12.kolo - Muži A /Slavoj Podolí/

14. 11. 2013

A.F.K. Slavoj Podolí Praha – SK Modřany 1 : 2 (0:1)

Zápas s Podolím, který jsme odehráli v sobotu 9. 11. 2013 na Kavčích Horách, byl specifický v tom, že v našem dresu nastoupili dva hráči, kteří mají svou nedávnou minulost spjatou právě s podolským dresem. Zvláště pro Petra Majera měl tento duel zvláštní příchuť. Touha ukázat své kvality hnala do zápasu i Lukáše Matějku, proto o zvýšené motivaci nebylo pochyb. K utkání dobře přistoupili i všichni ostatní, takže jsme po dlouhé době mohli mít z fotbalu radost. Jedním z hlavních cílů dnešního duelu bylo zlepšit obrannou činnost a zastavit tak příděl inkasovaných branek z posledních zápasů. Hráči si, až na pár výjimek, plnili své úkoly, takže jsme soupeře pustili jen do minima šancí. Jako první jsme se k ohrožení branky dostali my, když se v 6. minutě dostal na hranici velkého vápna k odraženému míči Pavel Vodrážka. Jeho střelu však zastavila levá tyč soupeřovy svatyně, domácí tak přežili bez úhony. Ve 12. minutě se do šance po nakopnutém dlouhém míči a promáchnutí Davida Kolaříka dostal domácí hráč a ocitl se sám před brankářem, ale svou střelu poslal vedle brány. Po této šanci byl na dlouhé minuty viděn boj o střed hřiště a všechny akce končily již v jejich zárodku. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, takže se hrál spíše opatrný fotbal. Ve 28. minutě jsme se osmělili opět my. Několik našich borců si na velkém vápně dávalo přednost v zakončení a jako by se báli vystřelit. Na to se již nemohl dívat Petr Hoskovec a vyslal proti bráně dělovku, která mířila pod horní tyč. Vyznamenal se však domácí gólman, který efektivním zákrokem vyrazil míč nad břevno. Hezkou fotbalovou akcí se ve 41. minutě prezentovalo duo Petr Hoskovec a Venca Šobotník, když překonali obranu jednoduchou narážečkou, jen to zakončení se úplně nevydařilo. Na gól v soupeřově síti jsme si museli počkat až do 44. minuty. Na půlící čáře rozehrál přímý kop Petr Majer. Ve vápně nejprve svedl vítězný hlavičkový souboj Pavel Vodrážka a přesně našel Martina Voštu. Ten poslal míč hlavou do protipohybu brankáře, který na jeho pokus nedosáhl a míč zapadl k levé tyči – 0:1. Do kabin jsme tak odcházeli s jednobrankovým vedením, ale i s vědomím, že nás čeká ještě těžká práce. Domácí se nechtěli jen tak vzdát a do druhého poločasu vstoupili se zvýšenou aktivitou. Paradoxně do první šance druhé půle se dostal Igor Bogár, ale jeho střela z halfvoleje ze 47. minuty nezamířila mezi tři tyče a skončila jen těsně vedle. V 51. minutě přišel sporný moment, díky kterému se domácí dočkali vyrovnání. Podnikli rychlou akci po levé straně a jejich hráč se dostal s míčem u nohy až do našeho vápna. Tam mělo dojít ke kontaktu s Lukášem Matějkou, po kterém se domácí borec poroučel k zemi. Marné byly protesty našich hráčů a domácím se díky proměněné penaltě podařilo vyrovnat – 1:1. Zápas tak dostal nový náboj, ale ani jeden z týmů si, přes veškerou snahu, nedokázal dlouhé minuty připravit vážnější příležitost. Obrany obou týmů pracovaly spolehlivě a to až do 77. minuty. To se po našem rohu dostal míč, vyboxovaný domácím brankářem, na velké vápno, kde na svou příležitost již čekal Petr Majer. Opřel se levačkou do balónu a přesnou střelou pod horní tyč rozesmutnil své bývalé spoluhráče – 1:2. O to větší radost způsobil v našem táboře, kdy na šťastného střelce naskákali všichni naši hráči a upustili uzdu svým emocím. Nakonec se ukázalo, že to byla branka vítězná. Domácí se sice do konce zápasu pokoušeli o vyrovnání, ale naše obrana tentokrát fungovala velice dobře. Nebyli bychom to však my, kdybychom soupeři neumožnili ještě jednu tutovku. V poslední minutě nastavení se po centru do vápna objevil sám na penaltě domácí hráč. Naši borci pod dojmem ofsajdu přestali hrát a jen díky fantastickému zákroku Honzy Hnízdila, který konečky prstů vytáhl míč od pravé tyče a zabránil tak jistému gólu, jsme uhájili naše vítězství. Naštěstí jsme tedy poslední akci přestáli bez pohromy a po závěrečném hvizdu mohl po dlouhé době zaznít naší kabinou vítězný pokřik, jež byl věnován zejména dvěma hráčům s Podolskou minulostí, kteří za dosažený výsledek vypsali šumivou prémii.
Poslední duel podzimní části odehrajeme v sobotu 16. 11. 2013, kdy na našem hřišti přivítáme od 11 hodin AFK Slivenec. Budeme se chtít s první polovinou soutěže rozloučit co nejlepším výkonem a částečně se tak omluvit našim fanouškům, kterým prozatím v domácích zápasech moc radosti neděláme.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Vošta, Kolařík, Matějka – Marku (83. Šídlo), Majer, Kukla, Hoskovec (66. Przyczko) – Bogár (86. Babica), Šobotník (60. Pásztó)
Nenastoupil: Šimončík

Branky: 44. Vošta, 77. Majer