22.kolo - Muži A /Sokol Cholupice /

22. 5. 2014

Sokol Cholupice – SK Modřany 4 : 0 (3:0)

V neděli 18. 5. 2014 nás čekalo derby Prahy 12, kdy jsme se představili na hřišti lídra tabulky, týmu Sokola Cholupice. Domácí celek měl před zápasem o motivaci postaráno, protože v případě výhry by se stal staronovým účastníkem Pražského přeboru. Hráči Cholupic neponechali nic náhodě a od úvodních minut nás doslova přišpendlili na naší půlku. Na jejich hru byla radost pohledět a my jsme se v prvním dějství pouze bránili. Bezgólový stav vydržel pouze do 7. minuty, než přišla první branka v naší síti. Domácí zakombinovali na naší pravé straně a poté přišel centr do vápna. Při něm jsme se dopustili hned dvou hrubých chyb. Nejprve jsme nedokázali vyhrát vzdušný souboj, a pak jsme nepokryli volného hráče na malém vápně, pro nějž již nebyl problém poslat míč do naší sítě – 1:0. Po úvodní brance tlak Cholupic ještě nabíral na obrátkách a my jsme se nedokázali vymanit z hlubokého bloku. Díky výbornému pohybu domácích jsme často přicházeli o míč, nedokázali jsme si pořádně přihrát a na útočné půli jsme se během prvních pětačtyřiceti minut objevovali pouze sporadicky. Zato naši hostitelé se neustále snažili o zteč naší branky. Několikrát se při šancích domácích zaskvěl Honza Hnízdil v naší brance. Za zmínku stojí šance z 32. minuty. Domácí stoper přesnou kolmicí vyslal svého spoluhráče do samostatného úniku, který výborným vyběhnutím a reflexivním zákrokem náš brankář zneškodnil. Na druhý gól si tak domácí museli počkat do 36. minuty. Opět zatlačili na naší rozehrávku, až donutili naše hráče k chybě. Míče se uprostřed hřiště zmocnil cholupický středopolař a tvrdou střelou z hranice vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. V poslední minutě prvního poločasu přišla další branka. Po oku lahodící akci na naší levé straně přišel přesný centr do malého vápna, kde nikým nehlídaný hráč v poklidu sám zakončoval do protipohybu brankáře – 3:0. Poločasová pauza tak přišla v pravý okamžik. Cholupice nám během první půle jasně ukázaly, že jejich postup je zcela zasloužený. Svou kvalitou jasně převyšují ostatní týmy v soutěži, v přeboru se dá očekávat jejich umístění v horní polovině tabulky. Ačkoliv byla kvalita týmů na zcela odlišné úrovni, bohužel jsme jim svým výkonem první poločas usnadnili. Nastoupili jsme až s příliš velkým respektem, chyběl nám pohyb, přesná přihrávka a naše hra působila ustrašeně. Za druhý poločas si ale hráči zasloužili alespoň malou pochvalu. Domácí evidentně ubrali ze svého tlaku a najednou jsme částečně vyrovnaným soupeřem. Ve 49. minutě jsme se dočkali i prvního ohrožení branky. Jednoduchý přechod středem hřiště zakončoval střelou z vápna Karel Kukla, ale těsně minul. O další střelecký pokus se postaral v 51. minutě rovněž z hranice vápna Martin Vošta, ale i on branku netrefil. V 56. minutě přišla naše první stoprocentní gólovka. Petr Pecinovský si ve vápně narazil s Martinem Voštou, sám před brankářem však střílel pouze do boční sítě. Poté opět v 64. minutě zahrozili domácí. Volný přímý kop z nějakých dvaceti metrů skončil pěknou umístěnou střelou k tyči, a ještě lepší zákrokem Honzy Hnízdila. V 68. minutě zatáhl míč po své straně Pavel Vodrážka a před autovou čarou poslal přihrávku na malé vápno. Igor Bogár ve vyložené šanci nedokázal prostřelit posledního hráče, který na brankové čáře odvrátil míč na velké vápno. Tam se o zakončení z první pokusil Honza Machačný, ale ani on branku netrefil. Trest za neproměněné šance na sebe nenechal dlouho čekat. V 73. minutě letěl do našeho vápna zdánlivě bezpečný centr. Ani brankář, ani obránci nejevili snahu ho odehrát, čehož využil domácí hráč a hlavou uzavřel gólový účet zápasu. Do závěrečného hvizdu domácí zkušeně hlídali hru a nám začali pomalu docházet síly. Na ani jedné straně už nedošlo k vážnějšímu ohrožení branky a poté, co rozhodčí naposledy písknul do píšťalky, Cholupice definitivně stvrdily svůj postup o patro výš, k čemuž je třeba pogratulovat. Po dvou prohrách se pokusíme příští sobotu opět zabodovat. Na našem hřišti přivítáme od 11 hodin Sokol Stodůlky.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Babica, Šídlo (78. Zahradník), Przyczko – Machačný (85. Hoskovec), Kukla, Vošta, Bogár (73. Šobotník), Marku (66. Matějka) - Pecinovský