Jdi na obsah Jdi na menu
 


navigace.jpg

Muži " B"

SK Modřany B 2:1  Gordic Kačerov   

(1:0)
10.kolo 6.11.2011


Poslední domácí zápas, třetí v řadě s týmem silné čtyřky a další vítězství. Zdá se tedy vše ideální, nicméně předvedená hra měla k dokonalosti přeci jen nějaký ten krůček.. Přivítali jsme omlazený tým Kačerova a i jsme tomu přizpůsobili předzápasovou taktiku.
Předpokládali jsme, že soupeř bude běhavější a nebylo naším cílem se s ním honit po hřišti. Do sestavy se po dvou zápasech vrátil Ondra Janda a do branky se opět postavil Petr Bureš.
V počátku utkání nás soupeř lehce tlačil, ale vyložené šance si vypracovat nedokázal. Naopak v 10 minutě si na centr naběhl Johnny a hlavou k tyči nás poslal do vedení. Soupeře to očividně zaskočilo a tlak počal polevovat. Naopak jsme to byli my, kdo se díky brejkům dostával do šancí, ale ani Hoskovec, ani Zahradník, Leo a Johnny v dalších gólovkách neuspěli. Naopak s přibývajícím časem se soupeř opět dostával do tlaku a Fury v brance musel několikrát čarovat.. Poločas tedy skončil naším jednogólovým vedením.
Do druhého poločasu naskočil místo zraněného Honzy Málka Tomáš Pivokonský, což přineslo do naší hry zklidnění a dokázali jsme podržet déle míč. Soupeř hrál stále stejně naivně a když už se dostal do šance, tak nevyzrál na připraveného Bureše. Bohužel v 59 minutě se v ofsaidové pasti zapomněl Michal Zouhar a nabídl tak hostujícímu útočníkovi nájezd na našeho gólmana – 1:1 Sypu si popel na hlavu….
Naštěstí se ukázal opět zlobivec Janda a po centru od Píva se prosadil jako při prvním našem gólu hlavou. Nutno dodat, že hostující obránci byly přibližně o hlavu větší… V závěru se soupeř snažil o jakýsi tlak a v jedné šanci se projevila naplno jeho herní nezkušenost, když naprosto jasnou gólovou šanci dokázal překombinovat a zahodit. Navíc se zbytečně (pro nás pochopitelně dobře) rozptyloval častým simulováním a tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce..
Za zmínku ještě stojí tyč Tomáše Pivokonského, který si po nahrávce Zouhara posadil na zadek soupeřovic beka a placírkou málem skóroval.
V příštím týdnu nás čeká těžký zápas v Nebušicích, který věříme že zvládneme a přezimujeme tak na prvním místě tabulky.

Sestava: Bureš Petr, Staněk Robert, Srp Roman, Tomáš Vodrážka (Hrabálek Jarda), Babica Jaroušek , Zouhar Michal, Málek  Honzík (Pivokonský Tom), Martin Hoskovců, Marku Leonard, Ondra Janda (Mates Holubů).

Góly: Janda, Janda

 

navigace.jpg

Muži " A"

SK Modřany 2:0 SK Střešovice 1911 B

(2:0)

11.kolo – 1.B třída skupina A
29.10.2011; 11:00; hřiště Modřany
Sezóna : 2011/2012


V předposledním domácím zápase jsme přivítali béčko Střešovic. Naše hřiště s pokročilým podzimem již moc hřiště nepřipomíná. Naštěstí se ho podařilo před utkáním zválcovat a také pomohla menší brigáda z minulého týdne, kdy hlavně kluci z béčka vyfasovali hrábě a listí spadané z okolních topolů (nebo co je to za zběsilé stromy) shrabali mimo hrací plochu za což jim patří velký dík. O motivaci se nám postaralo naše béčko, které o den dříve vyhrálo ve Střešovicích 2:0. V sestavě došlo k několika změnám: v obraně se Vrbič přesunul na pozici pravého beka, Sláva s Jardou tvrdili muziku na stoperech a zleva  nastoupil Jiřina. V tentokrát 5 –ti členné záloze nastoupili na krajích Johny a Matu. Ve středu Doktor a Zahradník. Pavel II hrál na podhrotu a vepředu osamocený Sergey.
Nástup do utkání jsme měli impozantní již ve 2. minutě nevěděli hostující obránci po skrumáži kam dříve skočit. Balón se ve vápně několikrát odrazil nakonec přistál na hlavě Sergeje, který bez potíží rozvlnil síť 1:0. Další akce na sebe nenechali dlouho čekat do gólové příležitosti se dostával Johny. Dokyho přízemní centr si hosté málem srazili do vlastní sítě( bohužel trefili jen břevno). Agilní byl hlavně Pavel II, který nešetřil krokem a svými průniky dělal hostům velké problémy. V 25. min. zahrál Doky nádherně rohový kop, nejvýše vyskočil Zahradník a hlavou zvýšil skóre zápasu na 2:0. Od této chvíle jakoby jsme přestali hrát. Hosté přečetli naši hru, která začala být plná nepřesností a tlačili se více před naší branku. Zlobili nás hlavně kříženými balóny , kterými se dostali 2x do samostatného úniku a jen díky perfektním zákrokům Honzy jsme stále drželi dvoubrankové vedení. Z akcí druhého poločasu si pamatuji jen Dokyho slušnou střelu levou. Vábičovu nepřesnou placku a Pavlovu hlavičku. Všem na jejichž akce či šance jsem zapomněl se omlouvám a reklamace nepřijímám. Celý druhý poločas jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany a až na jednu výjimku a jeden jasný ofside z kterého hosté skórovali, ale rozhodčí správně gól neuznal jsme hosty do vyložených příležitostí nepouštěli. Velký podíl na tom má hlavně Honza a Sláva, který řádil v střešovických řadách jako noční můra.  Fredy nakonec vyfasoval jen ŽK.  Ozdobou tohoto zápasu byli dle mého názoru rozhodčí, kteří přispěli k bezproblémovému průběhu zápasu svými přesnými výroky a citem pro hru. Máme další 3 body a již 8 zápasů jsme nepoznali hořkost porážky. V dalším kole jedem na hřiště Tróji. Cílem posledních 2 zápasů je 6 bodů na našem kontě.


Sestava: Hnízdo – Vrbka, Prokopčuk, Babica, Šídlo, - M. Hoskovec (70. Vodrážka), Zahradník, Vošta, Machačný, Zhuraulevich – Zaritskyy (80. Salaba)

Branky:
2. Zaritskyy
             25. Zahradník

ŽK: Prokopčuk, Šídlo

navigace.jpg

Muži " B"

 

SK Střešovice 1911 C  0:2 SK Modřany B  
9.kolo 28.10.2011

28.října byl nejen nejdůležitější státní svátek (pochopitelně po MDŽ), ale i svátek fotbalu, neb na toto datum připadlo v pražských soutěžích množství zápasů. Nejinak to bylo i pro naše béčko, které po vydřené výhře nad Stodůlkami zajíždělo na umělý pažit dalšího ze soupeřů pohybujících se na špici tabulky, a sice na Střešovice.
Nebudu popisovat porodní bolesti, v nichž se díky značné marodce jak rezervy, tak elitního týmu rodila sestava, pouze přidám perličku v podobě sms korespondence s mistrem Tylingerem, který mi v 7:05 SEČ zasílá sms, že akorát jde spát a pokud nebude v 11 na srazu, tak je to v p…., aby mi následně v 11:07 SEČ napsal, že nestíhá, protože je ještě v práci…. Laskavý čtenář si udělá obrázek sám… Na umělohmotnou náhražku trávy tak vyběhl každý kdo má nohy a umí si nazout kopačky a očekávání tedy nebyla veliká. Nicméně….
Od začátku byl sice soupeř aktivní, ale vyloženě do tlaku se nedostával a to i díky zodpovědnému bránění všech našich hráčů. Naopak z rychlých brejků jsme tu a tam zahrozili my, avšak bez smysluplného zakončení. Několik nebezpečných akcí vyřešil výborně chytající Bureš a postupně jsme zjišťovali, že se s nimi dá hrát.  Ve 29 minutě si mě (Michala Zouhara) malinko poštěloval Jarda Hrabálek , který mi při našem výjezdu oznámil, že se vysouvá, abych zaskočil na beku. Dáchnul jsem si tedy a sledoval, kterak Jaroušek peláší podél lajny, dostává do běhu balón od Martina Orsága, obhazuje si gólmana a posílá míč do prázdné branky Pro domácí chladná sprška, pro nás povzbuzení…
Soupeř pochopitelně po obdrženém gólu zvýšil obrátky a v jednu chvíli to již vypadalo, že i vsítí, ale nabíhající útočník hlavičkou těsně minul.. Nedáš, dostaneš. V přibližně 40 minutě se k trestnému kopu postavil Orság, centr však soupeř odvrátil, ale pouze k Vencovi Šobotníkovi, který se nemýlil a s přispěním teče soupeře nás poslal do kabin s dvougólovým náskokem!!
Do druhé půlky soupeř očividně posílil o šutéry z béčka a pomalinku začal stahovat smyčku. My jsme se však zatáhli do obranného bloku a zodpovědně bránili. V této části hry bych vyzdvihl výkon Roberta Staňka, který ač po několikatýdenní pauze, oddirigoval obrannou hru na jedničku a Petra Bureše, který čaroval v brance. Ostatní nezůstali o nic pozadu a například Roman Srp, který se „mydlil“ s o dvě hlavy větším útočníkem si také zaslouží pochvalu. Bohužel přibližně 20 minut před koncem byl po strkanici ve vápně vyloučen Venca Šobotník a my se zatáhli ještě více. Soupeř cítící svoji šanci na zkorigování začal víc myslet na to jak dá gól,  a tak jsem se díky Leovi a Martinovi Orságovi dostali do několika slibných brejků, leč bez využití..
Konec zápasu byl již docela hektický a nervózní, ale nulu na našem kontě jsme uhájili a zůstali tak i po tomto kole na čele průběžné tabulky! Příští týden nás čeká Gordick Kačerov, který je s 18 body na třetím místě (psáno před kompletním odehrsdaewání 9.kola).
Všem hráčům chci poděkovat za zodpovědný přístup!

