Komentáře k zápasům - Muži A 2013/2014

Příspěvky

26.kolo - Muži A /AFK Slivenec /

18. 6. 2014

AFK Slivenec – SK Modřany 1 : 6. V sobotu 14. 6. 2014 jsme odehráli na půdě AFK Slivenec poslední utkání letošního ročníku. Už před začátkem utkání bylo jasné, že v konečné tabulce obsadíme 6. místo. Jako nováček jsme tak dokončili sezónu v horní polovičce tabulky. Zvláště jarní část soutěže byla výsledkově hodně povedená a mužstvo se až na pár výjimek dokázalo prezentovat i slušnou hrou. V několika zápasech jsme dokázali zvrátit nepříznivý vývoj, což o lecčems hovoří. Tým ukázal svůj charakter a také podařilo se úspěšně do týmu zapracovat několik nováčků. Samozřejmě jsme museli řešit mnoho problémů, ze kterých si, doufám, vezmeme do další společné práce ponaučení. Posledních pár týdnů jsme se potýkali s motivací a několik zápasů ke konci soutěže jsme odehráli hluboko pod své možnosti. Proto jsme k závěrečnému utkání nastupovali s mírnými obavami, zda se dokážeme rozloučit se sezónou dobrým výkonem..../ více v příspěvku/

25.kolo - Muži A / A.F.K. Slavoj Podolí/

12. 6. 2014

SK Modřany - A. F. K. Slavoj Podolí 2 : 2 . Naposledy před domácím publikem jsme se představili v sobotu 7. 6. 2014, kdy jsme přivítali souseda v tabulce, tým z Kavčích hor. Po minulém zápase v Nebušicích, které se nám příliš herně nepovedl, jsme se chtěli s domácími příznivci rozloučit kvalitním výkonem a zlepšenou hrou. Bohužel, jak ukázal samotný zápas, opak byl pravdou. Předvedli jsme asi náš nejhorší jarní výkon, kdy jsme 75 minut působili hodně odevzdaně. Přesto jsme byli v zápase my, kdo si připravil první šanci. Slabá střela Igora Bogára ze 7. minuty byla na dlouhý čas jedinou naší akcí, kdy jsme ohrozili hostující branku. Poté už se snažil hrát pouze jeden tým a tím byl soupeř..../ více v příspěvku/

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

24.kolo - Muži A / Sokol Nebušice /

5. 6. 2014

Sokol Nebušice - SK Modřany 1 : 3. Na výlet do Nebušic jsme se vydali poslední květnový den, abychom zde odehráli další soutěžní zápas letošního ročníku. Na areálu místního fotbalového klubu se výrazně podepsal čas a trávník byl vyšší, než je zvykem. Navíc nás čekal houževnatý soupeř, který ještě bojuje o záchranu. My jsme naopak mohli hrát v klidu, ale s touhou plně zde bodovat. Zápas, hlavně díky hlavnímu rozhodčímu, který svým arogantním stylem negativně působil na oba týmy, byl od úvodu zbytečně vyhrocený. V prvním poločase hru pouštěl a ostrých zákroků přibývalo. Potom, co si oba celky na jeho způsob vedení zápasu stěžovaly, nasadil na druhý poločas zcela jiný metr a pískal jakýkoliv kontakt. Utkání tak i díky jemu mělo otřesnou úroveň, na které je potřeba raději zapomenout. Vstup do samotného utkání jsme zvládli na jedničku. Ve 2. minutě sice Lukáš Matějka špatně rozehrál standardku, ale Pavel Vodrážka již poněkolikáté prokázal své bojovné srdíčko a vybojoval zpět míč, který mířil do autu. Posunul jej na Honzu Machačného, který nezištnou přihrávkou našel na malém vápně Jirku Šídla a ten nikým neatakovaný otevřel skóre - 0:1.../ více v příspěvku/

