Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k zápasům - Muži A 2013/2014

ma-2013.jpg

 

Příspěvky

16.kolo - Muži A /1999 Praha /

9. 4. 2014

SK Modřany – 1999 Praha 6 : 1. Další záchranářský duel nás čekal v sobotu 5. 4. 2014, kdy jsme na našem hřišti přivítali celek 1999 Praha. Po dobrém vstupu do jarních bojů jsme šli do zápasu plni odhodlání, pokusit se znovu o dobrý výsledek, který by byl dalším krůčkem k udržení. Konečný výsledek předčil veškerá očekávání a po skončení zápasu jsme zaslouženě získali další důležité tři body. Na soupeři bylo vidět, že prochází určitou krizí a momentálně se mu nedaří. Přesto právě hosté mohli jít již ve druhé minutě do vedení. Dlouhý nákop z vlastní poloviny našel naši obranu v nedbalkách. Soupeřův hráč se ocitl z ničeho nic sám na velkém vápně. S jeho zakončením doprostřed branky si reflexivně poradil Honza Hnízdil. To byla po hříchu na dlouhé minuty poslední šance hostí. Pak hru zcela ovládl náš tým, i když fotbal se nehrál na bůhvíjaké úrovni. Naštěstí pro přihlížející diváky přicházel jeden gól za druhým a většina z nich do hostující sítě. Jako první se o změnu skóre postaral náš tým...../ více v příspěvku/

img_2481.jpg     img_2511.jpg     img_2502.jpg   

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg. Díky Ivane. 

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

 

 

15.kolo - Muži A /SK Sparta Krč/

2. 4. 2014

SK Sparta Krč – SK Modřany 1 : 1. Druhé jarní kolo nám přisoudilo v sobotu 29. 3. 2014 soupeře z nejtěžších. Byl jím jeden z hlavních aspirantů postupu do Pražského přeboru, celek SK Sparta Krč. O motivaci v dnešním zápase bylo postaráno ještě před jeho vypuknutím. Na domácí lavičce totiž působí dlouholetá opora našich barev Milan „Arči“ Šídlo, který však i nadále reprezentuje naše béčko, a šlo tak i pro něj o velice prestižní duel. V našem dresu se poprvé představila i naše nejčerstvější posila Petr Pecinovský, který s námi absolvoval pouze dva tréninky a rovnou nastoupil v základní sestavě. Bude sice muset zapracovat na kondici, přesto předvedl, že by mohl být velmi zdařilou posilou. To ukázal již v 8. minutě zápasu, kdy se dostal do první příležitosti. Po přesném centru do vápna od Karla Kukly se naše nová tvář dostala k odraženému míči, ale jeho pohotové zakončení skončilo nad brankou. Na domácích hráčích byla viditelná snaha se co nejdřív prosadit, ale dlouhé minuty si nedokázali poradit s naší dobře organizovanou hrou..../více v příspěvku/

 

14.kolo - Muži A / Slovan Kunratice/

26. 3. 2014

SK Modřany – Slovan Kunratice 2 : 0. Po dlouhé zimní přestávce jsme se v sobotu 22. 3. 2014 konečně dočkali dalšího mistrovského utkání. V prvním jarním kole k nám zavítal tým Slovanu Kunratice. Oba dnešní soupeři mají za sebou ne zcela povedenou podzimní část sezóny, proto se očekával tuhý záchranářský boj.
My jsme si před zápasem byli vědomi toho, že výhra by znamenala nejen dobrý start do jarní sezóny, ale mohli bychom svému dnešnímu soupeři i bodově odskočit. I proto byla zvolena taktika hrát ze zajištěné obrany a podnikat nebezpečné útočné výpady. Sice to nebyl atraktivní styl, kterým bychom se chtěli prezentovat, ale účel svědčí prostředky. V základní sestavě se po dlouhé zdravotní pauze, která trvala skoro na den rok a půl, představil Jarda Babica. Ten se od svého zranění, které si přivodil 29. 9. 2012, dočkal vysněného comebacku. Zcela novou tváří byl Luboš Martinák, který ukázal, že by mohl být pro tým velkou posilou. / více v příspěvku + odkaz na foto /

img_2441.jpg

          img_5206.jpg   img_5214.jpg   img_5223.jpg

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg. Díky Ivane. 