Sestava: Bureš Petr, Staněk Robert, Srp Roman, Hrabálek Jarda, Šobotník Venca, Zouhar Michal, Málek  Honzík, Salaba Aleš, Orság Martin, Marku Leopard, Nguyen Hony, Pařízek Marek.

Góly: Hrabálek, Šobotník
ČK: Šobotník

 

navigace.jpg

Muži " A"

Sokol Řepy  1:1 SK Modřany

(1:0)

10.kolo – 1. B třída skupina A
22.10.2011; hřiště Uhelné sklady
Sezóna: 2011/2012

V 10. kole jsme zajeli na hřiště uhelných skladů, kde hrají své domácí zápasy Řepy. Domácím nevyšel vstup do soutěže , v posledních 2 zápasech však naplno bodovali se silnými soupeři. Naše postavení v tabulce a série 6 zápasů bez porážky nás pasovala do role favorita. Terén byl trochu měkčí a dost se trhal, ale co bychom za takovou travičku v Modřanech dali…
Do utkání vstoupili lépe domácí. Dokázali nás přehrávat v osobních soubojích, sbírali většinu odražených míčů a hráče s balónem dostávali okamžitě pod tlak. Ve 20 min. jsme inkasovali po špatném zpracování stopera Slávy, kdy asi 40 m od branky přikopl míč protihráči a ten se nerozpakoval a poslal míč na branku. Honza Hnízdo byl dost venku z branky a už mohl jen sledovat jak se míč snáší do naší branky 1:0. Tempo utkání se s rostoucím počtem minut stupňovalo. V tomto utkání se nám bohužel nedařily standartky. Během celého zápasu jsme jich kopali nepřeberné množství a i když v exekucích trestňáků vystřídal Dokyho, Pavel II pořád jsme nedokázali pořádně zahrozit. V prvním poločase se hodně snažil Aleš. Pokryl si dost míčů a byl častokrát faulován. Dostal se i k pěkné střele z hranice velkého vápna, kterou brankář domácích s námahou vytlačil na roh. Do velké šance se dostal i Jirka Šídlo ale bohužel hlavou přestřelil. Hezké průniky po pravé straně podnikal do sestavy se po nemoci vrátivší Pavel Vodrážka. Dostal se i k několika odraženým míčům nepodařilo se mu prostřelit skrumáž před brankou.  Za zmínku v prvním poločase ještě stojí jak Zahradník málem zbořil zeď , která je “chytře“ vystavěna jen asi 1,5m za autovou čarou. Do kabin jsme šli za stavu 1:0. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně nenakopávat dlouhé balony, které domácí stopeři s přehledem sbírali, ale zkusit kombinační hru po zemi.  Tento plán nám moc nevyšel. Přesto jsme si během druhé půlky vytvořili značnou územní převahu, ale bez gólového efektu. Také díky Honzovi v brance jsme stále mohli pomýšlet na vyrovnání, zneškodnil několik rychlých brejků a díky včasnému vybíhání uhasil i propadlé balóny za naší obranu. V 85 jsme se konečně dočkali. Pavel Vodrážka poslal přízemní centr do vápna , zde se výborně zorientoval Sergej a mezi nohama gólmana vyrovnal skóre. S ohlédnutím na průběh utkání je remíza spravedlivá a my jsme si připsali další + bod do tabulky pravdy. V dalším utkání přivítáme v Modřanech těžkého soupeře Střešovice B Výkop So 29.10. 11:00.


Sestava:
Hnízdo – Vodrážka, Vrbka, Prokopčuk,Šídlo(75. Babica),- Zahradník, Pojkar, Vošta, Zhuraulevich, Salaba ( 55. Zaritskyy), Moravec (85. Johny)

Branka:
85. Zaritskyy

Karty: Pojkar,Šídlo

navigace.jpg

Muži " B"

SK Modřany „B“  2:1  Sokol Stodůlky „B“  

8.kolo 23.10.2011

V osmém kole na naše domácí hřiště zavítal soupeř z kategorie těžkých a sice v té době vedoucí Stodůlky „B“. Bylo jasné, že oproti předchozím zápasům musíme změnit systém hry a hrát rychlé balóny přes záložníky. Na těžkém, ba dokonce velmi těžkém terénu nebylo jednoduché kombinovat a od počátku zápasu bylo zřejmé, že se s tímto stavem vyrovnal lépe soupeř. Ačkoli jsme do středu zálohy postavili „pomocníky“ Zdendu a Pojkyho a do útoku Aleše Salabu,  nedokázali jsme soupeře přehrávat. U každého míče byl rychleji a svojí agresivitou nám nedovoloval založit smysluplnou akci. Naštěstí byla na mladých útočnících soupeře znát ještě nevyhranost a „dětská“ zbrklost, takže k opravduz vážným šancím se dostávali pouze sporadicky a i ty většinou naše dobře hrající obrana uhasila.
Postupem doby jsme alespoň trochu vyrovnali hru a do rychlých protiútoků se dostali Janda a Martin Orság, který byl při jednom z takových výletů do vápna soupeře nedovoleně zastaven gólmanem a pokutový kop proměnil, stejně jako v minulém kole Michal Zouhar.
Po obdrženém gólu soupeř opět trochu přitáhl otěže, ale Pařízka v naší brance nepřekonal.
Koncem poločasu musel být střídán Tomáš Vodrážka, kterého na pravém beku nahradil Jarda Hrabálek.
Počátek druhého poločasu přinesl  podobný obrázek, akorát s tím rozdílem, že naše brejky byly častější a nebezpečnější. Bohužel ani Janda, ani Aleš  je nedokázali proměnit.. Po deseti minutách byl střídán Pojky, kterého nahradil Leo posunuvší se místo Aleše Salaby do útoku. Tím přišlo určité oživení a v té době již přetížené obraně značná pomoc v podobě jeho presingu při soupeřově rozehrávce. Bohužel ho v tomto nepodpořil vánkující Johnny, který byl ke všemu koncem zápasu vyloučen za nesportovní chování.
V 72 minutě se při jednom z rychlých brejků prosadil Zdeněk Zahradník, který vlétl mezi dva obránce na centr Martina Orsága a poslal nás již do dvougólového vedení!
To soupeře donutilo přepnout na vyšší obrátky a uzamkl nás před vlastní šestnáctkou téměř hermeticky. Závěr zápasu jsme strávili ve vesele semknutém obranném valu a pouze odkopávali balóny do bezpečí. Nicméně chybka se vloudila, když jsme inkasovali po střele, kterou Pařez neudržel a soupeř dorážel do brány. Ačkoli sudí nastavoval 7 minut, dokázali jsme i v deseti udržet výhru a posunuli se tím na čelo tabulky!
Příští zápas nás čeká další velmi těžký soupeř a sice Střešovice, které jsou třetí, když remizovali s Řepami 1:1.

