17.kolo - Muži A / Sokol Bílá Hora /

15. 4. 2014

SK Modřany – Sokol Bílá Hora 3 : 2 (2:1)

Dalším soupeřem, který se nám v sobotu 12. 4. 2014 postavil do cesty, byl celek Sokol Bílá Hora. Podruhé za sebou jsme se představili domácím příznivcům a tentokrát nás čekal zatím nejhorší tým průběžné tabulky. Po nadějném vstupu do jarních bojů nemohl být jiný cíl, než zisk tří bodů a posunutí se do klidnějších vod tabulky. Samotný úvod nenasvědčoval tomu, že by tomu mohlo být jinak. Uběhlo přesně 5 minut a Luboš Martinák otevřel skóre. Gólu předcházela jeho individuální akce, při které si postupně poradil se čtveřicí bránicích hráčů a přesně umístěnou střelou z vápna poslal naše barvy do brzkého vedení – 1:0. Dál jsme byli aktivnějším týmem a hra se odvíjela převážně na soupeřově polovině. V 9. minutě zahrál ideálně volný přímý kop Honza Machačný a přesným centrem od poloviny hřiště našel hlavu Jirky Šídla. Ten nezamířil dobře a míč skončil vedle branky. Další pohledná akce na sebe nenechala dlouho čekat. Honza Przyczko vysunul skvělou přihrávkou na zteč Karla Kuklu. Ten našel na hranici velkého vápna Petra Pecinovského, s jehož zakončením si z vypětím všech sil poradil hostující gólman a vyrazil střelu na roh. Obdobná akce přišla i ve 14. minutě. Karel Kukla opět převzal míč ve středu hřiště a další dobrou přihrávkou našel znovu Petra Pecinovského. Ten tentokrát zamířil z velkého vápna přesně a jeho střela zapadla k pravé tyči – 2:0. Autor branky si tak otevřel střelecký účet v našem dresu, když se poprvé prosadil po svém příchodu. Bohužel po druhé vstřelené brance došlo v našich řadách k určitému sebeuspokojení. Místo toho, abychom soupeře dorazili, začali jsme chybovat. Trest za naší lehkovážnost přišel ve 30. minutě. Honza Przyczko chyboval v rozehrávce a nedokázal se včas vrátit na své místo. Toho využili hosté, když míč putoval ze středu hřiště na naší volnou levou stranu. Tam se jej zmocnil hráč Bílé Hory a postupoval s ním sám do vápna. Střelou na zadní tyč nedal našemu brankáři šanci a z ničeho nic to bylo 2:1. Byla to snad první návštěva soupeře na naší straně hřiště a hned z toho byl kontaktní gól. Vrátit našim barvám dvoubrankové vedení se ve 34. minutě pokoušel Petr Pecinovský. Po soupeřově rohu jsme podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany. Míč šel od Karla Kukly na Lea Marku. Ten poslal centr do vápna, do kterého se položil střelec naší druhé branky, ale tentokrát jen těsně minul. Do poločasové přestávky se již nic nestalo, a tak jsme do kabin odcházeli za těsného vedení. V druhém poločase se průběh hry příliš nezměnil. Hosté bránili v osmi lidech těsně před svým vápnem a spokojili se pouze dlouhými odkopy hluboko na naší polovinu. Hru kouskovali i neustálými debatami s rozhodčími. Pro jejich tvrdou a místy až záludnou hru však neměl nikdo pochopení. Jen zázrakem jsme z duelu vyvázli pouze s jedním lehčím zraněním. V 55. minutě jsme hosty zamáčkli až do vlastní šestnáctky a po několika pokusech o střelbu přišla po přihrávce od Lea Marku šance Martina Vošty. Při jeho střele z bezprostřední blízkosti se na brankové čáře vyznamenal brankář soupeře a reflexivně míč vyrazil. Pak již přišel okamžik, který by mohl kandidovat na cenu fair-play. Běžela 67. minuta a ve velkém vápně soupeře došlo k souboji Luboše Martináka s obráncem. Po něm se ocitl náš hráč na zemi a hlavní rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop. Avšak náš borec došel za arbitrem a sdělil mu, že podklouzl sám a penaltu proti hostům odvolal. Toto gesto zaslouží velký potlesk. Bohužel podobně se již nezachoval hostující hráč o pár minut později. V bezpečné vzdálenosti od své branky šel po jeho teči míč do autu. Ačkoliv šlo o zcela bezvýznamnou situaci, hráč hostí se na rozdíl od našeho hráče nepřiznal a míč tak vhazovali hosté. V 73. minutě přišlo selhání v rozehrávce Jirky Šídla, který vyloženě namazal soupeři do brejku. Hosté využili i svou druhou šanci v zápase a bylo překvapivě vyrovnáno – 2:2. Trvalo nějakých deset minut, než se naši hráči z tohoto šoku dokázali vzpamatovat a pokusili se zlomit zápas na svou stranu. Jako první se o zvrat pokoušel v 82. minutě po přímém kopu hlavičkující Jirka Šídlo, ale trefil pouze střed branky. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 85. minutě. Karel Kukla dlouho vedl míč, až se dostal k hranici velkého vápna. Tam natáhl ke střele, ale jeho ránu k tyči dokázal hostující brankář vyrazit pře sebe. K odraženému míči se dostal nejdříve Venca Šobotník a poslal jej hlavou do opuštěné branky – 3:2. Utkání tímto výsledkem skončilo a my jsme se mohli radovat ze zisku dalších tří bodů. Dnešní zápas nebyl pro náš tým vůbec jednoduchý a my jsme předvedli náš nejhorší jarní výkon. Postavil se proti nám soupeř, který vůbec nechtěl hrát fotbal a zcela po právu je na posledním místě tabulky. Těžko se nám hrálo proti vystavené zdi a díky našim obrovským chybám jsme dopomohli soupeři vstřelit dvě branky. Nakonec jsme však ukázali charakter a dotáhli zápas do vítězného konce. Příští týden nás čeká v sobotu 19. 4. 2014 od 17 hodin další mistrovský zápas, kdy zajíždíme na trávník týmu ABC Braník. Předtím ještě odehrajeme ve středu 16. 4. 2014 od 17 hodin na hřišti Kunratic 3. kolo Pražského poháru.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Kolařík, Šídlo, Przyczko (46. Babica) – Marku, Vošta, Kukla (89. Zahradník), Machačný (68. Matějka) – Pecinovský (72. Šobotník), Martinák(85. Hoskovec)
Nenastoupil: Kadeřábek

Branky: 5. Martinák, 25. Pecinovský, 85. Šobotník