10.kolo - Muži A /Stodůlky/

31. 10. 2013

Sokol Stodůlky – SK Modřany 2 : 2 (1:0)

Po sérii tří porážek jsme k dalšímu utkání letošního ročníku cestovali v neděli 27. 10. 2013 na hřiště Stodůlek. Před utkáním bylo jednoznačným cílem přerušit černou šňůru a konečně zase bodovat. Tým se ale momentálně nachází v nelehké situaci a zažívá, po dobrém vstupu do soutěže, mírnější krizi. Na hráčích je vidět, že ztratili sebevědomí a nejen proto byl pro nás tento duel velice důležitý. Vstoupili jsme do něho aktivně a již ve 2. minutě jsme si připravili první šanci. Dlouhé vhazování prodloužil ve vápně „Nandi“ Pásztó na Lea Marku. Ten sklepl míč na nabíhajícího Pavla Vodrážku, který však z nadějné pozice vysoko přestřelil. Na nekvalitním terénu nebylo k vidění bůhví jaké představení, ale aktivnější v úvodu byl náš tým. Bohužel jsme hráli pouze po vápno a k vážnějšímu zakončení jsme se během první pětačtyřicetiminutovky nedostali. To naopak domácí svou první šanci hned proměnili v branku. Ve 22. minutě si za staticky bránící obranu naběhl do našeho velkého vápna pravý záložník Stodůlek a místo střely překvapil přihrávkou. Ta se se štěstím dostala až na zadní tyč, kde osamocený hráč poslal míč do sítě – 1:0. Na modřanské borce po obdržené brance padla jakási deka a naše hra připomínala spíše chaos, než fotbal. Ve 28. minutě mohlo být ještě hůře, když se domácí hráč řítil od půlky hřiště sám na branku. Na velkém vápně si poradil i s vybíhajícím Honzou Hnízdilem a zívala na něj opuštěná branka. Jisté brance však zabránil vynikajícím návratem a skluzem na poslední chvíli Karel Kukla. Hra zapadla do ještě větší šedi a náš projev byl jedno velké trápení. Ani domácí se neprezentovali příliš dobrým výkonem, takže k vidění byla spíše klasická „holomajzna“. Ve 43. minutě rozehrávali stodůlečtí standardní situaci od rohového praporku a po přesném centru do vápna se přes dva naše obránce prosadil k hlavičce útočící hráč. Výborný reflex předvedl Honza Hnízdil a míč vyrazil. Ten se dostal k levé tyči, kde byl pouze soupeř. Napálil balón z jednoho metru do tyče a v tu chvíli při nás stáli všichni svatí. Následovala tak poločasová přestávka, během které došlo v kabině k důrazné domluvě. Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění, plní elánu a odhodlaní otočit nepříznivý vývoj duelu. Ve 48. minutě přišla naše první střela mezi tyče, se kterou si však domácí brankář v klidu poradil. V 52. minutě už bylo vyrovnáno. Karel Kukla vrátil do vápna míč po odvráceném rohovém kopu. Ten se dostal až k „Nandimu“ Pásztó, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Dále jsme působili aktivnějším dojmem, ale gólově mohlo udeřit v 58. minutě na druhé straně. Domácí brankář rychle rozehrál po našem přímém kopu na půlící čáru, kde byl jediný jeho spoluhráč. Ten se dostal přes tři naše bránící hráče až k zakončení a podruhé v zápase nás zachránila konstrukce branky. Do vedení se nám podařilo dostat v 63. minutě. Na rohový kop si nejvýše naskočil Venca Šobotník, ale jeho hlavičku zastavil na brankové čáře brankář. Míč tak musel do sítě dotlačit až číhající Martin Vošta a v našem táboře zavládla velká radost. Konečně jsme na hřišti působili jako jeden tým a všichni drželi při sobě. Hra měla do ideálu sice hodně daleko, ale k vidění byla konečně i bojovnost. Nedlouho po vedoucí brance připravil, po přihrávce od Igora Bogára a průniku po levé straně, Karel Kukla přesným centrem „Nandimu“ Pásztó další šanci. Tentokrát však náš kanonýr nezamířil přesně a míč skončil vedle pravé tyče. Hra se poté několik dlouhých minut odvíjela hlavně mezi šestnáctkami a ani jeden celek si nedokázal vytvořit vážnější příležitost. S blížícím se koncem zápasu jsme již pomalu doufali v zisk tří bodů. To by ale nesměla přijít 88. minuta a s ní i vyrovnání. Domácí rozehrávali od půlící čáry přímý kop. Plachtící míč nepochopitelně propadl za všechny naše hráče, až k nohám hráče Stodůlek. Tomu stačilo jen nastavit nohu a poslat míč k tyči za záda bezmocného brankáře – 2:2. Velká chyba nás tak připravila o důležité dva body. Do konce zápasu si ještě každý tým připravil jednu příležitost. V naší šanci zaváhal Honza Machačný a v poslední minutě nastavení měli obrovskou šanci domácí. Jejich hráč sám před brankářem situaci nezvládl a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího skončila naše černá série bez bodu. Remíza je asi spravedlivá, i když inkasovat vyrovnávací branku ze zdánlivě bezpečné standardky těsně před koncem je obrovská chyba a hlavně škoda. V dalším zápase se našim příznivcům představíme v sobotu 2. 11. 2013 od 11 hodin na domácím hřišti, kde přivítáme tým Sokola Nebušice.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Vošta, Kukla, Przyczko – Marku (89. Machačný), Majer (73. Pojkar), Bogár, Hoskovec – Pásztó (79. Šídlo), Šobotník (65. Kolařík)

Branky: 52. Pásztó, 63. Vošta