Sestava: Ondřej Pařízek., Venca Šobotník, Tomáš Vodrážka (Jarda Hrabálek), Roman Srp, Martin Orság, Zdeněk Zahradník, Petr Hoskovec, Michal Zouhar, Pojky (Leo), Aleš Salaba(Honza Málek),Ondra Janda (ČK)
Góly: Zouhar, Zahradník

navigace.jpg

Muži " A"

Slavoj Podolí B 1:2 SK Modřany 

(1:1)

9.kolo -1B třída skupina A

15.10.2011; 10:30 hřiště Podolí

Sezóna 2011/2012

 

V 9. kole jsme zavítali na Kavčí Hory kde má své domácí hřiště hned vedle ČT klub z Podolí. Výkop utkání byl v 10:30. Ještě kolem 10 hodiny bylo hřiště ponořeno v mlze tak, že jednoho konce jsme  nedohlédli na konec druhý. Trávník byl dost mokrý a někteří hráči nemající ve výbavě kolíky často klouzali. Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně, soupeř podle předpokladů bránil od půlky a snažil se co nejvíce zahustit prostor. První šanci zápasu si v 15 min. vypracovali domácí. Honza Hnízdo byl však na místě a gólovou situaci zneškodnil. Na hřišti mezitím vystřídalo mlhu ostré podzimní slunce, které dělalo oběma mužstvům problémy při nakopávaných míčích a brankářům při centrech. V první půli jsme proti slunci hráli my. V průběhu celého utkání jsme kopali celou řadu standartek(nakonec se to ukázalo jako klíčové). V 25. min. zahrávali domácí rohový kop, který naše obrana odvrátila na hranici velkého vápna, nedostali jsme se bohužel k odraženému míči a nikým neatakovaný hráč Podolí trefil balón parádně. 1:0. Na hřišti jsme chvílemi byli bezradní. Hezkou šanci měl Petr Voskovec bohužel neumístil centr z pravé strany z první stejně jako v předchozích zápasech a trefil pouze boční síť. Do poločasu jsme nakonec dokázali srovnat. Centr Doktora si domácí srazili do vlastní sítě. Do kabin, které jsou v Podolí snad kilometr od hřiště jsme šli za stavu 1:1. Druhý poločas byl na šance daleko výživnější z čehož měli přítomní diváci očividně radost. Jen trenérům na obou stranách přibyl nějaký ten šedivý vlas na hlavě. Podolí hrozilo průniky po křídlech a následnými centry. V 60 min. si prohodili místa Pavel s Petrem a hned to přineslo ovoce Petr po pravé straně si poslal míč po lajně a byl tvrdě sestřelen. Následující přímý kop Dokyho si domácí opět srazili do vlastní sítě, takže vlastňák. Jirka Šídlo se o gól vehementně hlásil po utkání v kabině V 65 min. se na hřiště dostal More a po 10 min. se důrazem protlačil ve vápně k míči a vstřelil gól, který jinak s přehledem pískající sudí neuznal pro údajný Moreho faul. Od této chvíle jsme se začali třást o výsledek a jen díky nemohoucnosti domácích v zakončení se nám dařilo udržet vedení. Na hřiště se podíval i Aleš Salaba, který v posledních vteřinách zápasu snažil z půlícího kruhu přehodit vysunutého brankáře. Míč však skončil jinde než si Aleš představoval. Rozhodčí pískl naposledy do píšťalky a důležité 3 body jsou naše. Výkon však rozhodně nebyl ideální a můžeme hovořit o štěstí, že jsme šňůru neporanitelnosti protáhli na 6 utkání v řadě. Po prohře Lipenců se Zbraslaví B a Chuchle s Řepy, jsme opět stáhli náskok na čelo tabulky. Příští kolo hrajeme v So 22.10.2011 od 14:30 na hřišti Řep.

Branky : 40 a 60 vlastní

Sestava : Hnízdo – Babica, Vrbka, Prokopčuk, Šídlo, - P. Voskovec (86. Zahradník), Pojkar, Vošta, Zhuraulevich,- Zaritskyy (75. Salaba), Johny (65. M. Moravec)

navigace.jpg

Muži " B"

Slivenec „B“   2:5  SK Modřany „B“   


7.kolo 15.10.2011

Naše další fotbalové zastaveníčko bylo ve Slivenci, tedy na půdě týmu zdatně okupujícího úplný chvost tabulky. Jak ale bývá našim nedobrým zvykem, zápasy s papírově slabšími soupeři jsou podobné porodním bolestem. I tentokráte jsme tedy v šatně burcovali a nabádali k aktivní hře s tím, že nic jiného než 3 body nebereme. Ale míč je kulatý a většině z nás tak trochu překáží…
Bohužel ani tentokráte jsme nemohli nastoupit v optimální, ryze béčkové sestavě. Před zápasem jsme napočítali celkem 7 nemohoucích nebo fluktuantů. I tentokráte nám ale vyšlo vstříc áčko a pustilo nám osvědčené hráče Zdendu Zahradníka,  Martina Hoskovce a tentokráte i Petra Hoskovce. Podařil se nám tedy i „luxus“  v podobě Honyho na lávce!
Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a rychlými kolmice pronikali za záda domácích beků.
V deváté minutě vyrazil soupeř Hoskovcovu střelu na roh, který se jal zahrávati Johhny Janda, přesně posadil míč na hlavu zaběhnuvšího Michala Zouhara a ten poslal míč do odkryté branky. Ve 21 minutě po několika dalších šancích vyslal krásnou kolmicí na steč Zdeněk Zahradník Jandu a ten bez větších problémů rozvlnil síť podruhé. Náš tlak se stupňoval a soupeř se až na pár vyjímek, kdy byl na svém místě Pařez, nebo střela skončila zblokována našimi obránci, se k ničemi vážnějšímu nedostal. Ve 25 minutě měl jít soupeř do deseti. Martin Hoskovec unikl po vysunutí Zdeňkem Zahradníkem všem obráncům a řítil se závratnou rychlostí sám na gólmana. Tesně před hranicí šestnáctky jej podkopl domácí bek a k údivu všech byla tato nehezkost oceněna pouze žlutou kartou!!!!
 V 28 minutě to bylo již 0:3. Agilní Zouhar utekl po pravé straně domácímu obránci, který byl již několik minut v klinické smrti z vyčerpání, přeloboval vyběhnuvšího gólmana, leč míč skončil pouze na břevnu. Naštěstí se odrazil k dobíhajícímu Jandovi, který by i vsítil, jenže jeden z obránců se vytasil na brankové čáře povedeným brankářským zákrokem, za což byl sudím odměněn červenou kartou a  nařízenou penaltou. K míči se postavil veterán Michal Zouhar a střelou pod břevno navýšil na 0“3.
Bohužel tímto okamžikem jsme přestali hrát a asi si mysleli, že už je to uděláno, už je to hotovo.
Prdlajs! Soupeř se trochu chytil a rázem z toho po jeho rohu a tak trochu přísné penaltě bylo sníženo na 1:3.  Nštěstí naši krajní beci potvrdili svoji kvalitu a jak Martin Orság, tak Honza Málek dokázali eliminovat brejky soupeře. Koncem poločasu se navíc smolně zranil Petr Hoskovec, který špatně šlápl a přivodil si výron. Bohužel v kotníku. Doufejme, že se brzy uzdraví a bude opět k dispozici našemu áčku…
Do druhého poločasu tak vyběhl  fotbalově nadržený Hony a i my jsme po drobném mytí hlav opět zabrali.
Hned v úvodu zvýšil na 1:4 Ondra Janda, když trefil levačkou vybojovaný míč Martinem Hoskovcem. Naše tempo po 10 minutách opět trochu polevilo a naši obránci se museli činit. Nicméně po přímém kopu, když rozhodčí přehlédl že si soupeř zpracoval míč rukou a následně byl důrazným Šobotníkem faulován, bylo sníženo opět na rozdíl dvou gólů. Po pár minutách, kdy jsme se opět probrali z letargie se do šancí dostali Leo, Janda i Zdeněk Zahradník, ale ani jeden z nich neskóroval. V závěru tak po akci výborně hrajícího Zahradníka zpečetil na 1:5 hatrickový Johnny Janda.
V dalším kole se doma utkáme s lídrem soutěže Stodůlkami a věříme v hezký fotbal a bodový zisk!


