15.kolo - Muži A /SK Sparta Krč/

2. 4. 2014

SK Sparta Krč – SK Modřany 1 : 1 (1:0)

Druhé jarní kolo nám přisoudilo v sobotu 29. 3. 2014 soupeře z nejtěžších. Byl jím jeden z hlavních aspirantů postupu do Pražského přeboru, celek SK Sparta Krč. O motivaci v dnešním zápase bylo postaráno ještě před jeho vypuknutím. Na domácí lavičce totiž působí dlouholetá opora našich barev Milan „Arči“ Šídlo, který však i nadále reprezentuje naše béčko, a šlo tak i pro něj o velice prestižní duel. V našem dresu se poprvé představila i naše nejčerstvější posila Petr Pecinovský, který s námi absolvoval pouze dva tréninky a rovnou nastoupil v základní sestavě. Bude sice muset zapracovat na kondici, přesto předvedl, že by mohl být velmi zdařilou posilou. To ukázal již v 8. minutě zápasu, kdy se dostal do první příležitosti. Po přesném centru do vápna od Karla Kukly se naše nová tvář dostala k odraženému míči, ale jeho pohotové zakončení skončilo nad brankou. Na domácích hráčích byla viditelná snaha se co nejdřív prosadit, ale dlouhé minuty si nedokázali poradit s naší dobře organizovanou hrou. Naši hráči skvěle plnili stanovenou taktiku a dlouhé minuty domácím vůbec nic nedovolili. První vážnější šance Krče přišla ve 27. minutě. To měli domácí rozehrávat přímý kop od rohového praporku. Centrovaný míč našel na zadní tyči domácího borce, který místo zakončení hlavou zvolil střelu nohou a z nadějné pozice přestřelil. Ve 34. minutě přišel okamžik, který probudil velké emoce. V našem velkém vápně došlo k souboji o míč. Pavel Vodrážka čistým skluzem odvrátil před dobíhajícím soupeřem míč na roh. Ten přes našeho ležícího hráče po odehrání balónu přepadl. K obrovskému překvapení nás, diváků, ale i některých domácích hráčů rozhodčí Plzák nařídil pokutový kop. Jeho verdikt rozpoutal plno vášní a my jsme se cítili právem hrubě poškozeni! Ačkoliv Honza Hnízdil vystihl směr střely, na přesně umístěné zakončení k tyči nedosáhl – 1:0. Naštěstí naši hráči nesvěsili hlavy a dál pokračovali ve stejné hře. Domácí měli sice častěji míč ve své moci, ale dál si nevěděli rady s naší obrannou hrou. Tři minuty před poločasem mohlo přijít zčista jasna vyrovnání. Leo Marku potáhl míč na pravé straně a z hranice vápna poslal přesný centr na zadní tyč. Tam byl zcela sám Petr Hoskovec, ale jeho slabou střelu brankář vyrazil. Ani dvěma našim dorážejícím hráčům se nepodařilo dostat míč do sítě a domácí tak se štěstím uhájili prozatím čisté konto. O poločasové přestávce bylo v naší kabině rušno. Hráči cítili křivdu, ale tento fakt nám spíš pomohl. Všichni se zdravě naštvali a nikdo nešel na hřiště s poraženeckou náladou. I nadále jsme vycházeli ze zabezpečené obrany, protože otevřít hru hned od úvodních minut by se proti tak silnému soupeři rovnalo sebevraždě. Domácí byli i v druhém poločase u míče častěji, ale naše zvýšená aktivita začala domácím dělat problémy. V 55. minutě přišlo vyrovnání. Karel Kukla výborně rozehrál rohový kop na zadní tyč. Tam se objevili hned tři naši samotní hráči a doslova se ve vzduchu porvali o vyrovnání. Dlouho nebylo jasné, kdo vlastně míč do branky dostal. Nakonec si přesný zásah připsal Pavel Vodrážka, který náležitě vyrovnávací branku oslavil. O pár minut později mohlo být opět zle. Na dlouhý míč za obranu si v 63. minutě naběhl domácí hráč, pronásledovaný naším obráncem. Útočící hráč nezištnou patičkou našel na penaltě svého spoluhráče. Ten však velkou šancí pohrdl a branku přestřelil. O tři minuty později měla Krč další šanci, při které se tentokrát vyznamenal Honza Hnízdil. Reflexivním zákrokem na brankové čáře zabránil po dalším centru jasné brance. Tlak domácích uvadal a naši borci vycítili šanci získat všechny tři body. Začali jsme podnikat stále častěji nebezpečné protiútoky, ale naším největším problémem je prozatím finálová fáze. Když už si připravíme nějakou šanci, nezvládneme její zakončení. Velice nadějně vypadala situace z 80. minuty. Luboš Martinák si na velkém vápně, zády k brance, pohotově zpracoval míč na prsa. Jeho střele z druhého dotyku chyběly milimetry a míč jen těsně proletěl kolem levé tyče. Posledních deset minut zápasu jsme zvládli na jedničku a nedovolili jsme domácím jediné ohrožení naší branky. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou. Krč měla sice častěji míč na svých kopačkách, byla fotbalovější. My jsme však zápas zvládli výborně po taktické stránce a všichni naši hráči, kteří do dnešního duelu zasáhli, zaslouží obrovské uznání za bojovnost. Nemáme sice zdaleka vyhráno, ale pokud i k ostatním zápasům přistoupíme jako dnes, nemuseli bychom mít se záchranou potíže. Další důležitý zápas nás čeká v sobotu 4. 4. 2014 od 11 hodin, kdy na našem trávníku přivítáme tým 1999 Praha. Srdečně tak zveme všechny příznivce, aby přišli povzbudit naše hráče v dalším důležitém záchranářském duelu.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Kolařík, Šídlo, Machačný – Marku (83. Pojkar), Vošta, Kukla, Hoskovec (85. Srp) – Pecinovský (73. Babica), Martinák
Nenastoupil: Šimončík

Branka: 55. Vodrážka