24.kolo - Muži A / Sokol Nebušice /

5. 6. 2014

Sokol Nebušice - SK Modřany 1 : 3 (1:2)

Na výlet do Nebušic jsme se vydali poslední květnový den, abychom zde odehráli další soutěžní zápas letošního ročníku. Na areálu místního fotbalového klubu se výrazně podepsal čas a trávník byl vyšší, než je zvykem. Navíc nás čekal houževnatý soupeř, který ještě bojuje o záchranu. My jsme naopak mohli hrát v klidu, ale s touhou plně zde bodovat. Zápas, hlavně díky hlavnímu rozhodčímu, který svým arogantním stylem negativně působil na oba týmy, byl od úvodu zbytečně vyhrocený. V prvním poločase hru pouštěl a ostrých zákroků přibývalo. Potom, co si oba celky na jeho způsob vedení zápasu stěžovaly, nasadil na druhý poločas zcela jiný metr a pískal jakýkoliv kontakt. Utkání tak i díky jemu mělo otřesnou úroveň, na které je potřeba raději zapomenout. Vstup do samotného utkání jsme zvládli na jedničku. Ve 2. minutě sice Lukáš Matějka špatně rozehrál standardku, ale Pavel Vodrážka již poněkolikáté prokázal své bojovné srdíčko a vybojoval zpět míč, který mířil do autu. Posunul jej na Honzu Machačného, který nezištnou přihrávkou našel na malém vápně Jirku Šídla a ten nikým neatakovaný otevřel skóre - 0:1. Další slibnou příležitost měl v 10. minutě Lukáš Matějka, ale jeho střele z vápna chyběla větší přesnost a branku přestřelil. Domácí se poprvé o slovo přihlásili ve 14. minutě, ale jejich hráč přestřelil i ochranou síť. V 17. minutě se Nebušice dočkaly vyrovnání. Po rozehrávce z vlastní poloviny načapali domácí hráči naší levou stranu v nedbalkách a po přesné kolmici postupoval domácí útočník sám na branku. S jeho tvrdou střelou si dokázal vybíhající Honza Hnízdil bravurně poradit. Vyražený vysoký balón však stejný hráč svým důrazem a vyhraným hlavičkovým soubojem dokázal dostat do naší sítě - 1:1. Po této brance upadla hra do hlubokého podprůměru a začalo pouze přibývat tvrdých zákroků. Ani jeden ze soupeřů nedokázal předvést jakoukoliv kloudnou akci. Z čista jasna přišel ve 42. minutě náš gólový úder. Pavel Vodrážka se ve vápně pověsil do vzduchu a přesnou hlavičkou do šibenice zužitkoval centr Lukáše Matějky - 1:2. O poločasové přestávce byli hráči hlavně nabádáni, ať všichni dohrají hlavně ve zdraví a udrží vedení až do závěrečného hvizdu. Hra i nadále nepřipomínala souboj týmů v 1. A třídě. Velká řada nepřesností, ztrát a malého pohybu provázela celý zápas. Do první velké šance druhé půle se dostali v 66. minutě domácí. Nepřímý kop z malého vápna zahráli tak špatně, že nechali vyniknout jen našeho brankáře. O dvě minuty později jsme se také ukázali my. Igor Bogár obral o míč váhajícího stopera a postupoval sám na branku. Jeho střele bohužel chyběla razance a domácí gólman se nenechal překvapit. V 76. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Leo Marku držel dlouho míč u svých nohou a procházel s ním zprava do leva. Když už se zdálo, že prováhal možnost přihrávky, tak ideálně našel Honzu Machačného. Ten prošel až do velkého vápna a tvrdou ranou o břevno uzavřel zápasový výsledek - 1:3. Poté dvakrát zahrozili domácí. Nejprve v 78. minutě zahrávali přímý kop ze dvaceti metrů, ale trefili pouze dobře postavenou zeď. O dvě minuty později po centru se objevil na zadní tyči osamocený hráč, naštěstí hlavičku trestuhodně nezvládl. V 86. minutě jsme zahrozili my. Rozehráli jsme nakrátko rohový kop a Petr Pecinovský poslal do malého vápna střílenou přihrávku. Igor Bogár těsně před brankářem míč tečoval, ten však skončil vedle tyče. Poslední šanci měl v 88. minutě Pavel Vodrážka, který využil rychlé rozehrávky po faulu, bohužel jeho střele chyběla přesnost. Závěrečný hvizd ukončil dnešní fotbalovou bídu a my se můžeme těšit pouze ze zisku tří bodů. V sobotu 7. 6. se naposledy představíme v letošním ročníku před domácím publikem. Od 11 hodin přivítáme celek AFK Slavoj Podolí Praha a srdečně zveme všechny naše fanoušky.

Sestava: Hnízdil - Vodrážka, Babica, Šídlo, Przyczko - Machačný, Vošta (50. Kukla), Bogár, Matějka (71. Hoskovec) - Pecinovský, Marku