Sestava: Ondřej Pařízek., Venca Šobotník, Honza Málek, Roman Srp, Martin Orság, Zdeněk Zahradník, Petr Hoskovec (Hony), Michal Zouhar, Leo, Martin Hoskovec,  Ondra Janda.

navigace.jpg

Muži " B"

SK Modřany B 3:2 PSK Olymp Praha

6.kolo 9.10.2011

V nepříliš pohledném fotbalovém zápase,jsme díky gólu,dvě min. před koncem zápasu získali tři body.Zápas byl plný osobních soubojů,které sudí špatně posuzoval a někdy zbytečně pouštěl,tím zapříčinil zranění Holuba a nervozní závěr,takřka nezvládl.

sestava : Bureš-Šobotník(Hoskovec M.),Holub(Zouhar),Srp,Babica-Málek,Zahradník,Vošta,Orsag-Vodrážka T.,Leo(Janda).

branky : 10 min.-vlastní
             48 min.-Vošta
             88 min.-Vodrážka T.

navigace.jpg

Muži " A"

SK Modřany 4:0 Slavoj Suchdol

(3:0)

8.kolo – 1.B třída skupina A
8.10.2011; 11:00 hřiště Modřany
Sezóna: 2011/2012

V 8. kole jsme za již podzimního počasí přivítali celek Suchdola. Postavení v tabulce a série 4 zápasů bez porážky nám velela zvítězit.
Vstup do utkání jsme měli opatrný a v prvních minutách testovali soupeře co nám dovolí. Stav hrací plochy nedovoloval dlouhé kombinace ve stylu španělských hračičků, i přesto byl hned od úvodního hvizdu zřetelný rozdíl v kvalitě obou soupeřů. Po úvodní “oťukávací“ dvacetiminutovce jsme převzali otěže zápasu a vytvářeli si slibné střelecké příležitosti. Ve 29. min jsme se také poprvé prosadili po skrumáži před soupeřovou brankou. K odraženému míči uvnitř pokutového území se dostal Sláva a nekompromisní střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. Gól nás uklidnil a šance začaly přibývat.
Ve 35.min. se po krásném centru z levé strany od Petra poprvé v této sezóně prosadil More. Zápas mohl nabýt dramatu hodného slovutného Hitchcoka.. Honza hnízdo nevyběhl na balón směřující na hranici malého vápna a Petr zatáhl za záchrannou brzdu -  penalta. Honza ji však bravurně lapil a sebevědomí hostujících hráčů značně pochroumal. Suchdolu jsme do půle přidali ještě jeden gól. Po centru Sergeje se krásně prosadil Petr. Byl to jeho 2 gól v řadě a všichni doufáme, že se ho střelecké štěstí bude držet i v následujících zápasech. Do kabin jsme odcházeli za přesvědčivého vedení 3:0.
Úkol do druhého poločasu byl jasný – udržet nastavené tempo, neztratit koncentraci a pokusit se přidat nějaké branky. Začátek druhého poločasu byl z naší strany vlažnější. Chyběl pohyb. Trenér sáhl v 60 min. hned k dvojímu střídání. Unaveného Sergeje vystřídal Aleš a Moreho který se zákroky na hraně nebezpečně blížil 2. žluté kartě Johny. Hned se mohli zapsat do statistik zápasu. Ala si sjednal respekt několika důraznými zákroky a pak přišli jeho minuty!  Nejdříve trefil hezkou střelou tyč a Ve 72. min. podél gólmana zavěsil k levé tyčce. To bylo radosti. Aleš oslavil gól skokem do sítě za brankou. Všichni měli strach, aby se z té sítě do konce zápasu dokázal vymotat Utkání bylo rozhodnuto a dohrávalo se v až moc velkém klidu. Za zmínku ještě stojí Dokyho střela z dobrých 22m, která skončila na tyči a Slávův přímák, kterým prohnal předsedu, až za silnici. Ještě, že jsou tam stromy, jinak by balon doskákal snad až do Vltavy. Celkově jsme zaslouženě vyhráli a udrželi kontakt s čelem tabulky, kde Lipence obrali o body Lída soutěže z Chuchle.
Příští zápas sehrajeme  15.10.2011 na hřišti Podolí B.

Sestava:
Hnízdo - Vodrážka,Vrbka, Prokopčuk, Šídlo - Hoskovec(77.
Zahradník),Pojkar, Vošta, Zhuraulevich - Zaritskyy (60.Salaba),
Moravec (60.Johny)

Branky : 29. Prokopčuk
              35. Moravec
              45. Hoskovec
              72. Salaba

navigace.jpg

Muži " A"

 

  Zličín  B  1:1 SK Modřany 

(1:0)


7.kolo -1.B třída sk.A
2.10.2011,16.00-hřiště Zličín
                                                                                                                                         Sezóna : 2011/2012


V  7.mistrovském  utkání  jsme se za krásného nedělního odpoledne  utkali  s  celkem  Zličína  B.
Do utkání  jsme  nastoupili  s odhodláním  prodloužit  naší  neporazitelnost  o  další  zápas. To se  nám    od  úvodního  hvizdu  rozhodčího  dařilo. Prvních  15. minut  jsme  prakticky  hráli  na  polovině  soupeře,bohužel  naše  kombinace  končila  před  vápnem  díky  našemu  špatnému  pohybu a  nepřesnosti   ve  finální  fázi  útoku a  dobře  organizované  obraně  domácích. Když  už  jsme  u  domácích,tak  ti  se  začali  pomalinku  rozkoukávat  a  ve  26. minutě  se  rozkoukali  tak  dokonale,že  jsme  prohrávali  1:0,když se  dostali  dlouhým  míčem  za  naší  rozevřenou  obranu  a  přelobovali  Honzu  Hnízdila  v naší bráně. Nic  se  neděje,jede  se  dál,leckdo  by  si  pomyslel,do  konce  utkání  přeci  ještě  zbývá  moře  času,zvedneme  hlavy,začneme  blíž  přistupovat  k soupeři, zpřesníme  kombinaci, začneme sbírat odražené míče, sem tam  vystřelíme  ze  střední  vzdálenosti   na  brankáře  chytajícímu  proti  sluníčku a ono to půjde!!!  Jenže realita?  Na naše borce zapůsobil gól v naší síti jako tragická  zpráva  o  úmrtí  v rodině.  Hlava dole, pasivita, strach, panika. To  jsou  slova  která  vyjadřují  výkon  našich  hráčů  do  konce  poločasu  a  díky všem  svatým  a  shodou  okolností  se  nám  podařilo  přečkat  první  půli  bez  další  gólové  újmy.  Poločasový úkol byl jasný. Přesvědčit  hráče  že  se  v podstatě  nic  neděje  ba  naopak,že  začíná  zápas  nový  ve  kterém musíme být  aktivnější,  důraznější, sebevědomější, zvýšit  tempo  zápasu  a  donutit  hratelného  soupeře  k chybám  a  ty  potrestat.
A  taky  že  ano..Z  hráčů  spadla  „deka“…začali  jezdit  po  „prdeli“  a  výsledkem  byl  stálý  tlak  korunovaný  v 60minutě  opakovanou  střelou  Petra  Hoskovce (pro  něho  již   třetí  v řadě  proti   Zličínu)..Do  konce  zápasu  ještě  zbývalo  mnoho  času  na  úplný  zvrat  v  utkání  my  jsme  se  pokoušeli  využít  „po gólové“ euforie  ke  vstřelení  rozhodujícího  zářezu..Opět  jsme  domácí  zatlačili  na  jejich  půlku,jenže  jsme  opět  naráželi  na  finální  fázi a  velmi  dobře  organizovanou  obranu  domácích.Ti  se  snažili o  brejkové  situace  které  jim  i  díky  zlepšené  obraně  a  díky  spolehlivému  Honzovi  Hnízdilovi  v bráně  nevycházeli.Přesto  jsme  mohli  zápas  rozhodnout  my  když  střídající  Honza  Machačný  neprostřelil  brankáře  domácích.Poté  se  pouze  dohrávalo  a  diskutovalo  s rozhodčími ,ke  kterým  nemá  cenu  nic  říkat,protože  oni  jsou  páni  na  hřišti a  tak  to  je  a  vždycky  bude!
Takže:  Výsledek  1:1 . .bod  bereme  se  vší  pokorou a vděčností(vzhledem  k soupeři  a  naší  psychické  labilitě)…druhá půle  lepší  té  první.. Máme  šnůru  4 zápasů  bez  porážky  a  v nejbližší  sobotu  budeme  hostit  nováčka  ze  Suchdola..


