11.kolo - Muži A /Nebušice/

6. 11. 2013

SK Modřany – Sokol Nebušice 2 : 3 (1:0)

Další nepovedený zápas jsme odehráli v sobotu 2. 11. 2013 na našem hřišti proti celku z Nebušic. Úvod zápasu a ani celý první poločas nenasvědčoval tomu, že se naše krize zase o něco víc prohloubí. Již ve 2. minutě jsme si připravili první šanci, kdy se o střelu, několik metrů za vápnem, pokusil Petr Majer. Pohotové zakončení však skončilo vedle tyče. V 10. minutě putoval míč po ose Venca Šobotník, Igor Bogár až ke střílejícímu Petru Majerovi. Tentokrát jeho pokus ze dvaceti metrů proletěl těsně nad břevnem. Dál jsme byli aktivnějším týmem a většina soupeřových akcí končila těsně za půlící čarou. Naopak my jsme se neustále pokoušeli o zteč hostující branky a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří otevřít skóre. Ke vstřelené brance byl hodně blízko ve 28. minutě Igor Bogár. Ten převzal míč po kolmici Karla Kukly a přiťuknutí od Venci Šobotníka na hranici vápna a technickou střelou se pokusil překvapit brankáře. K naší smůle skončil tento pokus na břevně a hosté tak přestáli další naši šanci. Na gól jsme si tak museli počkat do 36. minuty. Nacvičený signál při rohovém kopu proměnil ve vedoucí branku po milimetrovém centru od Karla Kukly hlavičkující Pavel Vodrážka a poslal naše barvy do vedení – 1:0. Ještě minutu před poločasem se o zakončení z šestnáctky pokusil Igor Bogár, ale jeho střela skončila nad brankou. Hosté během prvních pětačtyřiceti minut ani jednou neohrozili naší branku a proto nám dění na hřišti dávalo do druhého poločasu naději na dobrý výsledek. Bohužel, to co se stalo po přestávce, nad tím zůstává rozum stát. Neuběhla ani minuta a bylo vyrovnáno. Hosté aktivně napadali naší rozehru a díky špatnému zpracování Tomáše Pojkara se k míči ve středu hřiště dostal soupeřův útočník. Nad ničím se nerozpakoval a z dobrých 25 metrů vyslal dělovku na naší branku. Nádherná střela se s pomocí břevna dostala za záda bezmocného Honzy Hnízdila a Nebušice se po své první střele v zápase hned dočkaly vyrovnání – 1:1. Naše hra byla najednou plná nepřesností a na hřišti jsme působili ustrašeně a ani v nejmenším jsme nepřipomínali celek, který dominoval prvnímu poločasu. Aby toho nebylo málo, tak naší další chybu, kdy si na velkém vápně lehce poradil hostující hráč s Davidem Kolaříkem, potrestaly Nebušice další přesnou střelou a ujaly se vedení – 1:2. Naše hra definitivně upadla do podprůměru a nebyli jsme schopni jakkoliv ohrozit soupeřovu branku. Další tvrdou ránu nám hosté připravili v 75. minutě. Po rohovém kopu se objevil sám před brankářem hráč hostí a na dvakrát propasíroval míč potřetí do naší sítě – 1:3. Po této brance rezignovali na fotbal i hosté a do konce zápasu neustále polehávali a zdržovali hru všemi možnými způsoby. Nám se v 79. minutě, po centru od Karla Kukly a zakončení „Nandim“ Pásztó, podařilo snížit na 2:3. To byl však poslední světlý okamžik duelu, který rozhodně nesplňoval kvality 1. A třídy. Nám se po slibném začátku přestalo dařit a tým se nachází v hluboké krizi. Bohužel, místo toho, abychom začali opět poctivě pracovat, tak se některým hráčům nechce ani trénovat. Nezbývá než doufat, že se nám podaří v posledních dvou kolech urvat nějaký ten bod a přes zimu dát tým dohromady. Poctivě se připravit na těžké jarní boje, kdy budeme bojovat o záchranu soutěže, na kterou jsme si museli několik let počkat a rádi bychom v ní zůstali i v dalších sezónách. Další zápas letošního ročníku nás čeká v sobotu 9.bn11. 2013, kdy se od 10:30 představíme na půdě týmu AFK Slavoj Podolí Praha.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka (75. Šídlo), Vošta, Kolařík, Przyczko (61. Machačný) – Marku, Majer (77. Hoskovec), Pojkar (61. Matějka), Šobotník (61. Pásztó) – Kukla – Bogár
Nenastoupil: Kadeřábek