21.kolo - Muži A /SK Střešovice 1911 /

15. 5. 2014

SK Modřany – SK Střešovice 1911 1 : 3 (0:0)

Zápas dvou rozdílných poločasů jsme odehráli v sobotu 10. 5. 2014 na domácím hřišti proti celku ze Střešovic. Před zápasem jsme museli řešit nepříjemnou věc, když nám z různých důvodů chybělo pět hráčů základní sestavy. Šanci tak dostali jiní a hlavně ve druhé půlce utkání zklamali a budou muset opět bojovat o své místo v sestavě. Jaká škoda, když jsme byli v poločase prvním víc než vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme vyhořeli v koncovce. Utkání začalo z obou stran opatrně, v první čtvrthodince se oba týmy spíše okoukávaly. Nám se dařilo eliminovat silnou stránku Střešovic a jejich hráči působili v prvním dějství místy bezradným dojmem. Přesto to byli právě oni, kdo si vytvořil první vážnější šanci. Se střelou z dálky si v 15. minutě bez problémů poradil Honza Hnízdil. O minutu později jsme poprvé vystrčili růžky my. Dostali jsme možnost rozehrát standardní situaci z naší levé strany. S prvním centrem si hostující obrana dokázala poradit. Odražený míč poslal zpět do vápna Honza Machačný, ale Martin Vošta na zadní tyči hlavou přestřelil. V 19. minutě vybojoval na půlící čáře na střešovickém obránci Venca Šobotník míč, který zatáhl až do vápna. Tam jsme svým nedůrazem nevyužili několik nadějných pozic a se střelou z vápna od Martina Vošty si dokázal hostující brankář poradit. Dál jsme byli aktivnějším týmem a blízko vstřelené brance jsme byli ve 26. minutě, když si přihrávku Karla Kukly do malého vápna málem poslal obránce do vlastní sítě. Hosté mohli opět děkovat svému brankáři, který reflexivně vytlačil míč na roh. Ve 36. minutě opět osvědčil svůj důraz Venca Šobotník a znovu vydřel míč na váhajícím protihráči. Přesnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Martina Voštu. Ten postupoval zcela sám na brankáře, bohužel situaci vyřešil nejhůře, jak mohl. Místo zakončení se snažil přihrávkou najít spoluhráče, který by sice mohl zasunout do prázdné branky, ale u míče byl dříve dobíhající obránce. Do podobné příležitosti do dostal ve 41. minutě Honza Machačný. Dlouhý centr si před obranou chytře zpracoval a z ničeho nic se ocitl sám před brankářem. Skákající míč však nedokázal přesně udeřit a se slabým zakončením si strážce hostující svatyně poradil. O dvě minuty později zahrozili hosté. Dobře rozehraný rohový kop a přesné zakončení předcházelo výbornému zákroku Honzy Hnízdila na brankové čáře. V poslední minutě prvního poločasu přišlo ještě jedno nebezpečí před brankou Střešovic. Přetažený centr z levé strany si na vápně zpracoval Pavel Vodrážka. Z nadějné pozice však vysoko přestřelil a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu. O přestávce byli hráči nabádáni, ať dál pokračují ve slibném výkonu. Jediné, co jim bylo možné vytknout, byla koncovka, ve které jsme vyhořeli. Bohužel jsme na první poločas nedokázali navázat a ve druhém dějství Střešovice jasně dominovaly. Šance ve 46. a 49. minutě, při kterých se dvakrát vyznamenal náš brankář, měly být varováním. Hosté se dočkali v 58. minutě a gól to byl výstavní. Po naší chybě v rozehrávce se míč dostal na pravý kraj našeho velkého vápna. Když už se zdálo, že odehrajeme míč do bezpečí, přišla krásná střela z nějakých pětadvaceti metrů, která zapadla skoro do šibenice – 0:1. Na další branku se nemuselo dlouho čekat. Běžela 64. minuta a naše obrana zbytečně ustupovala před útokem, který byl veden po naší pravé straně. Na hranici vápna přišla kolmá přihrávka na levou stranu, kde byl zcela neobsazený hráč, který poslal míč podruhé do naší sítě – 0:2. Ačkoliv byli naši hráči na tyto situace jasně upozorňováni, levá část hřiště zůstala naprosto volná. Kde byli v tento moment levý obránce, nebo záložník je ve hvězdách. Jiskřičku naděje jsme vykřesali v 74. minutě. Igor Bogár vysunul na levé straně nabíhajícího Lukáše Matějku. Ten přesným centrem našel ve vápně nabíhajícího Pavla Vodrážku, který přesnou hlavičkou na zadní tyč snížil na 1:2. Pohříchu to byla jediná naše vážnější šance ve druhé půli. V 81. minutě přišla pojistka vítězství Střešovic. Opět jsme se nedokázali vrátit do svých pozic a hosté rychlý protiútok dokázali využít. Opět jsme ve vápně nepokryli nabíhající hráče a po chytrém propuštění míče zcela osamocený hráč zpečetil hostující vítězství – 1:3. Tímto výsledkem tak skončila naše jarní série bez porážky. Za špatný výkon ve druhém poločase naprosto po právu. Přesto je třeba za start do jarních bojů hráčům poděkovat a s hlavou nahoře se připravit na další duel. Ten nás čeká v neděli 18. 5. od 17 hodin na půdě vedoucího týmu soutěže Sokola Cholupice. V derby se pokusíme překvapit a zveme tak všechny naše příznivce, aby nás přijeli v hojném počtu podpořit.