SESTAVA:  HNÍZDIL-VODÁŽKA, VOŠTA, VRBKA, BABICA-PAVEL, SLAVA, POJKAR, HOSKOVEC-MORAVEC, SERGEY
Branka:HOSKOVEC


ŽK:Babica
ČK:Pivokonský

 

navigace.jpg

Muži " B"

4.kolo

SK Modřany „B“ 4:1 ČZÚ   

 

V překrásném nedělním odpoledni přivítalo naše béčko soupeře ČZÚ.
Vzhledem k tomu, že náš soupeř dostal v minulém kole naloženo od Řep „B“ 0:4 a s přihlédnutím i k naší porážce od stejného mančaftu v kole předminulém, tušili jsme, že narazíme na soupeře podobných herních kvalit. Nicméně od začátku zápasu byl patrný rozdíl v kvalitě na jednotlivých postech a i když jsme se stále nemohli rozehrát, rozběhat, zkrátka dostat do správného tempa, byli jsme jasně lepším týmem.
Poprvé jsem si mohli zařvat góól již v deváté minutě, kdy po narážečce s Johnnym vysunul přesně Venca Šobotník Tomáše Vodrážku a ten naprosto s přehledem placírkou k tyči skóroval. Následně po rohovém kopu zahrozil soupeřův útočník, ale jeho hlavička o kousek minula naši branku.
Ve 21 minutě se dostal míč k Jandovi a ten bez problémů obstřelil hostujícího gólmana. Poločasový výsledek 2:0 byl příslibem a dobrým nakročením k zisku 3 bodů.
Do druhého poločasu vystřídal Honzu Málka pozdě se dostavivší Martin Orság, čímž jsme i trochu přeskupili naši středovou řadu, do které se posunul Zdeněk Zahradník. Tomu se tam očividně zalíbilo více než u lajničky a naše střední záloha začala pracovat tak jak by měla.
V dobrých šancích se ocitl Janda, ale jak je u něj zvykem, na gól u něj čekáme zpravidla ob 3 obršance  (když je fazónka). Bohužel po několika předchozích chybách v obraně, ze kterých jsme se nepoučili přišla další, kterou hasil na poslední chvíli Jarda Babica skluzem, který sudí posoudil jako faul. Penaltu hosté proměnili a zápas tím značně zdramatizovali. V 60 minutě byl střídán unavený Roman Srp po zranění se vrátivším Martinem Holubem.  Jak je zvykem, začali jsme se trochu bát o výsledek, z čehož pramenily další chyby. Naštěstí je nedokázal soupeř potrestat a tak jsme se ke slovu dostali opět my. Nejdříve si na skvěle zahraný roh naskočil agilní Zdenda Zahradník a zvýšil tak naše vedení o dvě branky. O několik minut později vybojoval pro Johnnyho Jandu důrazně míč a to i za cenu srážky s hostujícím gólmanem, po které musel být střídán a Janda tak poslal míč do prázdné branky. Deset minut před koncem poslal přesným centrem do úniku za obranu Michal Zouhar Tomáše Vodrážku, který přesnou nahrávkou našel nohu Jandy, bohužel ta již nenašla míč a odkrytá branka a s ní i soupeř si mohli oddychnout.
Výsledek 4:1 je lichotící, nicméně tentokrát byla naše hra bez bojovnosti, s chybama v obraně, bez pomoci útočníků a málo agilní středovou řadou, což se zlepšilo po posunu Zdendy Zahradníka do středu hřiště.  Do příštího zápasu máme co zlepšovat, zvláště proto, že nás čekají Lipence. Sice trápící se, ale stále nebezpečné.


Sestava:
Petr Šimončík ml., Robert Staněk, Jarda Hrabálek, Roman Srp( Martin Holub), Jarda Babica, Zdeněk Zahradník(Michal Zouhar), Honza Málek( Martin Orság), Martin Hoskovec, Venca Šobotník, Tomáš Vodrážka,  Ondra Janda.

navigace.jpg

Muži " A"

   SK Modřany 3:1 SC Radotín B 
(2:1)


6.kolo – 1.B třída skupina A
24.9.2011; 11:00 hřiště Modřany
Sezóna : 2011/2012


V. 6. kole jsme hostili druhý tým tabulky, dosud neporažené B mužstvo Radotína. Do zápasu jsme nastoupili s vědomím, že případná výhra nás udrží na dostřel horním patrům tabulky. O patřičnou motivaci a nabuzení před samotným zápasem se snažil Pojky. Radši zde nebudu psát slova, která použil, ale asi mu to zůstane i do dalších zápasů!
Úvod zápasu byl více než povedený. Již ve 4 minutě po centru z pravé strany dorážel z malého vápna patřičně nabuzený Pojky 1:0. Ve 13. minutě si Pavel Vodrážka naběhl na trestný kop Dokyho na přední tyč a překvapivě nohou nekompromisně zavěsil 2:0.
Ve 14 min. hlavičkoval Sergej vedle. V 15 min. se objevilo první okénko v naší jinak konsolidované obraně, kdy Radotín zahrozil hezkou akcí po zemi a následným nebezpečným centrem z pravé strany, který naše obrana odvracela na poslední chvíli.
Ve 23. min se ve slibné šanci před soupeřovou brankou objevil Motejl, bohužel placírkou nemířil přesně.  O zdramatizování zápasu se postaral velmi nepřesný sudí, který celý zápas k všeobecnému údivu otáčel fauly na obě strany. Po jednom z takovýchto zásahů kopal soupeř na hranici šestnáctky trestný kop, kterým krásnou střelou přes zeď do horního růžku snížil na 2:1. Podobnou standardní situaci jsme měli možnost zahrávat ve 39 min.i my. Bohužel nový “krajánek“ v naší sestavě Pavel slabou střelou brankáře hostí neohrozil. Do kabin se tedy šlo za příznivého stavu 2:1.
Tak, jako se nám podařilo vstoupit do poločasu prvního jsme začali poločas druhý.
Hned v 50 min. se prosadil Sergej. Bohužel od tohoto okamžiku jsme se nechali soupeřem zatlačit do blízkosti našeho pokutového území a Radotín si v 65 a 67 min. vypracoval gólové příležitosti. Naštěstí nás v prvním případě podržel Honza Hnízdo a  při druhé příležitosti mířil útočník soupeře těsně vedle. Hra se začala kouskovat a drobit. Soupeř často řečnil s rozhodčím a také notně přitvrdil. Některé zákroky byli hodně za hranou férového souboje. Zbytek utkání jsme si již s přehledem pohlídali a připravili tak Radotínu první porážku v tomto soutěžním ročníku. Všechny hráče je potřeba pochválit za bojovný a zodpovědný výkon. V příštím kole jedeme potvrdit toto vítězství na Zličín.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Vošta, Sláva, Babica -  Pavel(89. Machačný), Pojky, Zahradník (75. M. Hoskovec), P. Hoskovec – Sergej (65. Salaba), Moravec

ŽK: 60min. Pojky
       70min. Zahradník
Góly: 4min. Pojky
          13min. Pavel Vodrážka
          50min. Sergej

                                                                         img_0544.jpg   foto zde.

navigace.jpg

Muži " B"

3.kolo

SK Modřany „B“ 3:0  SK Nusle „B“


V deštivém nedělním podvečeru jsme ke třetímu zápasu letošního soutěžního ročníku přivítali na domácím hřišti borce z Nuslí.
Sestava, jak je již zvykem, byla opět mírně odlišná od naší ideální, ale rozhodně jsme byli silnější než v kole minulém, kdy nás jasně přehráli Řepy… Bohužel na střídačce jsme měli jen dva hráče a z toho Tonda Hálek byl vlastně ještě zraněn a v nouzi by se postavil do pole pouze jako širší stínítko a ještě druhého gólmana Petra Šimončíka, který  pozvolna přepíná z prázdninového režimu..
Od začátku zápasu se hrál poměrně rychlý a běhavý fotbal, který se divákům musel líbit. Do středu zálohy jsme nasadili Jardu Babicu se Zdenkem Zahradníkem a ve svém prostoru nepoučtěli soupeře k ničemu vážnějšímu. V 17 minutě Martin Orság, zatáhl míč a přesným centrem našel naběhnuvšího Vencu Šobotníka, který nás z voleje plackou k tyči poslal do zaslouženého vedení. Následně svoji rychlost ukázal náš druhý krajní helf Martin Hgoskovec, který se prosmýkl mezi dvěma soupeři, vzal nohy na ramena a pelášil po lajně. Bohužel jeho centr již tak přesný nebyl a soupeř jej odvrátil. Ve 25 minutě zkusil Michal Zouhar krouceným balonem na zadní tyč potrestat špatné postavení soupeřova gólmana, ale míč pouze škrtl zadní tyč. Ke střele se dostal i Johnny Janda, nicméně gólmen byl tentokrát pozorný. Ve 32 minutě byl přerostlým nekopem, kterého si pamatujeme všichni z jeho účinkování v Kačerově zraněn Martin Holub a my šli do deseti. První poločas jsme tedy vyhráli 1:0.
Na druhý poločas přijel Hony a mohli jsme začít hrát opět kompletním počtu. Zpočátku se soupeř snažil vyvinout jakýs takýs tlak, avšak bez větších šancí. Udeřilo tedy na druhé straně. Po faulu na Michal Zouhara pár metrů před šestnáctkou  si  míč na drn postavil Janda a střelou podél zdi tozvlnil síť podruhé. Minuty ubíhaly a zápas začínal být mírně nervozní, čemuž  přispěl i sudí, který první půli zvládl bez problémů, ale druhá již byla zjevně nad jeho síly.. Do šance se protlačil Jarda Babice, který nastřelil z hranice malého vápna břevno. Velikou šanci promrhalo naše útočné duo, když nejdříve Janda běžíc sám na gólmana si ukopl balón a Zouhar, krásně vysunuvší Jandou a prostrčení si míče mezi gólmanem a již zmíněným přerostlým nekopem ve strašlivém fofru nedokázal levačkou razantně míč poslat do branky. Z našeho stupňovaného tlaku jsme v závěru vytěžili ještě jeden gól, když se povedenou střelou mezi střelce zapsal i Zdenda Zahradník.. Všichni hráči si zaslouží uznání za předvedený výkon a nasazení po celou dobu zápasu.

