1.kolo - Muži A /Slovan Kunratice/

28. 8. 2013

Slovan Kunratice – SK Modřany 2 : 5   (1:3)

Soutěžní ročník 2013/2014, ve kterém se představujeme jako nováček v 1. A třídě, pro nás začal v neděli 25.8.2013, kdy jsme zavítali na hřiště Slovanu Kunratice. Dříve, než začala mistrovská část soutěže, čekala náš tým letní příprava. Ta byla ve znamení nejen tréninkových dávek, ale i pěti přípravných zápasů. Ty jsme odehráli se ctí a skončili s bilancí 4 výher a jedné porážky. Během letní pauzy došlo v našem kádru k několika změnám. Odejít se rozhodli Ondra Dvořák a Zdeněk Zahradník. V kolonce příchodů jsme přivítali dvě staronové tváře. Z Bílé Hory přišel David Kolařík a z Aritmy Igor Bogár. Úplnými nováčky v našem dresu jsou Lukáš Matějka ze Slavoje Podolí a Petr Majer, naposledy působící v Sokolu Cholupice, který se zároveň stal hrajícím asistentem. V jednání je ještě příchod Tomáše Pojkara z Rudné, který bude, doufejme, dotažen během několika dnů. Naším cílem v nové sezóně bude vyhnout se bojům o záchranu a předvádět atraktivní hru, která by na naše hřiště přilákala více fanoušků. Toto předsevzetí se nám podařilo začít plnit hned v prvním kole. Do Kunratic jsme přijeli s respektem, ale s touhou zvítězit. Úvodní minuty zápasu byly z obou stran značně nervózní a s celou řadou nepřesností. První vážnější ohrožení branky soupeře přišlo v 6. minutě. Petr Majer vystřelil zpoza vápna a jeho střelu brankář neudržel. Před dobíhajícím Karlem Kuklou byl důraznější domácí obránce a odehrál míč do bezpečí. Gólově se naopak prosadili domácí, kteří ve 12. minutě podnikli rychlý protiútok do naší obrany. Domácí útočník utekl všem našim hráčům, ve vápně předložil svému spoluhráči míč na zlatém podnose a ten zasunul do odkryté branky – 1:0. Našim hráčům se naštěstí podařilo ihned zareagovat a za dvě minuty bylo vyrovnáno. To Igor Bogár vybídl ideálním pasem „Nandiho“ Pásztó, který si na vápně míč zpracoval, a z druhého dotyku ho poslal křížnou střelou do domácí svatyně – 1:1. Tímto okamžikem jsme převzali taktovku a byli jsme lepším mužstvem. V 18. minutě jsme, po šanci Igora Bogára, měli možnost zahrávat rohový kop. Místo zakončení přišel rychlý protiútok, který na poslední chvíli dokázal na našem malém vápně zastavit vracející se Petr Majer. To byla i poslední vážnější šance domácích v prvním poločase. Šance přicházely už jen na naší straně. Ta ve 20. minutě znamenala naše vedení. Aktivně hrající Igor Bogár prostrčil před vápnem hezkou přihrávku na Karla Kuklu, který chytře přehodil vybíhajícího brankáře, a poslal naše barvy do vedení – 1:2. Ve 27. minutě byla k vidění naše další pěkná akce. Petr Majer našel dlouhým pasem „Nandiho“ Pásztó. Ten se chytrou kličkou dostal do vápna a předložil gólovku Igoru Bogárovi, který však těsně minul branku. Skóre se tak měnilo až ve 39. minutě. Domácí kapitán zahrál ve vápně nešťastně rukou a nařízenou penaltu proměnil se štěstím Martin Vošta – 1:3. Igor Bogár byl hlavní postavou při naší další šanci ve 42. minutě, kdy využil chyby domácí obrany a ze dvaceti metrů vyslal pěknou střelu mířící do šibenice. Tentokrát se však vyznamenal domácí brankář a vyrazil míč na roh. Po něm přišla naše další šance, když se k odraženému balónu dostal Petr Majer a jeho dělovka z pětadvaceti metrů jen těsně minula horní tyč branky. Do kabin jsme tak odcházeli za dvoubrankového vedení. Do druhé půle jsme nastoupili s vědomím, že nás domácí budou chtít zatlačit před naši branku a pokusí se s výsledkem něco udělat. Prvních patnáct minut druhého poločasu bylo ve znamení převahy Kunratic. Při jejich šancích ve 48. a v 51. minutě při nás ještě stálo štěstí. Nejprve nedokázali domácí využít rychlý protiútok, který skončil pouze rohem. Druhou šancí byl přímý kop z hranice 25 metrů, který skončil jen těsně nad brankou. Zaslouženého snížení se domácí dočkali v 59. minutě. Při rohovém kopu si naběhl kunratický hráč na přední tyč a přesnou hlavičkou přes celou bránu snížil skóre – 2:3. Obdržená branka jako by byla pro naše hráče budíčkem a do konce zápasu jsme předváděli oku lahodící hru, plnou sebeobětování a bojovnosti. Díky dobrému napadání domácí rozehrávky se v 69. minutě dostal k zakončení Karel Kukla a jeho střela jen těsně minula cíl. V 73. minutě jsme se však už mohli radovat. Centr do vápna sklepl hrudí „Nandi“ Pásztó na nabíhajícího Igora Bogára, který zakončil nekompromisně pod břevno – 2:4. Definitivní podobu výsledku dal v 83. minutě Leo Marku. Ten se po našem vpádu do soupeřovy obrany dostal ve vápně k míči a nadvakrát překonal domácího brankáře – 2:5. Tím tak zpečetil dnešní výborný výkon, který několikrát ocenili i naši fanoušci, jež se sešli ve velkém počtu a po celý zápas naše hochy povzbuzovali. Po závěrečném hvizdu odměnili jejich počínání naši hráči velkou děkovačkou, která tak udělala tečku za naší premiérou ve vyšší soutěži. V dalším kole přivítáme v sobotu 31. 8. 2013 od 11 hodin na našem hřiště jednoho z hlavních favoritů soutěže, tým SK Sparta Krč.

Sestava: Hnízdil – Machačný (73. Przyczko), Vošta, Kolařík, Šídlo – Marku, Majer, Kukla, Bogár, Matějka (79. Srp) – Pásztó (86. Šobotník)

Nenastoupili: Šimončík, Babica

Branky: 14. Pásztó, 20. Kukla, 39. Vošta, 73. Bogár, 83. Marku