19.kolo - Muži A /ČAFC B/

29. 4. 2014

SK Modřany - ČAFC Praha "B" 4 : 2 (0:2)

Doslova nocí a dnem byl náš další mistrovský zápas, který jsme sehráli v sobotu 26. 4. 2014 na našem hřišti proti rezervě pražských ČAFC. Po dobrém vstupu do jarní sezóny, kdy jsme doposud neokusili hořkost porážky, by případná výhra mohla znamenat definitivní záchranu. Samotný úvod zápasu naznačoval, že by se tak tomu mohlo stát. Od začátku jsme přišpendlili soupeře na svou polovinu a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy se dostaneme do vedení. Již ve druhé minutě jsme poprvé zahrozili. Luboš Martinák se probil s míčem u nohy až do velkého vápna. Tam si míč lehce předkopl a dal tím možnost zasáhnout brankáři Čafky. Ten se mu vrhl pod nohy, ale míč se mu nepodařilo udržet. Ten se dostal k nohám Honzy Machačného, který jej poslal pouze do boční sítě. Ve 4. minutě poslal volný přímý kop z nadějné pozice Karel Kukla jen do zdi. I v dalších minutách jsme byli aktivnějším týmem, ale po deseti minutách hry se začali osmělovat i hosté. Hru vyrovnali a šancí ve 14. minutě jakoby spustili náš "Black out". Soupeřův hráč přešel přes naší statickou obranu až k brankové čáře, odkud přesnou přihrávkou na malé vápno vybídl svého spoluhráče ke skórování. Ten však nabízenou tutovkou pohrdl a vysoko přestřelil. V 16. minutě chyboval na půlící čáře David Kolařík a hráč hostí se řítil sám na branku. Jeho střelu z hranice velkého vápna dobrým zákrokem zlikvidoval Honza Hnízdil. Další velkou chybou v rozehrávce, kterou měl tentokrát na svědomí Martin Vošta, jsme hostům nabídli další samostatný únik. Při pokusu o zakončení zasáhl Pavel Vodrážka soupeře nešťastně do nohy a rozhodčí musel nařídit proti nám pokutový kop. Při jeho exekuci se vyznamenal Honza Hnízdil a penaltu zneškodnil. Ani tento okamžik nebyl našim hráčům dostatečným varováním a dále jsme pokračovali ve školáckých chybách. Zasloužený trest tak přišel ve 28. minutě. Zahrávali jsme přímý kop v blízkosti soupeřova velkého čtverce a místo našeho zakončení přišel rychlý protiútok do otevřené obrany. Tentokrát hosté svůj samostatný útok zakončili přesnou střelou a dostali se zaslouženě do vedení - 0:1. Aby toho nebylo málo, tak ve 36. minutě přišel náš další kolaps. Tentokrát jsme zahrávali rohový kop, který obrana Čafky odvrátila na polovinu hřiště. Tam nezvládl svou úlohu bránícího hráče Petr Hoskovec a nechal se lehce obejít soupeřem. Na jeho křižnou přihrávku si naběhl nikým neatakovaný spoluhráč a následně úspěšně zakončený samostatný nájezd znamenal dvoubrankové vedení Čafky - 0:2. První poločas tak skončil po našem tragickém, místy až zoufalém výkonu, zaslouženým vedení hostujícího celku. V kabině zákonitě přišla velká bouřka a hráči dostali slovní fén. Jejich úkolem do druhého poločasu bylo o sto procent zlepšit předváděnou hru a pokusit se zvrátit nepříznivý stav. Hned ve 47. minutě mohlo být veseleji, když jsme předvedli hezkou kombinaci. Na jejím konci byl, po centru Petra Pecinovského, zakončující Martin Vošta. Sám na malém vápně bohužel nezvládl prostřelit vybíhajícího brankáře. Po této šanci se na dlouhé minuty hra odvíjela pouze ve středu hřiště. Hosté se soustředili na bránění nadějného vedení a nám se nedařilo téměř nic. Nedala se našim hráčům upřít snaha, ale gólové šance dlouho nepřicházely. Nezbylo nám nic jiného, než sérií střídání a změnou rozestavení se čtvrt hodiny před koncem pokusit o nemožné. Až v 76. minutě se nastartoval fantastický a dlouho nevídaný obrat. Honza Machačný poslal roh přímo na hlavu Pavla Vodrážky, který jej poslal do sítě - 1:2. Hosty tento okamžik totálně zmrazil a našim borcům narostla křídla, hned nás bylo plné hřiště. Vyrovnání přišlo v 80. minutě po dalším rohovém kopu. Tentokrát se jeho rozehrávky ujal Honza Przyczko. Přetažený míč vrátil do velkého vápna Zdeněk Zahradník a přesnou přihrávkou našel Petra Pecinovského. Ten se umístěnou střelou k tyči zasloužil o vyrovnání - 2:2. O minutu později jsme se již dostali do vedení. Luboš Martinák po dlouhém míči za obranu nevypustil souboj a využil zaváhání stopera a kolem vybíhajícího gólmana poslal naše barvy do vedení - 3:2. V 82. minutě se po zmatcích ve velkém vápně vyznamenal hostující brankář, když dokázal zlikvidovat nebezpečnou střelu Luboše Martináka. Dech beroucí desetiminutovka skončila v 86. minutě čtvrtou brankou, když jsme do třetice využili rohový kop. Tentokrát rozehrával opět Honza Machačný a další milimetrový centr dokázal hlavou využít Petr Pecinovský - 4:2. Po závěrečném hvizdu jsme se mohli, po infarktovém průběhu, radovat ze tří bodů. Hráči dnes dokázali po trestuhodné první půlce sílu a morálku, která se momentálně v týmu nachází a navázali na slibné jarní výkony. Další zápas odehrajeme na půdě Sokola Lipence, v neděli 4. 5. 2014 od 17 hodin.

Sestava: Hnízdil - Vodrážka, Kolařík, Šídlo (69. Šobotník), Babica - Machačný, Kukla (75. Zahradník), Vošta, Hoskovec (69. Przyczko) - Pecinovský, Martinák
Nenastoupil: Kadeřábek

Branky: 76. Vodrážka, 80., 86. Pecinovský, 81. Martinák