23.kolo - Muži A / Sokol Stodůlky /

31. 5. 2014

SK Modřany - Sokol Stodůlky 3 : 2 (2:1)

Ve 23. kole jsme v sobotu 24. 5. 2014 přivítali na našem hřišti tým ze Stodůlek. Po dvou porážkách jsme chtěli opět plně bodovat a navázat tak na slušnou jarní formu. Tomu jsme přizpůsobili rozestavení a taktiku. Chtěli jsme se prezentovat ofenzivním fotbalem a dostávat hosty pod tlak. V úvodu zápasu hráči plnili taktické pokyny a byli jsme lepším týmem. Již ve 2. minutě jsme si připravili první tutovku. Rychle rozehraný aut a přesná přihrávka od Igora Bogára znamenala, že se na penaltovém puntíku objevil zcela sám Karel Kukla. Ideální příležitost však prováhal a při jeho signalizované střele se vyznamenal hostující brankář. Další slibnou šanci připravil Lukáš Matějka milimetrovou kolmicí na nabíhajícího Honzu Machačného, který střelou z první přestřelil. Na gól jsme si tak museli počkat do 14. minuty. Lukáš Matějka poslal z levé strany přetažený centr, který vracel do ohně Honza Machačný. Tam zakončoval zdánlivě lehce pro brankáře Petr Pecinovský. Hostující gólman "horký brambor" neudržel a vyrazil jej do nohou našeho útočníka, který tak se štěstím otevřel skóre - 1:0. V 18. minutě se poprvé osmělili i hosté. Po jednoduché kombinaci se dostali k zakončení z vápna, ale střela skončila vedle branky. Honza Hnízdil se rychle chopil rozehrávky a poslal dlouhým nákopem míč na útočnou polovinu. Tam podstoupil klíčový hlavičkový souboj Petr Pecinovský. Při vítězném výskoku poslal míč za obranu, kde si již nabíhal do samostatného úniku Honza Machačný. Ten vyřešil situaci nejlépe, jak mohl a střelou podél vybíhajícího gólmana podruhé v zápase rozvlnil síť - 2:0. Dál jsme sice udávali tempo hry, ale postupem času se nám stodůlečtí začali vyrovnávat. Odměnou za jejich zvýšenou aktivitu byla oku lahodící akce z 35. minuty, po níž se dočkali snížení. Ta začala uprostřed hřiště a dlouhou přihrávkou na naší levou stranu. Tam vyhrál hostující hráč běžecký souboj o míč a z hranice vápna poslal nebezpečný centr. U balónu byl první jeho spoluhráč, který se přesnou hlavičkou na zadní tyč postaral o snížení - 2:1. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin k poločasové přestávce. Během ní byli naši hráči nabádáni, aby opět zařadili na vyšší rychlostní stupeň a snažili se co nejdříve utkání rozhodnout. Místo toho přišel ve 47. minutě šok a s ním i vyrovnání. Hosté rozehráli přímý kop z vlastní poloviny dlouhým nákopem do našeho velkého vápna. Tam nikdo z našich hráčů nešel do hlavičkového souboje a umožnili jsme tak soupeři sklepnout míč pod sebe na číhajícího spoluhráče. Ten se nad ničím nerozpakoval a jeho rána z jedničky se zastavila až o síť branky - 2:2. Po počátečním šoku z vyrovnání jsme se naštěstí rychle vzpamatovali a neumožnili jsme hostům zcela otočit vývoj skóre. Zápas tak začal opět od nuly. Ale jak rychle přišlo vyrovnání Stodůlek, tak rychle přišel náš vítězný gól. Za vzor nám byla akce hostí, po které přišla jejich první branka. Předvedli jsme naprosto identickou akci, kdy Igor Bogár našel na pravé straně nabíhajícího Pavla Vodrážku. Ten zpětnou přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Lukáše Matějku, který střelou do protipohybu nedal brankáři sebemenší šanci zasáhnout - 3:2. Hosty tato branka evidentně zaskočila a do konce zápasu si nedokázali vypracovat jedinou vážnější šanci. Hrozili zejména díky rychlonohému útočníkovi, který dělal naší obraně největší problémy. Ani jednou však nenašli jeho zpětné přihrávky u spoluhráčů pochopení, tak se gólovky rodily pouze na druhé straně. Ve dvou největších se objevil vždy po dlouhém výkopu od brankáře Luboš Martinák. Ale ani v 69., ani v 85. minutě nedokázal překonat poslední překážku, kterou byl vždy na poslední chvíli zasahující brankář. Do dalších šancí se postupně dostávali i další naši borci. Postupně to byli - v 67. minutě z vápna střílející Karel Kukla, v 69. minutě po rohu hlavičkující Pavel Vodrážka a v 86. minutě hlavičkující po centru Honzy Machačného střídající Jirka Šídlo. Vždy se však vyznamenal hostující brankář, který tak odčinil svou chybu při prvním gólu. Po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství. Tým jako už po několikáté na jaře ukázal dobrý charakter a dotáhl utkání do vítězného konce. Další zápas odehrajeme v sobotu 31. 5. 204 od 17 hodin v Nebušicích.

Sestava: Hnízdil - Vodrážka, Babica, Vošta, Przyczko (59. Šídlo) - Machačný, Bogár (74. Zahradník), Kukla, Matějka (74. Hoskovec) - Marku (67. Šobotník), Pecinovský (67. Martinák)
Nenastoupil: Kadeřábek

Branky: 14. Pecinovský, 18. Machačný, 57. Matějka