhibici. Tentokrát jsme na gól nemuseli čekat tak dlouho, jako v poločase prvním. Výrazně nám k němu pomohla v 56. minutě minela domácího kapitána, který doslova namazal na vápně Vencovi Šobotníkovi. Ten se nad ničím nerozpakoval a tvrdou střelou propálil brankáře – 1:3. V 63. minutě našel dlouhým pasem „Arči“ Šídlo na pravé straně Karla Kuklu. Ten jej zatáhl do vápna, kde milimetrovým centrem našel hlavu nabíhajícího Lukáše Matějky, který měl před sebou odkrytou branku a lehce zavěsil – 1:4. Aby to nevypadalo, že se hrálo jen na jednu branku, tak stojí za zmínku i dvě velké šance domácích. Obě přišli shodně v 74. minutě a byly si na vlas podobné. Domácí dvakrát po sobě využili zmatky v obraně a pokaždé šli sami na Honzu Hnízdila. V obou soubojích v tváří v tvář byl úspěšnější náš brankář a znemožnil tak Slivenci snížit. My jsme se i nadále fotbalem bavili a neustále jsme zaměstnávali přetíženou obranu domácích. Po několika nevyužitých šancích přišli další branky. V 75. minutě se konečně trefil do centru Lukáš Matějka a přesně našel Igora Bogára. Ten hlavou nedal brankáři šanci a zvýšil na 1:5. I poslední branka byla v režii Igora Bogára. V 85. minutě získal ve středu hřiště míč a chytrou střelou z pětadvaceti metrů nachytal jinak dobře chytajícího brankáře – 1:6. Tímto výsledkem zápas skončil a tím i celá sezóna 2013/2014. Poté už následoval přesun do našeho areálu, kde se již pomalu chystala rozlučka. Nejen ta, ale i dopolední zápas byla věnována zejména jednomu hráči. Tím byl Pavel Vodrážka, který se rozhodl, doufejme jen na krátký čas, vypomoci mateřským Lipencím. Jeho odchod bude výrazným oslabením, neboť bude chybět nejen na hřišti, ale hlavně v kabině. Člověk, který má úsměv neustále na tváři, je v dnešní době vzácnou výjimkou. Přejme mu však jen to nejlepší, nejen ve fotbalové kariéře. Je třeba však poděkovat všem hráčům, kteří se podíleli na uplynulé sezóně. Ale i funkcionářům a hlavně divákům, kteří nás po celou dobu podporovali. Se všemi se tak budeme těšit na prahu nové sezóny na další mistrovské boje.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Kolařík (46. Šídlo Milan), Šídlo Jiří, Przyczko (69. Srp) – Machačný, Kukla, Vošta, Matějka – Marku (46. Šobotník), Bogár

Branky: 39. Machačný, 44. Vošta, 56. Šobotník, 63. Matějka, 75., 85. Bogár