Sestava: Pařízek, Holub (Hony), Srp, Hrabálek, Šobotník, Orság, Babica, Zahradník, Hoskovec, Janda Zouhar
Připraveni: Hálek, Šimončík

Góly: Šobotník, Janda, Zahradník.

navigace.jpg

Muži " A"

Aritma B  1:1 SK Modřany

(0:1)

5.kolo
-1.B třída skupina A
17.9.2011; 15:00 hod hřiště ARITMA
Sezóna 2011/2012


Za krásného fotbalového počasí, posilněni výhrou z posledního kola, jsme nastoupili ve Vokovicích proti ambicióznímu mužstvu ARITMY B. V sestavě došlo k několika změnám, ať už vinou zranění či disciplinárního trestu. Do zápasu nemohli nastoupit jindy členové základní sestavy : Petr Hoskovec, Honza Pryczko; Jirka Šídlo a disciplinární trest si musel odpykat Sláva. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Proti minulým zápasům jsme bránili hlouběji v poli a snažili se vyrážet do rychlých proti útoků. Do 12 minuty jsme kopali 2 standardky, vždy po faulech na Aleše Salabu. V obraně jsme si počínali velmi zodpovědně a snažili se ofenzivní hráče soupeře držet na distanc od naší branky. Soupeř kombinoval a dlouhými balony vysílal svá křídla a krajní záložníky za naši obranu. 
Velmi často však uvízl v postavení mimo hru.  V 18 min. se poprvé ( a ne naposledy) vyznamenal Honza Hnízdo, kdy vyřešil závar před vlastní brankou po centru z pravé strany, kde Zahradník nedokázal zabránit přesnému centru.  Ve 28 min. udeřilo na druhé straně Michal Moravec zatáhl výborně míč a naservíroval do vyložené pozice Sergejovi, který s přehledem skóroval střelou z úrovně penalty. Rychlonohý Sergej zlobil domácí po celé utkání. Škoda, že některý ze svých průniků nedokázal přetavit v lepší přihrávku či zakončení. Hráči Aritmy byli kombinačně zdatní a my museli chodit s jejich náběhy a přistupovat hodně na těsno. Ve 30 min. dostal Vrbič ŽK, když byl nucen zastavit průnik domácího útočníka těsně před hranicí velkého vápna.  Ke konci poločasu jsme se dostali do slibných gólových příležitostí. Nádhernou kombinaci po ose Sergej – More – Pojky , kterou zakončoval posledně jmenovaný zablokovala na poslední chvíli domácí obrana. V 43. min. se Pojky dostal k odraženému balónu a technickou střelou levačkou trefil tyč. Do kabin jsme tedy odcházeli za stavu 0-1 a pokoušeli se tím o “velkou vokovickou loupež“  Druhý poločas jsme chtěli ještě víc zahustit prostor a dát tak soupeři jen minimum prostoru.  Doufali jsme, že rozhodne naše pevná obrana a případný brejk. Bohužel v 55. minutě inkasoval Vrbič druhou ŽK a musel předčasně do kabin. Zákrok faul sice byl, ale bylo to hodně přísné vyloučení. Od tohoto okamžiku měl soupeř více ze hry a zatlačil nás hodně hluboko. Utápěl se však v před finální fázi. My jsme za celý 2 poločas podnikli jen pár pokusů o rychlý protiútok + nějaký standard.  Hezky hlavičkoval po přesném pasu od Dokyho Pavel.  Zaslouženého vyrovnání se soupeř dočkal v 70 minutě. Po samostatném úniku a střele podél vyběhnuvšího gólmana. Do konce zápasu jsme se úspěšně bránili a když Honza Hnízdo přidal 10 minut před koncem zákrok zápasu bylo o dělbě bodů rozhodnuto.
Za bojovný a zodpovědný výkon jsme si i přes územní převahu soupeře v 2 poločase bod zasloužili.
V příštím kole přivítáme doma 24.9.2011 od 11:00 hod. Radotín B

Sestava: 
Hnízdo – Vodrážka, Vošta, Vrbič, Babica, - Moravec, M. Voskovec, Pojkar, Zahradník, - Slaba, Sergej (88. Hrabálek)

ŽK: 30min. Vrbič
       35min. Sergej
       60min. Salaba
ČK: 55min. Vrbič
Gól: 28min. Sergej

navigace.jpg

Muži " A"

  
SK Modřany  3 : 1  Zbraslav B

(1:1)


 4 kolo - 1. B třída skupuna A
10.9.2011; 11:00 hod hřiště Modřany
Sezóna 2011/2012


Po posledním nepovedeném utkání na hřišti Chuchle jsme se představili na domácím hřišti proti mužstvu Zbraslav B. Jednoznačným cílem tohoto zápasu bylo získání 3 bodů a napravení pošramocené reputace. Do tohoto zápasu jsme provedli určitou korekci v rozestavení protiminulým zápasům z 4-3-3 na 4-4-2. Také jsme se museli vypořádat s absencí Honzy Przyczka, který laboroval s virózou.Vstup do utkání byl celkem slušný, dobře jsme kombinovali a několikrát podnikli průnik po křídle avšak bez gólového efektu. V 10 minutě jako již tradičně v této sezóně jsme inkasovali po hloupé chybě! Dlouhý balon na naše stopery nešťastně hlavičkoval Jirka Šídlo přímo do běhu soupeřovu útočníkovi, který se řítil sám na bránu a nezbylo mu než trefit odkrytou branku. Po obdrženém gólu jsme upadli do letargie, nepodstupovali jsme osobní souboje a hra upadala do šedivého průměru. Navíc se nám ve 20 minutě zranil Petr Hoskovec a musel vystřídat. Vysvobozením pro náš celek byla branka do "šatny". Po opakovaném rohovém kopu se z dorážky prosadil Sláva. O poločasové přestávce bylo v kabině hodně rušno. Je pravda, že Zbraslav nehrála fotbal a takového soupeře bychom měli porážet rozdílem třídy! Do druhého poločasu jsme vtrhli s elánem zvýšili důraz na míč a přitvrdili v osobních soubojích. Ovoce nám to přineslo již po 3 minutách hry a dorážející Sergej mohl oslavovat svůj premiérový "zářez". Hra se začala kouskovat a drobit do osobních soubojů. Zbraslavští si často pomáhali nedovolenými zákroky a mi velmi často zahrávali standardní situace. Jednu takovou zahrával klasický exekutor Doky, Pavel Vodrážka si krásně naběhl a hlavičkou zvýšil na 3-1. Místo klidu na naše kopačky po vstřelené brance jsme se přizpůsobili soupeři v jeho tvrdé hře i stylu. V 65 minutě byli po vzájemné potyčce vyloučení Sláva a jeden ze zbraslavských kohoutů. Nutno říci, že nemuselo zůstat jen u jedné ČK na obou stranách.Zejména fauly na rychlého Sergeje a unfair zákrok na Jardu Babicu volali po karetním trestu. Některé naše podrážděné reakce byly také naprosto zbytečné. Celkově jsme si hlavně za bojovnost v druhém poločase 3 body zasloužili a zápas dotáhli k vítěznému konci. Do dalšího zápasu, kdy zajíždíme do Vokovic sehrát zápas 5. kola s mužstvem Aritma B budeme k bojovnosti muset přidat i trochu fotbalovosti.


