18.kolo - Muži A / ABC Branik /

24. 4. 2014

ABC Braník – SK Modřany 0 : 0 (0:0)

Další duel proti soupeři ze silné čtyřky nás čekal v sobotu 19. 4. 2014 na hřišti Braníka. Domácí, kteří procházejí výsledkovou a herní krizí, byli v utkání přesto favoritem, ale my jsme chtěli, po slibném jarním vstupu,  opět bodovat. S tímto cílem jsme do utkání nastoupili a přizpůsobili tomu taktiku. Nepouštět domácí do blízkosti naší branky a maximálně využívat každou možnost zaútočit. Jelikož se braničtí nepotýkají s příliš dobrou formou, byl tento úkol pro nás až překvapivě jednoduchý. Nehrál se moc pohledný fotbal a šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Jako první jsme v 8. minutě zahrozili my. Petr Pecinovský sklepnul na nabíhajícího Martina Voštu. Ten míč potáhl a zhruba 20 metrů od branky vyslal směrem k brance ABC tvrdý projektil. S jeho pokusem mířícím pod horní tyč měl brankář velké problémy a se štěstím vyrazil míč na roh. Domácí se do první své šance dostali spíše náhodou. V 18. minutě měli možnost rozehrát volný přímý kop z prostoru mezi střídačkami. Centrovaný míč se s pomocí větru změnil v nepříjemnou střelu, se kterou si s obtížemi poradil Honza Hnízdil a vytáhl míč z pod břevna na roh. O minutu později jsme podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany. Na soupeřově polovině převzal míč Luboš Martinák a přesnou přihrávkou vysunul do samostatného úniku Karla Kuklu. Toho za cenu žluté karty poslal na hranici velkého vápna  k zemi dobíhající obránce a zatáhl tak za záchrannou brzdu. Z následného přímého kopu poslal Martin Vošta střelu skrz děravou zeď, kterou domácí brankář vyrazil na rohový kop. Po jeho zahrání se tentokrát hlavou dostal k zakončení aktivně hrající Martin Vošta, bohužel těsně přestřelil. I dál jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a braničtí si s naší pevnou obranou vůbec nevěděli rady. Nefungovaly jim ani náběhy za obranu, ani dlouhé míče a už vůbec se domácím nedařilo přehrát naše hráče nějakou kombinací. Přesto ve 45. minutě mohli jít naši hostitelé do vedení. Rychle rozehraný přímý kop promáchl na velkém vápně Pavel Vodrážka a zčista jasna se objevil soupeřův hráč sám před naším brankářem. Ten si dokázal nadvakrát s jeho zakončením poradit a uhájil tak poločasové čisté konto. Druhý poločas příliš změn nepřinesl. Dál se hrál nepříliš záživný fotbal, kdy si každý tým připravil jednu stoprocentní šanci. Ta naše přišla v 60. minutě, kdy Luboš Martinák chytrým lobem přes obranu vybídl ke skórování Petra Pecinovského. Jeho střelu nejprve ztlumil domácí brankář reflexivně nohou a míč pomalu skákal do opuštěné branky. Naneštěstí pro nás se brankář dokázal rychle zvednout a zachytil balón na brankové čáře. V těchto okamžicích jsme byli mírně aktivnější, bohužel vyloženou šanci jsme si již nevypracovali. Dvakrát jsme sice dostali míč až do branky, ale pokaždé naší radost zastavil po právu praporek rozhodčího. Největší šance Braníka přišla v 77. minutě. Naši obránci se nestihli vrátit po rohovém kopu do svých pozic a domácí borec postupoval od poloviny hřiště sám na branku. Jeho slabý střelecký pokus skončil vedle levé tyče. Tím se tak vyčerpaly brankové příležitosti a do konce zápasu byl k vidění pouze boj o střed pole. Po závěrečném hvizdu si tak oba ze soupeřů připsali po jednom bodu. Pro nás je to určitě další úspěch, ale dnes byl soupeř rozhodně k poražení. Zrodil se tak výsledek, který je pro naše barvy netradiční. Naposledy jsme se rozešli bez branek 17. 10. 2009, kdy jsme remizovali na hřišti AFK Slavoj Podolí B. Dnešním bodem jsme udělali další velký krok k našemu cíli, a tím je záchrana v soutěži. Doufejme, že dobrá jarní série bude pokračovat i příští sobotu 26. 4. 2014, kdy na našem hřišti přivítáme v 11 hodin celek ČAFC Praha B.

Ve středu 16. 4. 2014  jsme odehráli 3. kolo Pražského poháru. Po tragickém výkonu jsme podlehli 1:5 týmu Slovan Kunratice a ze soutěže jsme vypadli.

Sestava: Hnízdil  – Vodrážka, Kolařík, Šídlo, Babica – Machačný, Vošta, Kukla, Matějka (40. Hoskovec) – Pecinovský (81. Zahradník), Martinák (84. Šobotník)
Nenastoupil: Šimončík