14.kolo - Muži A / Slovan Kunratice/

26. 3. 2014

SK Modřany – Slovan Kunratice 2 : 0 (2:0)

Po dlouhé zimní přestávce jsme se v sobotu 22. 3. 2014 konečně dočkali dalšího mistrovského utkání. V prvním jarním kole k nám zavítal tým Slovanu Kunratice. Oba dnešní soupeři mají za sebou ne zcela povedenou podzimní část sezóny, proto se očekával tuhý záchranářský boj.
My jsme si před zápasem byli vědomi toho, že výhra by znamenala nejen dobrý start do jarní sezóny, ale mohli bychom svému dnešnímu soupeři i bodově odskočit. I proto byla zvolena taktika hrát ze zajištěné obrany a podnikat nebezpečné útočné výpady. Sice to nebyl atraktivní styl, kterým bychom se chtěli prezentovat, ale účel svědčí prostředky. V základní sestavě se po dlouhé zdravotní pauze, která trvala skoro na den rok a půl, představil Jarda Babica. Ten se od svého zranění, které si přivodil 29. 9. 2012, dočkal vysněného comebacku. Zcela novou tváří byl Luboš Martinák, který ukázal, že by mohl být pro tým velkou posilou.
Samotný úvod zápasu byl ve znamení velké nervozity a častých nepřesností, které pak provázely i celý zápas. Na našem týmu bylo patrné, že se jedná o první krůčky na přírodním trávníku v novém roce. Nedařila se kombinace ani přechod do útoku. Hráči však vše vynahradili plněním stanovené taktiky, kterou až na pár okének zvládli na výbornou. První šanci zápasu měli hosté, ale přímý kop z 8. minuty z hranice 20 metrů skončil jen na naší zdi. O dvě minuty později přišla zčista jasna naše gólová radost. Po dlouhém výkopu z rukou Honzy Hnízdila předvedl hostující stoper první ze svých mnoha minel. Vysoký míč propadl až za jeho záda a nováček v našem dresu Luboš Martinák se objevil sám před vybíhajícím brankářem. Místo zakončení zvolil nezištnou přihrávku na nabíhajícího Lea Marku, pro kterého nebyl problém poslat míč do prázdné branky – 1:0. Ve 20. minutě si oba hráči své role vyměnili. Tentokrát přihrával po drzém průniku z pravé strany Leo Marku. Luboš Martinák bohužel ideální příležitost z vápna promarnil a jeho slabé zakončení skončilo mimo tři tyče. O minutu později přišel první vážný výpadek naší obrany, když si nepohlídala dlouhý nákop a dala tak velkou možnost hráči Kunratic, který se řítil s míčem u nohou sám na branku. Pod tlakem dobíhajících beků zvolil zakončení střelou z hranice vápna na zadní tyč. Vynikající zákrok však předvedl Honza Hnízdil a konečky prstů vytlačil gólovou střelu na roh. Hosté se ještě jednou v prvním poločase pokusili překonat naši obranu dlouhým nákopem. Průnik po naší levé straně a následná střela z hranice velkého vápna skončila ve 28. minutě bezpečně mimo naši svatyni. To, co se nepovedlo hostům, vyšlo ve 31. minutě nám. Druhá vážnější akce opět skončila brankou. Tentokrát se míč dostal rychlou kombinací na levou stranu, kde se ho ujal Lukáš Matějka. Ten ho zatáhl po lajně a poslal milimetrový centr do vápna, kde našel na zadní tyči hlavu zakončujícího Lea Marku, který poslal podruhé kulatý nesmysl na správnou adresu – 2:0. Komplikace mohla přijít v 36. minutě, kdy v našem vápně fauloval Jarda Babica. Hosté se, naštěstí pro nás, drželi pravidla, že faulovaný hráč nekope a na penaltu šel hostující kapitán. Velmi slabou střelou potvrdil, že v dnešním zápase nepatřil k oporám kunratické sestavy. Honza Hnízdil se snad při jeho střele ani nezapotil a v klidu míč ukryl pod svými rukavicemi. Do kabin jsme tak odcházeli s velmi nadějným výsledkem. Do druhé půle jsme šli s tím, že i nadále budeme vycházet ze zabezpečené obrany a pokusíme se navýšit náskok. Největší příležitost k tomu měl hned ve 48. minutě Luboš Martinák, který se objevil po přímém kopu z pravé strany sám na penaltě. Bohužel ani svou druhou šanci v zápase nevyužil a hlavou poslal míč těsně levé tyče. Hosté zahrozili v 50. minutě také po přímém kopu. Míč propadl celou obranou na druhou stranu velkého vápna. Nabíhající hráč nepřesně zakončil a k ohrožení branky tak vlastně ani nedošlo. Z fotbalové nudy druhé půle stojí za zmínku už jen dvě příležitosti. Nejprve v 78. minutě zahrozili hosté. Se střelou z vápna si poradil dobře chytající Honza Hnízdil a vyrazil míč mířící k levé tyči na roh. Minutu před koncem hrací doby přišla naše poslední šance. Martin Vošta si nejvýše naskočil na rohový kop, ale hlavou jen těsně minul horní tyč. Utkání tak skončilo naším vítězstvím. Pro někoho možná nezáživný zápas, ale výsledek jsme dnes obětovali kráse. Šlo pro nás o vůbec první výhru v tomto ročníku na našem hřišti, která byla vyšperkována i prvním čistým kontem v domácím prostředí. Další duel náš čeká v sobotu 29. 3. 2014, kdy se v 10:15 hod. představíme na půdě celku SK Sparta Krč.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Babica (73. Šídlo), Kolařík, Przyczko – Machačný, Vošta, Kukla, Matějka (89. Hoskovec) – Marku – Martinák (81. Pojkar)
Nenastoupil: Kadeřábek

Branky: 10., 31. Marku