Sestava : Hnízdo - Vodrážka, Šídlo, Sláva, Babica - Moravec, Pojkar,
Vošta, P. Hoskovec ( 22. Zahradník) - Sergej (85. M Hoskovec), Salaba
ČK Sláva

Branky : Sláva, Sergej, Vodrážka

navigace.jpg

Muži " A"

SK Čechoslovan Chuchle 7 : 1 SK Modřany (5:0)

3 kolo - 1. B třída skupina A
3.9.2011; 11:00 hod hřiště Chuchle
Sezóna 2011/2012


  V sobotu 3.9.2011 jsme nastoupili za krásného slunečného počasí proti jednomu z aspirantů postupu mužstvu z Chuchle.
  Co říci k zápasu samotnému?! Výsledek hovoří jasně!
 I přes upozornění , abychom si pohlídali začátek zápasu jsme již od 5 min. prohrávali. Ze středu pole přišel dlouhý balón za naši obranu, kam si naběhl chuchelský útočník a s přehledem skóroval. Tato akce byla průvodním jevem celého prvního poločasu. Nám se nedá upřít snaha, ale nedokázali jsme uklidnit hru a vyměnit si více přihrávek. Každá naše ztráta míče byla nemilosrdně trestána rychlým balónem do (za) naší nezformovanou obranu a chuchelští nájezdníci si několikrát vyzkoušeli samostatný únik a následné zakončení. Za celý první poločas jsme si vypracovali pouze 2 šance.  Jednu v podání Tomáše Tylingera, který po hezké kombinaci v 15 minutě přestřelil. Další po úniku nové posily Sergeje, ten však také neměl srovnaná mířidla. Zahrávali jsme dost standardních situací, které však ke kýžené korekci výsledku nevedly. Resumé poločasový výsledek 5 - 0. Ostuda!!!
Nutno podotknout, že lajnový sudí na naší polovině neměl svůj den, nebo si zapomněl brýle doma. 2. gól domácích padl z evidentního asi 2m ofsajdu a také 3 branka zaváněla postavením mimo hru. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zamezit přísunu dalších branek do naší sítě. Chuchelští vědomi si luxusního náskoku již nebyli tak důslední a hrál se oboustranně slušný kombinační fotbal. Bohužel jsme opět nebyli důslední a znovu inkasovali po zmatku v našem pokutovém území. V průběhu druhé půle jsme si vypracovali několik gólových situací - bez efektu. Zaslouženého čestného úspěchu jsme se dočkali po krásné moderní akci rozehrané do křídla s přesným centrem na hranici malého vápna, kde číhal osamocený Petr Hoskovec a s přehledem skóroval.  S blížícím se koncem zápasu jsme již toužebně očekávali hvizd
rozhodčího oznamující konec utkání. Domácí nám na cestu ještě naložili jeden gól opět po samostatném úniku.
  V dalším utkání přivítáme 10.9.2011 doma od 11 hodin Zbraslav B.

Sestava : Hnízdil - Vodrážka, Vrbka, Šídlo, Zahradník (70. Šobotník) -
Przyczo, Vošta, Tylinger (45. Machačný) - Petr Hoskovec, Sergej, Salaba
(60. Moravec)

ŽK: Vodrážka, Vošta

 

navigace.jpg

Muži " B"

  1.kolo

SK Modřany "B"   4:2   Řeporyje "B"

Vzhledem k rozšiřování soutěží postoupilo naše béčko ze třetího místa zpět do druhé třídy.
V prvním zápase nového ročníku jsme v neděli 4.9.2011 na našem hřišti přivítali tým Řeporyje "B"
Po poměrně úspěšné přípravě na novou sezonu a i s přihlédnutím k dobré atmosféře, která v týmu panuje jsme od zápasu očekávali skutečně pouze výhru.
Od počátku zápasu jsme se do soupeře zakousli a klidnou a kombinační hrou jej zcela jasně přehrávali. Ve 21 minutě byla po závaru před hostujícím gólmanem odpískána hra rukou jednoho z hostů a následovala tedy jasná penalta, kterou Johnny Janda jistě proměnil. Za necelých 13 minut po několikerém obléhání soupeřovy svatyně se k odraženému balonu dostal na hranici šestnáctky Arči Šídlo a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
Následně se z rychlého protiútoku vyznamenal náš gólman, který šanci soupeře zneškodnil.
Do šatny se tedy šlo s dvougólovým vedením.
Do druhého poločasu nastoupil na levý kraj zálohy místo Michala Zouhara Honza Málek a na lavici zůstal již jen s následky nemoci ještě bojující Hony.
Bohužel se v 62 minutě zranil Arči a musel být právě Honym střídán. Absence modřanského nejzkušenějšího hráče byla okamžitě znát. Záloha začala kupyt chyby a ztrácet míče. A když si srazil při rohovém kopu náš gólman míč do vlastní sítě, začali jsme se očividně bát o výsledek. Naštěstí nás trošku uklidnil gól Johnnyho, který po kolmici od Martina Holuba vymotal obránce a poslal balón takovou šoulačkou do sítě :-) Nicméně ztále jsme dávali soupeři více prostoru, než v prvém poločase. Chaos vyvrcholil v 73 minutě, kdy naše obrana zcela propadla, nechala za sebou 3 zcela nepokryté hráče a rázem to bylo opět pouze o gól. To však asi byl poslední záchvěv, kterého byli řeporyjští schopni, začali jim ubývat síly a my se opět dostali do hry. V 81 minutě vyslal do brejku Martin Holub Honzu Málka, který přeřadil na vyšší rychlost, čímž překvapil nejen nás, ale i sebe, na hranici pokutového území se vyhnul sbíhajícímu stoperovi, následně si položil i gólmana a naprosto chladnokrevně poslal míč do odkryté branky.
Děkuji všem hráčům za nasazení s jakým zápas odehráli a doufám, že navážeme příští neděli v Řepých.


Sestava:
Pařízek, Robert Staněk, Roman Srp, Jarda Hrabálek, Václav Šobotnik, Martin Orság, Martin Holub, Milan Šídlo (62. Hony), Michal Zouhar (46. Jan Málek), Ondra Janda, Jarda Babica
Trenér : Michal Zouhar

navigace.jpg

Muži " A"

                            

SK Modřany    1:2     Sokol Lipence
(0:1)