/ foto najdete níže v odkazu na fotogalerii, nebo po nakliknutí na foto/

 

12.kolo - Muži A /Slavoj Podolí/

14. 11. 2013

A.F.K. Slavoj Podolí Praha – SK Modřany 1 : 2. Zápas s Podolím, který jsme odehráli v sobotu 9. 11. 2013 na Kavčích Horách, byl specifický v tom, že v našem dresu nastoupili dva hráči, kteří mají svou nedávnou minulost spjatou právě s podolským dresem. Zvláště pro Petra Majera měl tento duel zvláštní příchuť. Touha ukázat své kvality hnala do zápasu i Lukáše Matějku, proto o zvýšené motivaci nebylo pochyb. K utkání dobře přistoupili i všichni ostatní, takže jsme po dlouhé době mohli mít z fotbalu radost. Jedním z hlavních cílů dnešního duelu bylo zlepšit obrannou činnost a zastavit tak příděl inkasovaných branek z posledních zápasů. Hráči si, až na pár výjimek, plnili své úkoly, takže jsme soupeře pustili jen do minima šancí..../ více v příspěvku/

 

11.kolo - Muži A /Nebušice/

6. 11. 2013

SK Modřany – Sokol Nebušice 2 : 3. Další nepovedený zápas jsme odehráli v sobotu 2. 11. 2013 na našem hřišti proti celku z Nebušic. Úvod zápasu a ani celý první poločas nenasvědčoval tomu, že se naše krize zase o něco víc prohloubí. Již ve 2. minutě jsme si připravili první šanci, kdy se o střelu, několik metrů za vápnem, pokusil Petr Majer. Pohotové zakončení však skončilo vedle tyče. V 10. minutě putoval míč po ose Venca Šobotník, Igor Bogár až ke střílejícímu Petru Majerovi. Tentokrát jeho pokus ze dvaceti metrů proletěl těsně nad břevnem. Dál jsme byli aktivnějším týmem a většina soupeřových akcí končila těsně za půlící čarou. Naopak my jsme se neustále pokoušeli o zteč hostující branky a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří otevřít skóre. Ke vstřelené brance byl hodně blízko ve 28. minutě Igor Bogár. Ten převzal míč po kolmici Karla Kukly a přiťuknutí od Venci Šobotníka na hranici vápna a technickou střelou se pokusil překvapit brankáře. K naší smůle skončil tento pokus na břevně a hosté tak přestáli další naši šanci. Na gól jsme si tak museli počkat do 36. minuty. Nacvičený signál při rohovém kopu proměnil ve vedoucí branku po milimetrovém centru od Karla Kukly hlavičkující Pavel Vodrážka a poslal naše barvy do vedení – 1:0..../ více v příspěvku/

 

10.kolo - Muži A /Stodůlky/

31. 10. 2013

Sokol Stodůlky – SK Modřany 2 : 2. Po sérii tří porážek jsme k dalšímu utkání letošního ročníku cestovali v neděli 27. 10. 2013 na hřiště Stodůlek. Před utkáním bylo jednoznačným cílem přerušit černou šňůru a konečně zase bodovat. Tým se ale momentálně nachází v nelehké situaci a zažívá, po dobrém vstupu do soutěže, mírnější krizi. Na hráčích je vidět, že ztratili sebevědomí a nejen proto byl pro nás tento duel velice důležitý. Vstoupili jsme do něho aktivně a již ve 2. minutě jsme si připravili první šanci. Dlouhé vhazování prodloužil ve vápně „Nandi“ Pásztó na Lea Marku. Ten sklepl míč na nabíhajícího Pavla Vodrážku, který však z nadějné pozice vysoko přestřelil. Na nekvalitním terénu nebylo k vidění bůhví jaké představení, ale aktivnější v úvodu byl náš tým. Bohužel jsme hráli pouze po vápno a k vážnějšímu zakončení jsme se během první pětačtyřicetiminutovky nedostali./ více v příspěvku../

 

9.kolo - Muži A /Cholupice/

30. 10. 2013

SK Modřany – Sokol Cholupice 0 : 4. Na toto velké derby si fanoušci i hráči museli počkat několik let, v sobotu 19. 10. 2013 se všichni konečně dočkali. Na náš trávník nastoupil celek lídra tabulky, tým z Cholupic. V jeho dresu se představilo několik hráčů, jejichž minulost je spjata s našimi barvami. Hosté nastupovali do zápasu v pozici jasného favorita a naší touhou bylo příjemně překvapit. Realita však byla úplně jiná a soupeř nám po celé utkání ukazoval, že se máme ještě hodně co učit. Cholupičtí se prezentovali aktivní hrou, která dělala většině našich hráčů velké problémy. Hosté se gólově prosadili již v 8. minutě, kdy odražený míč napálil za vápnem jejich obránce. Střela prošla přes několik hráčů, před brankářem nepříjemně skočila, ten nestačil včas zareagovat a srazil si míč za svá záda – 0:1. Tato branka výrazně poznamenala naše sebevědomí a nedokázali jsme být hostům vyrovnaným soupeřem. /více v příspěvku ../

img_3910.jpg  img_9686.jpg

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg a Barbora Klap bk.jpg  . 

