16.kolo - Muži A /1999 Praha /

9. 4. 2014

SK Modřany – 1999 Praha 6 : 1 (4:0)

Další záchranářský duel nás čekal v sobotu 5. 4. 2014, kdy jsme na našem hřišti přivítali celek 1999 Praha. Po dobrém vstupu do jarních bojů jsme šli do zápasu plni odhodlání, pokusit se znovu o dobrý výsledek, který by byl dalším krůčkem k udržení. Konečný výsledek předčil veškerá očekávání a po skončení zápasu jsme zaslouženě získali další důležité tři body. Na soupeři bylo vidět, že prochází určitou krizí a momentálně se mu nedaří. Přesto právě hosté mohli jít již ve druhé minutě do vedení. Dlouhý nákop z vlastní poloviny našel naši obranu v nedbalkách. Soupeřův hráč se ocitl z ničeho nic sám na velkém vápně. S jeho zakončením doprostřed branky si reflexivně poradil Honza Hnízdil. To byla po hříchu na dlouhé minuty poslední šance hostí. Pak hru zcela ovládl náš tým, i když fotbal se nehrál na bůhvíjaké úrovni. Naštěstí pro přihlížející diváky přicházel jeden gól za druhým a většina z nich do hostující sítě. Jako první se o změnu skóre postaral náš tým. Běžela 13. minuta a na kraji velkého vápna došlo k souboji Lea Marku s hostujícím brankářem. Po něm sice zůstal náš hráč ležet, ale k odraženému míči se dostal Karel Kukla, který tvrdou střelou s pomocí horní tyče poprvé rozvlnil síť – 1:0. O tři minuty později přišla hned druhá gólová radost. O tu se postaral svou první brankou v Modřanském dresu Luboš Martinák. Po autovém vhazování převzal v šestnáctce míč, poradil si s dvojicí bránících hráčů a střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. Aby toho nebylo pro hosty málo, s dalším úderem přišel náš soubor ve 20. minutě. Dostali jsme možnost rozehrávat přímý kop z nějakých dvaceti metrů. Po nacvičeném signálu se střelecky prosadil Martin Vošta a rázem se skóre změnilo na 3:0. Vstup do utkání tak byl jak z říše snů a našim hráčům to výrazně zvedlo sebevědomí. Důkazem toho byla situace z 30. minuty, kdy se do akce zapojilo hned pět hráčů a míč šel z nohy na nohu. Najednou se ocitl sám před brankářem Luboš Martinák. Přestože mohl sám zakončovat, ještě posunul míč na dobíhajícího Petra Hoskovce. Ten už jen slíznul smetanu a poslal balón počtvrté do sítě devadesát devítky – 4:0. Tímto výsledkem skončil i první poločas a do kabin jsme odcházeli s dobrým pocitem. Bylo však potřeba v kabině malinko krotit emoce, aby nedošlo v dobře rozehraném duelu ke zbytečným komplikacím. Přesto to byli opět hosté, kdo se dostal do první velké šance. Ve 48. minutě se z levé strany řítil sám na naši bránu hostující hráč. Při jeho zakončení se vyznamenal Honza Hnízdil a prozatím uhájil čisté konto. V 57. minutě předvedli naši borci další akci na jeden dotek. Po hezké kombinaci se ocitl ve velkém vápně s míčem u nohy Leo Marku a přesnou přihrávkou vybídl podruhé v zápase Petra Hoskovce, zasunout míč do prázdné branky – 5:0. V 64. minutě přišla snad nejhezčí fotbalová akce zápasu. Luboš Martinák vybojoval dobrým napadáním na soupeřově polovině míč. Posunul ho na Karla Kuklu, který jej z první přihrál na Romana Srpa. Ten vtipnou patičkou do české uličky vyslal Lea Marku, který míč zatáhl k brankové čáře a přesnou přihrávkou na zadní tyč vybídl spoluhráče ke skórování. Tím hráčem nemohl být nikdo jiný než Petr Hoskovec, který tak mohl zakončit oku lahodící akci, a tím završit svůj hattrick – 6:0. Po vzoru NHL přiletěla na hřiště i jedna čepice, která prezentovala pohodu nejen na hřišti, ale i v hledišti. O dvě minuty později přišla jediná kaňka na jednoznačném výsledku. Naši obránci se místo hry věnovali tomu, kdo by měl vhazovat aut. Soupeř toho využil a rychlou rozehrávkou se hostující hráč ocitl sám před naším brankářem. Ten neměl při střele na zadní tyč sebemenší šanci a hosté se tak dočkali kosmetické úpravy výsledku – 6:1. O nápravu se naši hráči pokusili v 73. minutě. Petr Hoskovec našel křížnou přihrávkou ve vápně Romana Srpa. Ten místo zakončení hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, který by mohl opět zasunout míč do prázdné branky. Tentokrát včas zasáhla hostující obrana, která odvrátila míč na velké vápno. Tam se k němu dostal Karel Kukla, ale jeho střele chyběla přesnost. V 76. minutě bylo živo před oběma brankami. Nejprve jsme nedokázali využít situaci dva na jednoho. Balón se rychle dostal na naši polovinu, kde soupeř naběhl za naši otevřenou obranu a řítil se sám na bránu. Včasným vyběhnutím Honza Hnízdil zmenšil útočníkovi střelecký úhel a tomu se nepodařilo našeho brankáře prostřelit. Tečku za dnešním zápasem napsal Jirka Šídlo. Ten si nejvýše naskočil na přímý kop, ale hlavou míč dobře netrefil a odmítl se tak zapsat do střelecké listiny. Přesto zápas skončil naším jednoznačným vítězstvím, kdy zejména v obraně hosté nestíhali a zdaleka nepotvrdili své kvality. Další důležitý zápas odehrajeme opět na našem hřišti. V sobotu 12. 4. 2014 přivítáme od 11 hodin celek Sokol Bílá Hora.

Sestava: Hnízdil – Przyczko, Babica (66. Zahradník), Kolařík, Šídlo – Machačný (62. Srp), Vošta, Kukla, Hoskovec – Marku (71. Šobotník) – Martinák
Nenastoupil: Kadeřábek