2.kolo - 1.B třída, skupina A
27.8.2011, 11:00 hod, hřiště Modřany
Sezóna 2011/2012V sobotu 27. 8. 2011 jsme se poprvé v letošním ročníku představili na domácím hřišti. Jako soupeř k nám zavítal celek z Lipenců. Zápasy s tímto týmem jsou vždy plné emocí a překvapivých výsledků. I tento duel nakonec nebyl výjimkou. Do zápasu jsem nastupovali s vědomím vítězství z prvního kola na horké půdě Lochkova. Proto jiný cíl pro dnešní zápas nemohl být jiný, než zisk dalších tří bodů.
Bohužel již samotný úvod zápasu dal jasně najevo, že nás nečeká vůbec lehký úkol. Soupeř do duelu nastoupil s několika mladými hráči a ti během zápasu ukázali svou kvalitu. Už v první minutě hosté poprvé zahrozili. To se nám ale ještě podařilo odvrátit nebezpečí na roh. O minutu později se Lipenečtí mohli radovat z vedoucí branky. Předvedli rychlou akci po naší levé straně. Přišel centr do vápna, kde byl námi nepokrytý útočník a ten přesnou střelou k tyči poslal hostující do vedení – 0:1. Hosté i nadále měli překvapivě míč častěji na svých kopačkách a nám se nedařilo nabourávat jejich rozehrávku. Ve 13.minutě přišlo druhé varování. Po další pěkné akci na jeden dotek přišel centr do našeho pokutového území. Tam zůstal opět nepokrytý hostující útočník a jenom břevno naší branky nás zachránilo od pohromy. V 15.minutě poprvé v zápase vzplály na hřišti emoce. Hosté rozehrávali zhruba ze 30 metrů od branky přímý kop. Míč se dostal až k neobsazenému hráči a ten ho hlavou dostal podruhé do naší sítě. Hosté se již radovali, ale proti byl praporek asistenta rozhodčího. Nikdo, kromě právě zmiňovaného muže s praporkem, nemohl na hřišti tuto situaci přesně posoudit, ale hosté dávali hodně nahlas znát svou nespokojenost s tímto výrokem. Ve 28.minutě jsme poprvé v zápase zahrozili i my. Michal Moravec se z levé straně řítil na hostující branku. Jeho pokus včasným vyběhnutím zneškodnil brankář. Odražený míč se opět dostal k nohám našeho hráče. Při pokusu o kličku ho dobíhající obránce nevybíravě sestřelil a nemohlo následovat nic jiného, než penalta. K míči se postavil Martin Vošta, ale s jeho lehkou střelou si dokázal hostující brankář poradit a vyrazit míč na roh. Ve 30.minutě se pokusil střelou z hranice vápna překvapit brankáře Michal Moravec, ale následoval opět pouze rohový kop. To byla i poslední gólová šance v prvním poločase. Během něho jsme ani zdaleka nepředváděli hru sobě vlastní. Chyběl nám hlavně pohyb a kvalitní přihrávka. Soupeř nás svou aktivitou zaskočil, vypracoval si více šancí a hrál trpělivě odzadu.
    Nástup do druhého poločasu jsme tentokrát měli bleskový my. Neuběhla ani minuta a mohli jsme se radovat z vyrovnání. Hostům se podařilo odvrátit náš přímý kop do autu. Ten rychle hodil Martin Vošta, Pavel Vodrážka potáhl míč po lajně a odcentroval do vápna. Tam sice mohl zakončit hlavou už Petr Hoskovec, ale míč pouze těsně hlavou líznul. Balón se naštěstí dostal k nepokrytému Tomáši Pojkarovi a ten s přehledem vyrovnal – 1:1. Vyrovnávací branka přinesla na naše kopačky částečně klid. Hru jsme pomalu dostávali pod svou kontrolu a začaly přicházet i náznaky šancí. Vyloženou gólovou jsme si ale vypracovat nedokázali. Za zmínku stojí jen pokus z 62.minuty. Martin Vošta centroval a Pavel Vodrážka se snažil hlavou skórovat. Míč ale skončil těsně vedle. V 75.minutě přišla pro naše barvy pohroma. Zdánlivě jednoduché řešení malé domů nezvládl Michal Vrbka. Ukázkově namazal do brejku hostujícímu útočníkovi a ten s přehledem udělal i kličku vybíhajícímu brankáři a s klidem poslal míč do prázdné branky – 1:2. Na hráče dolehla jakási deka a do konce zápasu si již vážnější šanci nedokázali vytvořit. Hosté se již do velkého útočení také nepouštěli a spokojili se s častým kouskováním hry. Zápas tak skončil vítězstvím Lipenců. Nutno uznat, že minimálně za výkon v první půli si tři body odvážejí naprosto zaslouženě. My jsme dnešním výkonem zklamali a zcela herně propadli. O nápravu se budeme moci pokusit příští sobotu, 3.9. od 11 hodin na hřišti jednoho z favoritů letošního ročníku, celku Chuchle.


Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Vrbka, Šídlo, Zahradník – Przyczko, Vošta, Pojkar (76. Tylinger) – Machačný (85. Babica), Moravec, Hoskovec P. (55. Šobotník)

Branka:
46´Pojkar

navigace.jpg

Muži " A"

   
Sokol Lochkov     
1 : 2
       SK Modřany
                                                       
1.kolo - 1.B třída, skupina A
21.8.2011, 17:00 hod, hřiště Lochkov
Sezóna 2011/2012

V neděli 21.8. pro nás odstartovala nová sezóna. Jako již tradičně, boje o první body jsme zahájili na hřišti Lochkova. Proti tomuto soupeři se nám dlouhodobě nedaří. Poslední výhra ze zahajovacího utkání se traduje do sezóny 2006/07. Nejen proto bylo naším cílem před zápasem tuto nepříjemnou tradici přerušit. Náš tým prošel během letní přestávky řadou změn, takže jsme byli plni očekávání. Během utkání se na hřišti objevili hned čtyři nováčci v našem dresu - Honza Hnízdil, Zdeněk Zahradník, Tomáš Pojkar a Aleš Salaba. Z důvodu zranění zůstal pouze mezi náhradníky další novic Michal Vrbka. Všichni zanechali celkem slušný dojem a můžeme si jen přát, aby byli do dalších bojů kvalitními posilami.
Od úvodních minut samotného utkání byla zřejmá nervozita ze zahajovacího utkání nového ročníku. Jako první jsme se dostali k ohrožení soupeřovi branky my, ale střela Michala Moravce ze 4.minuty letěla nad branku. V 7.minutě byla k vidění první pěkná fotbalová akce. Přesný dlouhý balón od Martina Vošty  zpracoval Zdeněk Zahradník, přesně našel na hranici vápna Tomáše Tylingera, ale jeho střela skončila opět nad břevnem domácí svatyně. Bohužel! V 16.minutě jsme se konečně dočkali první gólové radosti v sezóně. Martin Vošta rozehrával z pravé strany standardní situaci a na jeho centr si nejvýše naskočil Zdeněk Zahradník. Míč z jeho hlavy, za přispění břevna, skončil za zády bezmocného brankáře – 0:1. Střelec tak oslavil svůj debut v našem dresu tím nejlepším způsobem. Kdo čekal, že se se vstřeleným gólem naše hra uklidní, ten se mýlil. Sice jsme častěji měli míč ve svém držení, ale hra byla plná nepřesností. O změnu skóre se pokusil v 28.minutě opět s chutí hrající Zdeněk Zahradník. Jeho střele z dobrých 20 metrů chybělo málo. Ve 34.minutě jsme znovu vyrazili na zteč domácí branky. Martin Vošta opět kvalitně rozehrál standartku. K hlavičce se tentokrát dostal Michal Moravec. S jeho pokusem si domácí brankář nedokázal poradit a míč mu vypadl před sebe. Nejrychleji ale u něj byl domácí obránce a odvrátil nebezpečí na roh. Domácí se během prvního poločasu nedostali k téměř žádnému nebezpečnému zakončení, ale i tak se mohlo jít do kabin za nerozhodného stavu.V poslední minutě prvního poločasu Lochkovští předvedli pěknou fotbalovou akci a jejich útočník se řítil sám na naší bránu. Od gólové pohromy nás včasným vyběhnutím a zmenšením střeleckého úhlu zachránil Honza Hnízdil, další novic v našem dresu. Do kabin jsme tak odcházeli za jednobrankového vedení.
Úvod druhé půle patřil domácím. Jejich snaha o vyrovnání byla zjevná a v 51.minutě se i dočkali. Na hranici vápna jsme se dopustili zbytečného faulu. K míči se postavil kapitán domácích. Jeho přesná střela přes zeď se s pomocí tyče dostala za záda bezmocného Honzy Hnízdila – 1:1. Domácí byli v těchto okamžicích lepším týmem a stále se pokoušeli strhnout vedení na svou stranu. Udeřit ale mohlo na opačné polovině hřiště. Do dvou slibných šancí se dostal Tomáš Pojkar. Nejprve v 61.minutě střílel těsně vedle. O dvě minuty později se dostal až za obranu domácích a mířil sám na brankáře. Včasným skluzem ale výborně zachránil stoper domácích a odvrátil na rohový kop. V 67.minutě naposledy vážněji v zápase ohrozili hráči Lochkova naší bránu. Rychle nakrátko rozehráli přímý kop a domácí hráč tvrdě a hlavně přesně vystřelil z 25 metrů. Honza Hnízdil ale předvedl vynikající zákrok a míč s vypětím všech sil vyrazil na roh. V 76.minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Míč se po ose Petr Hoskovec, Aleš Salaba a Michal Moravec dostal až ke zcela volnému Vencovi Šobotníkovi. Jeho přesná střela k tyči znamenala naše vedení 1:2. Domácím zjevně docházely síly a tak i díky tomu se hra přesunula  na naše kopačky. O definitivní pojistku se mohli postarat postupně Petr Hoskovec, Venca Šobotník a Michal Moravec. Ani jeden ale bohužel nedokázal přesně zamířit. Utkání tak skončilo naším, i přes lepší soupeřův úvod druhé půle, zaslouženým vítězstvím. Bylo sice vidět hodně nedostatků, ale tři body ze zahajovacího zápasu jsou nejdůležitější. V příštím kole přivítáme v sobotu 27.8. od 11 hodin na našem hřišti tým z Lipenců.

Sestava: Hnízdil – Vodrážka, Vošta, Šídlo, Zahradník – Machačný (72.Šobotník), Przyczko, Tylinger (46.Salaba) – Pojkar, Moravec (89. Hoskovec Martin), Hoskovec Petr. Nenastoupil Vrbka.

Branky: 16´Zahradník, 76´Šobotník.

 

navigace.jpg

header.gif