25.kolo - Muži A / A.F.K. Slavoj Podolí/

12. 6. 2014

SK Modřany - A. F. K. Slavoj Podolí 2 : 2 (0:1)

Naposledy před domácím publikem jsme se představili v sobotu 7. 6. 2014, kdy jsme přivítali souseda v tabulce, tým z Kavčích hor. Po minulém zápase v Nebušicích, které se nám příliš herně nepovedl, jsme se chtěli s domácími příznivci rozloučit kvalitním výkonem a zlepšenou hrou. Bohužel, jak ukázal samotný zápas, opak byl pravdou. Předvedli jsme asi náš nejhorší jarní výkon, kdy jsme 75 minut působili hodně odevzdaně. Přesto jsme byli v zápase my, kdo si připravil první šanci. Slabá střela Igora Bogára ze 7. minuty byla na dlouhý čas jedinou naší akcí, kdy jsme ohrozili hostující branku. Poté už se snažil hrát pouze jeden tým a tím byl soupeř. Hned v 9. minutě hosté poprvé zahrozili, ale střela z vápna šla doprostřed branky. V 18. minutě jsme chybovali v rozehrávce a z ničeho nic se objevil hostující útočník sám před brankářem. Šance se však zalekl a nechal vyniknout Honzu Hnízdila. Na gól si tak hosté museli počkat do 28. minuty. Svou chybou se na brance podílel Igor Bogár, který nepokryl při dlouhém vhazování svého hráče. Ten sám na malém vápně poslal hlavou míč na zadní tyč - 0:1. První branka nás ještě více utlumila a na hřišti jsme hráli druhé housle. Chyby se kupily a působili jsme unaveným a často podrážděným dojmem. Ve 38. minutě se po další z našich minel řítil podolský hráč sám na branku. Místo toho, aby se snažil někdo z hráčů vrátit, tak všichni koukali, jak šance dopadne. I tentokrát zachránil náš tým brankář, který nájezd zneškodnil. Darebný výkon nenapravila ani naše šance ze 40. minuty. Po centru do vápna se Petr Pecinovský položil ve vzduchu do zakončení, ale jeho střelecký pokus nebyl příliš nebezpečný. Druhý poločas nic nového nepřinesl. Dál jsme pokračovali ve špatném výkonu a nic nenasvědčovalo tomu, že by tomu mělo být jinak. Zvláště poté, co jsme v 57. minutě opět jen přihlíželi, co soupeř udělá. Nečekaně rozehraný přímý kop, zakončoval nikým nepokrytý hráč. Jeho slabá střela se o tyč dostala se štěstím do naší sítě - 0:2. Hosté po druhé brance zjevně podlehli sebeuspokojení. Místo toho, aby se nás pokusili dorazit, tak začali působit až příliš sebevědomě. Pořád jsme byli horším celkem a dlouho jsme se nedokázali nastartovat. Pokusili jsme se zareagovat sérií střídání a změnou rozestavení. V 71. minutě přišla pro nás další rána. Po necelých čtyřech minutách na hřišti se nechal svou nedisciplinovaností vyloučit po dvou žlutých kartách Jarda Babica. Trestuhodně tak oslabil náš tým a zbytek západu jsme museli dohrávat o deseti. Paradoxně nám tento okamžik pomohl a v 75. minutě jsme se dočkali snížení. Petr Pecinovský získal na chybujícím stoperu míč a posunul jej na nabíhajícího Pavla Vodrážku. Ten zvolil zakončení z první a technickou střelou vnějším nártem vykřesal naději - 1:2. Najednou jsme začali konečně hrát a zatlačili jsme soupeře do velkého vápna. Náš tlak gradoval v posledních pěti minutách. Hosté jen s vypětí všech sil odolávali, ale dál než k půlící čáře se nedostali. V 87. minutě zahrával z hranice vápna přímý kop Petr Pecinovský, ale jeho střela skončila těsně vedle.  Ve stejné minutě se po dlouhém autu vyznamenal brankář Podolí, kdy fantastickým zákrokem vytáhl míč z šibenice a zabránil tak vlastnímu gólu. V 88. minutě se zjevil sám před brankářem Martin Vošta, ale ten opět čaroval a reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh. Na hodinách naskočila předposlední minuta a my jsme se po rohovém kopu dočkali vyrovnání. Lukáš Matějka poslal do ohně centr, na který si nejvýše vyskočil Jirka Šídlo a poslal míč do sítě - 2:2. Vyrovnání nám nestačilo a dál jsme bušili do šokovaného soupeře. Na úplný obrat však již nebyl čas a zápas tak skončil remízou. Za posledních patnáct minut zaslouží hráči pochvalu. Ale spíše převládá zklamání z hodně slabého výkonu, který předcházel naší první brance. Poslední zápas letošního ročníku odehrajeme již v sobotu 14. 6. od 10:30 ve Slivenci. Děkujeme tak domácím, že vyhověli naší žádosti o přeložení duelu. Původně jsme měli zápas odehrát v neděli odpoledne. Zveme tak všechny naše fanoušky, aby se přijeli rozloučit s naší nováčkovskou sezónou v 1. A třídě.

Sestava: Hnízdil - Vodrážka, Vošta, Kolařík, Machačný (74. Zahradník) - Hoskovec (67. Šobotník), Kukla, Bogár (67. Šídlo), Matějka - Pecinovský, Marku (67. Babica)
Nenastoupil: Kadeřábek

Branky: 75. Vodrážka, 89. Šídlo

ČK: 71. Babica