Fotky najdete níže v odkazu, nebo po nakliknuti na foto...

 

8.kolo - Muži A / SK Střešovice /

17. 10. 2013

SK Střešovice 1911 – SK Modřany 4 : 1. Za tónů melodie Ligy mistrů, jež zněla na počest poháru, který získává každoročně nejlepší klubové mužstvo Evropy, jsme nastoupili v sobotu 12. 10. 2013 na hřiště Střešovic. Domácí tým, který vyhrál facebookovou soutěž televize Prima COOL, měl možnost mít tuto slavnou trofej po celé sobotní dopoledne na svém území. I samotný duel měl slavnostní začátek, o který se čestným výkopem postaral František Straka. Výjimečnému dni odpovídala i výjimečná návštěva, když souboji přihlíželo na tři stovky fanoušků. Ti viděli od úvodních minut i náš tlak, kdy se nám podařilo na dlouhé minuty přišpendlit domácí na svou polovinu. Již ve 3. minutě jsme pomalu zvedali ruce nad hlavu, když jsme zahrávali rohový kop a po skrumáži se dostali i k zakončení, ale proti byl střešovický hráč, který zastavil míč na brankové čáře. V 6. minutě natáhl ke střele zpoza šestnáctky Igor Bogár, tentokrát v klidu zasahoval domácí brankář. V 9. minutě se poprvé ke slovu dostali domácí, když nás zatlačili do našeho velkého čtverce, díky sérii rohových kopů. Ani jednou se však k vážnějšímu zakončení nedostali. ..../více v příspěvku + odkaz na foto, nebo po naklinutí na foto níže/

                    img_7764.jpg

 

7.kolo - Muži A / Lipence /

10. 10. 2013

SK Modřany – Sokol Lipence 1 : 3 . V sobotu 5. 10. 2013 jsme přivítali na našem hřišti tradičního soupeře, celek Sokola Lipence. Proti tomuto soupeři se nám dlouhodobě nedaří a bohužel ani tento duel nebyl výjimkou. Před zápasem jsme museli řešit, kdo nahradí naše útočná esa, Igora Bogára a „Nandi“ Pásztó. Ani jeden z nich nemohl nastoupit z důvodu zranění a naši hru to výrazně ovlivnilo. Po dobu celého prvního poločasu jsme se vůbec nedokázali dostat do hry, soupeř nás jednoznačně přehrával a na hřišti dominoval. Nám se naopak nedařilo skoro nic a kupili jsme chybu za chybou. Byl to jeden z našich nejhorších výkonů za posledních pár let..../více v příspěvku/

img_2123.jpg  img_3660.jpg

Fotky ze zápasu  pro Vás nafotil Ivan Štrbo img_0766.jpg. Díky Ivane.

 

6.kolo - Muži A /ČAFC Praha "B"/

2. 10. 2013

ČAFC Praha „B“ – SK Modřany 1 : 2 .  Los šestého kola nám přidělil rezervní tým pražských ČAFC, se kterým jsme se utkali v neděli 29. 9. 2013. Dobrou zprávou před samotným zápasem bylo, že nás správce místního stadiónu pustil na přírodní trávník a vyhnuli jsme se tak zdejší malé umělce. Do utkání jsme vstoupili ve velkém stylu a dlouhé minuty jsme domácí k ničemu nepouštěli. Již v úvodní minutě přišla po centru Petra Majera a prodloužení hlavou „Nandim“ Pásztó na nabíhajícího Lea Marku naše první šance. Se střelou z úrovně šestnáctky si však dokázal domácí brankář poradit a vyrazil míč na rohový kop. Dál jsme drželi míč na svých kopačkách častěji my, ale na vážnější šanci jsme si museli počkat do 17. minuty. A ta hned skončila našim prvním gólem v zápase. Lukáš Matějka poslal z rohového kopu míč před branku, ale domácí obrana první centr odvrátila. Balón se dostal opět k nohám Lukáše, který jej vypálil zpět do ohně. Tam si našel Pavla Vodrážku, který hlavou poslal naše barvy do vedení – 0:1./ více v příspěvku/