Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Modřanech se tleskalo už o poločase....

19. 10. 2012

článek převzat ze stránek www.fotbalpraha.cz/zpravodajstvi/v-modranech-se-tleskalo-uz-v-polocase-fanousci-se-ale-nakonec-desitky-nedockali/

V Modřanech se tleskalo už v poločase, fanoušci se ale nakonec desítky nedočkali

V Modřanech se tleskalo už v poločase, fanoušci se ale nakonec desítky nedočkali

 Aplaus po první půli, to už se v Modřanech dlouho nestalo. Za výkon proti Suchdolu v zápase A skupiny I. B třídy si to ale tým trenéra Tomáše Ryšavého zasloužil. Vedl 6:0 a nakonec soupeře vyprovodil domů s výsledkem 9:1. „Byla to fantazie, nejlepší výkon sezony,“ pochvaloval si modřanský kouč. Ten vede tým v první sezoně, dříve v klubu hrál a pomáhal v roli asistenta kouče.

Váš tým předvádí útočný fotbal po celou sezonu, takovouhle kanonádu však ještě nespustil. Co se stalo, že se tentokrát tahle rozstřílel?
Hodně nám vyšla první půle, kdy jsme dali šest branek. Soupeř byl prostě horší, mluvilo se tam o tom, že nepřijel kompletní, ale to nevím, nesledoval jsem ho. Pokud mu někdo chyběl, tak to určitě bylo znát. Když vezmu zápas jako celek, tak se začala zúročovat letní příprava, kdy jsme tvrdě makali a tady jsme Suchdol jasně přehráli.

Možná se čekalo, že takhle rozjetí nasázíte soupeři desítku. To se ale nepovedlo, proč?
Nejspíš proto, že jsme do druhé půle nastoupili s podvědomím, o kolik branek vedeme, a že se nám tedy nemůže nic stát. Až když soupeř snížil, tak nás to zase nastartovalo. Opět jsme zabrali a přidali další branky. Nejdůležitější bylo, že jsme získali tři body.

Ale takhle blízko k deseti nastříleným gólům často nebývá…
To je pravda. Šance na to určitě byly. Přáli si to fanoušci a kluci to určitě taky chtěli stihnout, ale nevyšlo to. Celkově ale nejde říct, že nás to mrzí. Náladu nám to nijak nezkazilo. Já jsem rád, že hrajeme útočný fotbal a lidi viděli góly.

Hrálo se v sobotu dopoledne. Povolil jste hráčům nějakou speciální oslavu?
V Modřanech hodně stavíme na partě, takže se vždycky posedí. Bylo znát, že kluky takové vítězství stoprocentně těší. Po zápase máme vždycky připravený společný oběd, takže jsme si to užili. Pár hráčů zůstávalo na hřišti do čtyř odpoledne, kdy hrálo naše béčko. Ale co bylo pak, to vážně nevím. (směje se)

Zmínil jste útočný fotbal. Co říkáte na to, že má váš tým průměr tří vstřelených branek na zápas (24 gólů za osm utkání) a je nejlepší v koncovce ve vaší skupině?
Z toho máme samozřejmě radost. My už jsme třeba proti béčku Aritmy vyhráli 5:4 a byl to krásný fotbal. Pochopitelně to jsou pro trenéra někdy trochu nervy, když se dostává víc branek, ale my jdeme touhle cestou. Nebetonujeme. Hrajeme na dva útočníky a ti mají podporu spoluhráčů. Do útočení se zapojují i obránci.

Přivedl jste jako nový trenér nějaký útočný trumf, nebo začali ostrými pálit hráči, co v Modřanech hráli i v minulé sezoně?
Góly dávají kluci, co už tady hráli. Třeba Pásztó teď dal hattrick. Před čtrnácti dny jsme ještě získali z Aritmy Igora Bogára. V prvním utkání se s námi sehrával a myslím, že teď už Suchdolu ukázal, že má kvalitu a dal i dva góly. Myslím, že by se soupeři našeho útoku mohli trochu bát. Kdybychom proměňovali šance, mohli jsme mít na kontě nastřílených branek daleko víc.

Na špici tabulky se ale se šestibodovým náskokem vyhřívají Lipence. Štve vás to?
Takhle to nejde říct. Prostě jsme s nimi prohráli, když se osmdesát procent toho zápasu odehrálo na jejich polovině. S výkonem proti nim jsem byl spokojený, kluci tam nechali všechno. Jenže jsme nedali góly a soupeř naopak dvakrát vystřelil a dal dvě branky. To je celé.

Jsou pro vás Lipence favoritem postupu číslo jedna?
Teď vedou, ale nevěřím, že by všechny soupeře do konce sezony převálcovaly. Určitě nějakou šanci, jak snížit jejich náskok, dostaneme. Teď je otázka, jak se s tím popasujeme sami. Na každého přijde slabší chvilka. A náš problém je ten, že my na ně prostě neumíme zahrát. Proto nás mrzí zbytečné ztráty bodů jinde. Třeba v Bohnicích. Tam jsme to nezvládli, prohráli 1:2 a celkově jsme zklamali.

Vypadá to, že spřádáte plány na to, jak by se dalo bodové manko snížit…
Určitě jim chceme šlapat na paty, zkusíme je prohnat. Uvidíme, jak budeme úspěšní.

A co takhle první místo?
Můj osobní plán pro tuhle sezonu bylo umístění Modřan v první trojce. A takový skrytý cíl byl pokus o postup. Sílu máme. Kluci výborně pracují na tréninku, účast je dobrá, pak se to celé zúročuje na hřišti. Doufám, že na konci podzimu už budeme na Lipence ztrácet těch bodů méně. Budeme bojovat.