23.kolo - Muži A / Sokol Stodůlky /

31. 5. 2014

SK Modřany - Sokol Stodůlky 3 : 2. Ve 23. kole jsme v sobotu 24. 5. 2014 přivítali na našem hřišti tým ze Stodůlek. Po dvou porážkách jsme chtěli opět plně bodovat a navázat tak na slušnou jarní formu. Tomu jsme přizpůsobili rozestavení a taktiku. Chtěli jsme se prezentovat ofenzivním fotbalem a dostávat hosty pod tlak. V úvodu zápasu hráči plnili taktické pokyny a byli jsme lepším týmem. Již ve 2. minutě jsme si připravili první tutovku. Rychle rozehraný aut a přesná přihrávka od Igora Bogára znamenala, že se na penaltovém puntíku objevil zcela sám Karel Kukla. Ideální příležitost však prováhal a při jeho signalizované střele se vyznamenal hostující brankář. Další slibnou šanci připravil Lukáš Matějka milimetrovou kolmicí na nabíhajícího Honzu Machačného, který střelou z první přestřelil. Na gól jsme si tak museli počkat do 14. minuty.../více v příspěku /

22.kolo - Muži A /Sokol Cholupice /

22. 5. 2014

Sokol Cholupice – SK Modřany 4 : 0.  V neděli 18. 5. 2014 nás čekalo derby Prahy 12, kdy jsme se představili na hřišti lídra tabulky, týmu Sokola Cholupice. Domácí celek měl před zápasem o motivaci postaráno, protože v případě výhry by se stal staronovým účastníkem Pražského přeboru. Hráči Cholupic neponechali nic náhodě a od úvodních minut nás doslova přišpendlili na naší půlku. Na jejich hru byla radost pohledět a my jsme se v prvním dějství pouze bránili. Bezgólový stav vydržel pouze do 7. minuty, než přišla první branka v naší síti. Domácí zakombinovali na naší pravé straně a poté přišel centr do vápna. Při něm jsme se dopustili hned dvou hrubých chyb. Nejprve jsme nedokázali vyhrát vzdušný souboj, a pak jsme nepokryli volného hráče na malém vápně, pro nějž již nebyl problém poslat míč do naší sítě – 1:0. Po úvodní brance tlak Cholupic ještě nabíral na obrátkách a my jsme se nedokázali vymanit z hlubokého bloku. / více v příspěvku /

21.kolo - Muži A /SK Střešovice 1911 /

15. 5. 2014

SK Modřany – SK Střešovice 1911 1 : 3. Zápas dvou rozdílných poločasů jsme odehráli v sobotu 10. 5. 2014 na domácím hřišti proti celku ze Střešovic. Před zápasem jsme museli řešit nepříjemnou věc, když nám z různých důvodů chybělo pět hráčů základní sestavy. Šanci tak dostali jiní a hlavně ve druhé půlce utkání zklamali a budou muset opět bojovat o své místo v sestavě. Jaká škoda, když jsme byli v poločase prvním víc než vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme vyhořeli v koncovce. Utkání začalo z obou stran opatrně, v první čtvrthodince se oba týmy spíše okoukávaly. Nám se dařilo eliminovat silnou stránku Střešovic a jejich hráči působili v prvním dějství místy bezradným dojmem. Přesto to byli právě oni, kdo si vytvořil první vážnější šanci.../ více v příspěvku /

20.kolo - Muži A /Sokol Lipence/

5. 5. 2014

Sokol Lipence - SK Modřany 2 : 2. Další soutěžní zápas nás čekal v neděli 4. 5. 2014, kdy jsme zajížděli na hřiště Sokola Lipence. Proti tomuto celku se nám dlouhodobě nedaří, přesto jsme do zápasu nastupovali s touhou urvat tři body. Měli jsme mírné obavy nejen z fanoušků, kteří již tradičně vehementně podporují svůj tým. K jejich velké cti se utkání obešlo bez velkých vulgarit a jejich chování bylo příjemným překvapením. Bohužel to stejné se nedá říci o rozhodování zápasu, které bylo naší další obavou. Během duelu došlo ke třem zásadním situacím, při kterých jsme cítili výraznou křivdu. Samotný zápas začal hned v první minutě šancí domácích. David Kolařík slabě odvrátil dlouhý nákop a míč se dostal k domácímu útočníkovi. Ten pohotově za vápnem vystřelil, s jeho zakončením si však Honza Hnízdil lehce poradil. Ve 3. minutě jsme se poprvé o slovo přihlásili my. Jednoduchou kombinací po ose Karel Kukla - Leo Marku se míč dostal křižnou přihrávkou na Honzu Machačného, který se pokusil o zakončení. Jeho střele chyběla přesnost a skončila vedle branky. Na první gól jsme si museli počkat do 9. minuty. Martin Vošta dostal rychle hru na domácí polovinu a přesnou přihrávkou vyslal do brejku Karla Kuklu. Ten si poradil na jedničku a svůj nájezd zakončil gólovou střelou - 0:1..... /více v příspěvku/

