2.kolo - Muži A /Sparta Krč/

3. 9. 2013

SK Modřany – SK Sparta Krč 1 : 1 (0:0)

Premiéru v domácím prostředí jsme si v novém ročníku odbyli v sobotu 31.8.2013, kdy se na našem trávníku představil celek Sparty Krč, která patří k největším favoritům soutěže. Již úvodní minuty zápasu nám jasně ukázaly, že nás čeká soupeř jiného kalibru, než jakým byl v prvním kole tým Kunratic. Hosté nás zatlačili před naši branku a už ve třetí minutě si připravili první šanci. Přímý kop ze dvaceti metrů Martin Kadeřábek pouze vyrazil před sebe, naštěstí z dorážky žádné další ohrožení nepřišlo. V 5.minutě nám hosté ukázali, jak nebezpečné budou jejich dlouhé kolmice za naši obranu. Naštěstí zakončující hráč nezamířil přesně a míč jen těsně minul tyč branky. Počáteční tlak Krče jsme tak ustáli bez úhony a hra se pomalu vyrovnávala. Dlouho to byl boj spíše mezi šestnáctkami, než přišla ve 24.minutě naše první šance v zápase. Pavel Vodrážka pronikl po své pravé straně až do pokutového území, kde zpětnou přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Petra Majera. Ten bohužel netrefil míč dobře a jeho střela zamířila pouze vedle levé tyče. Ve 26.minutě předvedli hosté opět svou přímočarou akci. Od levého beka letěl dlouhý míč až na pravého záložníka, který ještě ve vápně udělal kličku dobíhajícímu Jirkovi Šídlovi, a ideální přihrávkou vyzval svého spoluhráče k zakončení. Ten však gólovkou pohrdl, nepřesně zakončil a našeho brankáře vůbec neohrozil. Ve 31.minutě podnikl středem hřiště samostatnou akci Igor Bogár. Všiml si, že je hostující brankář více z branky a snažil se ho chytrou střelou zpoza vápna zaskočit. Míč bohužel jen těsně minul horní tyč branky a stav tak nadále zůstával bezgólový. To vše mohla změnit šance hostí ve 38.minutě. Krčský útočník se ocitl tváří v tvář před naším brankářem a jen díky jeho vynikajícímu reflexivnímu zákroku rukou nás uchránil od pohromy. Poslední šanci první půle jsme měli ve 44.minutě my. Jirka Šídlo si nejvýše naskočil na rohový kop, hlavou však zamířil nad branku. Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou, kdy Jirku Šídla nahradil Honza Przyczko. Hra se zcela vyrovnala a obě mužstva předváděla divákům celkem slušnou podívanou. Hosté sice byli fotbalovější, ale naši borci vše doháněli bojovností. Jako první v druhé půli se o změnu skóre pokusil v 51.minutě Petr Majer. Pokusil se po přímém kopu z levé strany zaskočit na přední tyči hostujícího brankáře, na poslední chvíli však zasáhl jeho kolega z obrany a odehrál míč do bezpečí. Gólu se diváci dočkali v 60.minutě. Zdánlivě bezpečnou standardní situaci z poloviny zahrával stoper Krče a dlouhým pasem našel na vápně svého spoluhráče, který zády k brance zakončil tak, že vyhnal všechny pavouky z pravé šibenice – 0:1. O čtyři minuty později mohlo být ještě hůř. Hosté rychle rozehráli na levé straně aut a rychlé zakončení naštěstí skončilo těsně vedle tyče. V 67.minutě jsme měli možnost k vyrovnání my. Petr Majer se postavil k dalšímu přímému kopu z hranice 25 metrů, ale zamířil pouze nad branku. Možnost rozehrání přímého kopu měli i hosté a to v 69.minutě. Přesný centr našel na penaltě nikým nehlídaného hráče, který zakončoval tvrdou hlavičkou. Jistému gólu zabránil Martin Kadeřábek, který konečky prstů vytáhl míč zpod břevna na rohový kop. Platilo tak klasické nedáš - dostaneš. Petr Majer se sice v 73.minutě dostal na půlící čáře pod tlak, ale přesným centrem našel na levé straně Lukáše Matějku. Ten potáhl míč k brankové čáře a poslal před branku milimetrový centr. Tam už svou práci skvěle zvládl Pavel Vodrážka, přeskočil obránce a hlavou do protipohybu brankáře vyrovnal – 1:1. Další ideální pas Petra Majera přišel v 81.minutě, kdy za obranou hostí našel nabíhajícího Honzu Przyczka. Ten se nerozpakoval a střelou z první ze dvaceti metrů jen těsně minul levou šibenici. I soupeři se snažili strhnout vedení opět na svou stranu, ale jejich průniky již nebyly tak nebezpečné a vyloženou šanci si již nevypracovali. Minutu před koncem se hosté dožadovali odpískání faulu na hranici našeho velkého vápna, kdy po střetu s Honzou Machačným lehl k zemi Krčský hráč. Naštěstí pro nás zůstala píšťalka rozhodčího němá. Rozhodnout o třech bodech pro nás mohl v již nastaveném čase „Nandi“ Pásztó. Jeho hlavička po rohovém kopu, bohužel pro nás, jen těsně minula horní tyč. Utkání tak skončilo pro nás velmi cennou dělbou bodů. Tím skončila dlouhá série bez remízy, která do dnešního utkání čítala 30 zápasů. Krč nám ale dnes jasně ukázala, že nás ve vyšší soutěži čekají daleko těžší soupeři, proti kterým i bod bude znamenat výhru. Další zápas odehrajeme v sobotu 7.9.2013 od 17:00 na Děkance, proti týmu 1999 Praha.