19.kolo - Muži A /ČAFC B/

29. 4. 2014

SK Modřany - ČAFC Praha "B" 4 : 2. Doslova nocí a dnem byl náš další mistrovský zápas, který jsme sehráli v sobotu 26. 4. 2014 na našem hřišti proti rezervě pražských ČAFC. Po dobrém vstupu do jarní sezóny, kdy jsme doposud neokusili hořkost porážky, by případná výhra mohla znamenat definitivní záchranu. Samotný úvod zápasu naznačoval, že by se tak tomu mohlo stát. Od začátku jsme přišpendlili soupeře na svou polovinu a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy se dostaneme do vedení. Již ve druhé minutě jsme poprvé zahrozili. Luboš Martinák se probil s míčem u nohy až do velkého vápna. Tam si míč lehce předkopl a dal tím možnost zasáhnout brankáři Čafky. Ten se mu vrhl pod nohy, ale míč se mu nepodařilo udržet. Ten se dostal k nohám Honzy Machačného, který jej poslal pouze do boční sítě. Ve 4. minutě poslal volný přímý kop z nadějné pozice Karel Kukla jen do zdi. I v dalších minutách jsme byli aktivnějším týmem, ale po deseti minutách hry se začali osmělovat i hosté. Hru vyrovnali a šancí ve 14. minutě jakoby spustili náš "Black out"...../více v příspěvku/

18.kolo - Muži A / ABC Branik /

24. 4. 2014

ABC Braník – SK Modřany 0 : 0. Další duel proti soupeři ze silné čtyřky nás čekal v sobotu 19. 4. 2014 na hřišti Braníka. Domácí, kteří procházejí výsledkovou a herní krizí, byli v utkání přesto favoritem, ale my jsme chtěli, po slibném jarním vstupu,  opět bodovat. S tímto cílem jsme do utkání nastoupili a přizpůsobili tomu taktiku. Nepouštět domácí do blízkosti naší branky a maximálně využívat každou možnost zaútočit. Jelikož se braničtí nepotýkají s příliš dobrou formou, byl tento úkol pro nás až překvapivě jednoduchý. Nehrál se moc pohledný fotbal a šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Jako první jsme v 8. minutě zahrozili my. Petr Pecinovský sklepnul na nabíhajícího Martina Voštu. Ten míč potáhl a zhruba 20 metrů od branky vyslal směrem k brance ABC tvrdý projektil. S jeho pokusem mířícím pod horní tyč měl brankář velké problémy a se štěstím vyrazil míč na roh. Domácí se do první své šance dostali spíše náhodou. V 18. minutě měli možnost rozehrát volný přímý kop z prostoru mezi střídačkami. Centrovaný míč se s pomocí větru změnil v nepříjemnou střelu, se kterou si s obtížemi poradil Honza Hnízdil a vytáhl míč z pod břevna na roh. O minutu později jsme podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany. Na soupeřově polovině převzal míč Luboš Martinák a přesnou přihrávkou vysunul do samostatného úniku Karla Kuklu. Toho za cenu žluté karty poslal na hranici velkého vápna  k zemi dobíhající obránce a zatáhl tak za záchrannou brzdu. Z následného přímého kopu poslal Martin Vošta střelu skrz děravou zeď, kterou domácí brankář vyrazil na rohový kop. Po jeho zahrání se tentokrát hlavou dostal k zakončení aktivně hrající Martin Vošta, bohužel těsně přestřelil. / více v příspěvku /

17.kolo - Muži A / Sokol Bílá Hora /

15. 4. 2014

SK Modřany – Sokol Bílá Hora 3 : 2. Dalším soupeřem, který se nám v sobotu 12. 4. 2014 postavil do cesty, byl celek Sokol Bílá Hora. Podruhé za sebou jsme se představili domácím příznivcům a tentokrát nás čekal zatím nejhorší tým průběžné tabulky. Po nadějném vstupu do jarních bojů nemohl být jiný cíl, než zisk tří bodů a posunutí se do klidnějších vod tabulky. Samotný úvod nenasvědčoval tomu, že by tomu mohlo být jinak. Uběhlo přesně 5 minut a Luboš Martinák otevřel skóre. / více v příspěvku /